Vysoký tlak. Je to hodnota na užívání léků?

21. čer 2024

Ahoj,dnes mi lékař naměřil 130/110 tlak.Je to vyšší tlak na užívání léků?
Vždy jsem trpěla na nízký tlak,tak mi je divný,že teď na vysoký...

hennrietta
21. čer 2024

Otázka je, jestli to bylo jednorázové nebo máš ten tlak vyšší už nějakou dobu... A někdo má třeba syndrom bílého pláště.
Nemáš možnost si koupit/půjčit tlakoměr domů?

autor
21. čer 2024

@hennrietta dnes jsem ho koupila

lenkalubina
21. čer 2024

Ten spodní je tedy dost vysoký 🤔

autor
21. čer 2024

A z čeho je vysoký tlak?

palja
21. čer 2024

Třeba ze stresu. Jednou naměřený vysoký krevní tlak nic neznamená. Mělo by se to více dovyšetřit. Mně napsali žádanku na internu a měla jsem TK holter na 24 hodin a EKG holter, pak odběry, vyhodnocení a nasadili mi léky. Jenže TK byl ze stresu (jednorázová stresová situace). Léky jsem měla rok a pak postupně vysazovali. Pak následovala zase ta další vyšetření.
Můj otec má nemocné srdce a léky na tlak už mu zůstali.
Příčin může být více.
Ale jak jsem psala, chce to další vyšetření.

autor
21. čer 2024

@palja já trpěla spíše na nízký tlak.A posledni dobou je pravda,že stresu mám teď více.Práce,rodina atd.Tak možná jsem měla vyšší tlak,aniž bych si to uvědomovala.
A dnes mi naměřily vyšší a dali mi prášky.Budu si 2x denně měřit tlak a uvidim

1pomnenka
21. čer 2024

Trvala bych na tom, aby mi nasadili tlakový holter. Jednorázové naměření vyššího tlaku a už ti cpe prášky.

palja
21. čer 2024

Já jsem měla taky spíš nízký, pak měl manžel nehodu a najednou tlak 130/120. Měla jsem špatný ten diastolicky.
Jak je psáno výše, myslím, že je špatně hned nasadit léky. Já mám taky tlakoměr, měřila jsem 3x denně. Ale ten holter je krabička, která snímá i ve spánku a pak se vyhodnocuje. Je to základní diagnostika před nasazením léků.
Můj otec ho měl taky. Jenže ten má nemocné srdce, tak k tomu měl další vyšetření. Takže tomu léky doživotně zůstaly.
Já jsem to měla ze stresu a pak ten stresový faktor odezněl, takže internistka řekla, že zkusíme léky vysadit. Vysazovaly se teda postupně, asi půl roku. Už jsem 6 let bez léků a tlak mám normální.
Opravdu bych našla dobrého lékaře a trvala bych aspoň na tom holteru.

marketa1218
22. čer 2024

Já mám třeba syndrom bílého pláště, na předoperačním jsem měla klidně i 170😃. Doktor byl hotovej, měřím ale i doma a je to v pořádku. Hned to hlásím, že mám syndrom bílého pláště.