Vyrážka? Poradíte, prosím?

simova_naty
28. pro 2020

Dobrý den, nejspíš to sem nepatří ale chtěla bych znát vás názor na tuto “vyrazku” mam ji po celém těle, nepravidelně.. Pupinky svedi a některé i hnisají. Mam podezření na alergii na lepek ale nevím si rady. Má doktorka bude až po novém roce ordinovat. Poraďte prosím

amazonkajanik
28. pro 2020

@simova_naty ta první fotka,to je chodidlo,že? Potí se vám hodně nohy? Tohle mívám na jaře,když se otepli, podle toho poznám,že končí zima. Jinak,jsem atopik,ale kontaktní. Nereaguji na potraviny,nýbrž na látky,které se dostanou do kontaktu s pokožkou,hlavně guma (viz rukavice) a čistící prostředky. Od té doby,co jsem začala nosit fakt bavlněné,nebo bambusove ponožky,mám klid. Ale občas mi právě na jaře vyskočí pupínky jak na nohou,tak na rukou (hlavně na prstech) pupínky podlite vodou,co svedi,ale při poskrabani se, bolí jak čert ...

simova_naty
autor
28. pro 2020

@amazonkajanik prave ze vůbec, nosím jen bambusové ponožky🙁

amazonkajanik
29. pro 2020

@simova_naty tak zkusit čistě bavlněné,někomu bambusky nesednou. Táta si stěžoval,že se v nich víc potil a smrdely nohy. Jinak ještě bych raději zašla na kožní. On je ekzem mrcha a udělá se v podstatě z banality. Neteř si ho vyvolala nadměrným pitím a užíváním brusinek,kvůli opakujicimu se zánětu močáku. Přestala a zmizel po nějaké době. U tebe to může dělat oblečení. Nevhodné leginy,ponožky,boty,pokud to máš jen na nohou. Já to mám hlavně na rukou od rukavic,takže bych měla správně nosit látkové a na to natáhnout gumové ,ale od kožní mám krém Lipobase,tím promazu ruce,dám rukavice a jdu mýt nádobí.
Ségra má zas reakci na kovy,krom chiru oceli. Takže třeba ty knoflíčky na džínách musí pravidelně pretirat lakem na nehty

simova_naty
autor
29. pro 2020

@amazonkajanik Psala jsem ze to mam po celém těle... oblečením to není 🙁

martt
29. pro 2020

@simova_naty Pokud to máte po celém těle může to být jakákoli alergie, ovoce, zelenina, prach, roztoče, zvíře, práci prasek...... Mne se to takhle objevuje třeba o po některých lecich.

levandule_k
29. pro 2020

Při ekzému je dobré se vyvarovat mořským rybám a jiným potvůrkám, exotickému koření, jako je chilli, zázvor, kurkuma, exotickému ovoci a čokoládě. Pokud máš podezření na lepek, tak ho vysaď už teď. Stres patří mezi faktory, které také zhoršují jeho průběh. Sice Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale realita bývá mnohdy jiná...

amazonkajanik
29. pro 2020

@simova_naty aha,to jsem přehlédla. Tak to může být viz jak psaly holky. Potraviny,prací prostředek. Je to běh na dlouhou trať,ale je třeba začít vylučovací metodou. Jeden týden tohle,další tamto. Než neteř zjistila,co to bylo,trvalo to pomalu 2měsíce 😟

martt
29. pro 2020

@simova_naty Tu vyrazku máš jak dlouho? A objevila se na jednou nebo postupně?Jinak alergie na lepek je kapitola sama pro sebe. Může se projevovat různými způsoby. Každopádně pokud ho chceš vyřadit tak to je také běh na dlouhou trať. Chce ho vysadit minimálně na 3-6 mesicu. Ale pozor znám případy, lidé kteří na lepek alergii neměli a vysazením lepku a následnym nasazením zpět si vytvořili na nej intoleranci.