Vyhozené koleno. Někdo podobně? Jak dlouho jste léčili?

michaelarousova
4. pro 2021

Vcera jsem si pri davani ditete do auta vyhodila koleno. Normalne se vratilo zpet, rengen je v poradku,dostala jsem ortezu a za tyden na kontrolu☺️ Vim ze je to individualni ale mel to nekdo podobne a jak dlouho jste to lecili? A stavalo se to pak casteji? Mam 3.mesicni miminko a potrebuju byt co nejrychleji fit

martt
5. pro 2021

@michaelarousova Poprvé jsem si vyhodila koleno cca před 11 lety s tím, že jsem si k tomu ještě natáhla vazy. Ortezu jsem mela 6 tydnu s tím, že poslední dva týdny jsem ji nosila už jen při vetsi zatezi, jako procházky apod. Od té doby se mi to koleno sem tam samo od sebe jako by podlomý a trvá to cca 14 dní než to přestane úplně bolet.. Ale je pravda , ze od té doby trpím na natažený vazy, od té doby jsem je měla už 5×.

michaelarousova
autor
10. pro 2021

@martt a to koleno se ti teda vykloubilo jeste od te doby ? Ja z toho mam strach ze se to stane zas😂🙈bylo to sileny..jeste otazka..jak si potom fungovala po tom vo jai sundala ortezu? Ja vecer kdyz ji sundam tak sitva dojdu do postele..ta noha se celkem podlamuje

kamino
10. pro 2021

Poprvé se mi to stalo cca v roce 2009 - od té doby jsem měla vazy volnější, musela jsem dát velký pozor na pády a zátěž při rotaci. Mělo tendenci vyskakovat. V roce 2018 mi to koleno prosedla paní v autobusu, vazy to nevydržely, mám s tím problémy stále, bohužel pořád čekám na operaci, která se kvůli covidu neustále odkládá.. Hodně pomohlo cvičení na rotopedu a zaplatila jsem si rehabilitační pobyt na 14 dní na Malvazinkách - sice za cca 15 000, ale pomohli.

martt
11. pro 2021

@michaelarousova Úplně jak to bylo před těmi 11 lety tak naštěstí ne. Spis mi to koleno při špatným pohybu vyskočí nebo se mi podlomí a to třeba i v při normální chůzy. Ja jsem tenkrát ortezu mela cca skoro 14 dní vkuse i na noc , protože jsem nebyla schopna pomalu ani "dopajdat" do postele, kdy jsem si ji pak na noc trochu povolovala. Pak po těch 14 dnech jsem si ji sundavala na noc a pak jsem pridavala do bolesti. Je pravda, ze do teď ortezu nosím, když jedeme někam na výlet a vím, že půjdeme v hodně nerovném terénu , nebo když jedeme lyžovat, tak si ji beru abych to koleno mela více zpevněné. Ale ja mam od doktora předepsanou takovou malou , která se dá dát pod kalhoty. Jinak hodně mi radili pak po zahojení jezdit na kole nebo na rotopedu posílí to koleno a vazy.

michaelarousova
autor
11. pro 2021

@martt no ja ji taky budu mit asi 14 dni sle me teda noha neboli vubec jen docela tahne a nemuzu ji uplne ohnout☺️ No jsme zvedava jak pak budu fungovat..dekuju za info☺️

kamino
11. pro 2021

@michaelarousova me hodne pomohl jeste bazen, ohybala jsem ve vode, ktera nadnasela tu nohu a rehabky byly rychlejsi..