Virová angína po léčení ATB. Máte zkušenost?

10. črc 2024

Ahoj,
Máte zkušenost s virovou angínou krátce po léčbě antibiotiky? Od 12.6. se mi k bolesti v krku přidal dráždivý kašel a částečně jsem ztratila hlas. Pak přešlo druhý den do produktivního kašle. Byla jsem u PL 13.6. naměřila CRP 20, na základě toho, že se šíří černý kašel, chtěla napsat ATB. Já to odmítla, že teploty nemám a měla jsem před 2,5 měsíci ATB pro hrozící komplikace zánětu dutin a nechci další jen tak. PL doporučila mukolytika na vykašlávání - ty jsem pak brala - a udělala stěr pro test na černý kašel. Stěr dopadl negativní. Od 17.6. kašel přešel do dráždivého, nemohla jsem spát, PL předepsala kodein na spaní a fungoval. Od. 19.6. jsem začala mít večerní teploty. Kašel se vrátil do produktivního. 21.6. jsem šla znovu k PL a to mi již předepsala ATB Klacid + Erdomed na odkašlávání hlenu. Ten den večer mi teplota vystoupala dokonce na 39,6 tak jsem ATB začala brát. Krátce po užívání ATB přestaly teploty, ale od 23.6. prudká bolest v podžebří a zádech jak je pravá plíce. EKG dle PL normální, poslala mě tedy na plicní RTG. Zjistili, že bolest je pravděpodobně z kašlání a že mám akutní bronchitidu. CRP bylo 43, prý ATB jsou bez odezvy, dr na plicním změnila ATB na Doxycyklin + Novalgin na bolest. 2.7. kontrola u PL byla již CRP 4,5, cítila jsem se lépe, vykašlávala pomocí Erdomed. ATB jsem dobrala 3.7. Vše vypadalo ok. V neděli 7.7. začala bolest v krku, která mě budila ze spaní. 8.7. PL vzala krev pro podezření na mononukleózu a poslala na ORL pro vyloučení komplikace angíny. ORL řekl, že je to virová angína a že to vzniká když se nepoužijí ATB správně a když je jich použito víc. Předepsal mi Herpesin a nějaký roztok na kloktání. Je mi 32, s ničím se jinak neléčím. Dělala jsem z domu celou dobu, ale nic intenzivního a nyní mám již neschopenku.
Máte s tím někdo zkušenost a vyléčili jste to nakonec? Byla virová angína už poslední fáze stonání? Ještě nevím, jestli to není ta mononukleóza :(.
Děkuji moc.

murano26
Odpověď byla odstraněná
Zobraz