Tvrdá boulička na horním patře. Co by to mohlo být?

nikusa10
1. bře 2023

Ahoj 🙂
Vím, že mi nikdo neporadí na dálku. Ale chci se aspoň zeptat na zkušenosti jestli nemáte.
V sobotu se mi udělala bolestivá boulička na horním patře na levé straně. Vypozorovala jsem to po jídle kdy to začala bolet a bylo oteklé. Byla jsem na oslavě a měla jsem tam topinku a po nějaké době jahody. Tak jsem si říkala, že to určitě bude od toho. Ale dnes to je 5 den a boulička je tam furt. Chvilkami i bolí. Bolest bych přirovnala jako k aftu. Byla jsem u zubní lékařky řekla mi, že tam zatím nic nevidí jen cítí když přejede prstem tu boulicku. Od zubu to prý není. Začínám byt s toho špatná, že je to něco vážného. Chci se teda zeptat jestli nemáte zkušenosti . Dekuji moc a přeji hezky den

dominge
1. bře 2023

@nikusa10 je to uzlina, taky mi občas vyleze

nikusa10
autor
1. bře 2023

@dominge jako vevnitř v puse na patře ?

ahyt
1. bře 2023

@dominge na patre uzliny nejsou

terka99554
1. bře 2023

@nikusa10 Ahoj, trpím na to od mala. Když jsem měla sundavací rovnátka a řešila to ze zubařkou, tvrdila mi že to je něco jako vnitřní opar. Není nakažlivý, ale vrací se. Hlavně po podráždění nebo poranění jídlem. Jestli to je opravdu nějaký druh oparu nevím, ale takhle mi to kdysi bylo vysvětleno.

nikusa10
autor
1. bře 2023

@terka99554 ahoj fakt ? A taky to máš tvrdý ? A jak dlouho třeba máš než se to zahojí ?

terka99554
2. bře 2023

@nikusa10 většinou to za 2- 4 dny zmizí samo. Je to nepříjemný, ale pokud se to dál zbytečně nedráždí tak to moc dlouho netrvá

nikusa10
autor
2. bře 2023

@terka99554 ja už to budu mít týden. Ale vypadá ze mám zase streptokoka v krku dnes jsem byla na vyteru. Dneska jsem byla u zubarky říkala ze ji přijde že se to zmencilo. Ale přijde mi ze se mi děla další