Tmavá stolice. Je to normální?

martinatrg
24. srp 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je to podle vás normální. Už po třetí jsem si všimla tmavé stolice. S tím, že chodím na velkou ob den. Před pár dny jsem snědla borůvkovou přesnídávku, ale už si přesně nepamatuju kdy to bylo. Stolici mám tvrdou. Na internetu jsem se dočetla spoustu strašlivých diagnóz jako že by to mohla být krev a dostala jsem strach. Chci se zeptat na vás názor. Žádné jiné problémy nemám. Žádné zvracení ani křeče. Díky všem za případné odpovědi. :lol:

amazonkajanik
24. srp 2020

@martinatrg tmavá,nebo černá ...v tom je ten rozdíl. Jinak potravě normálně prý trvá 48h než doputuje ztrávená až do oněch míst,takže borůvky mohly zapříčinit odstín. Jo a borůvky jsou na průjem 😉 zkus přidat do stravy víc vlákniny a tekutin

martinatrg
autor
24. srp 2020

@amazonkajanik No ale já ale průjem vůbec nemám. Stolici mám pevnou jako vždy. Jenom ten odstín mě zkrátka trochu vystrašil. Ale přišlo mi, že co jsem dnes byla na toaletě odstín byl nejprve tmavý a pak světlý jako normálně.
Tak nevím no :( Člověk asi nesmí moc hledat na internetu.

mona91
24. srp 2020

@martinatrg tmavá stolice a černá - melena co jsi se určitě docetla ty hrozne diagnózy je rozdíl. Melena za 1. Je opravdu černá ne tmavá ale černá, za 2. Dost specificky a opravdu dost hnusne smrdí. Často spis lidi zarazi ten smrad a pak až barva. Záleží na tom co člověk sní nejen na tom co sní jako třeba ty borůvky ale i na množství a obsahu stravy zda je dost vlákniny, bílkovin a tak a kolik toho vypije a čeho. Jak píšeš nesmí člověk moc hledat na netu 😉

amazonkajanik
24. srp 2020

@martinatrg psala jsi,že byla tuhá,tak jsem to pochopila,jako že to šlo ztuha a borůvky staví,takže můžou způsobit zácpu 😂
Jestli to bylo tmavé ma začátku a pak normal,tak to bylo prostě "obarvené "
Měla bys vidět,co dokáže živočišné uhlí 😁

martinatrg
autor
24. srp 2020

@mona91
@amazonkajanik
Díky za odezvy 😀 No snad to nic nebude. Jsem na tyhle věci ještě celkem mladá (18 let)
Říkám si, že kdyby to bylo něco takového, muselo by to doprovázet nějakou bolest. Jako žaludku, břicha nebo ten průjem 😀
Internet nebo emimino mi vždycky udělá ty nejhorší diagnózy a člověk pak ani nemůže usnout.

mona91
24. srp 2020

@martinatrg věk hraje velkou roli i když to není pravidlo. Bolest byt muže a nemusí. Ale opravdu i laik pozná tu hrozivou melénu 😉 a souhlas nejhorší je na tohle doktor google 😂

martinatrg
autor
24. srp 2020

@mona91 To by to zkrátka vypadalo jako hodně tmavá krev že?😀

amazonkajanik
24. srp 2020

@martinatrg přespřílišné pozorování se chorobu nenajde,ale způsobí. Jako je to v tom vtipu Co má hypochondr na náhrobku? "Já vám to říkal!"
Nepozoruj tělo,vnímej ho. Ono nám říká různými signály,že potřebuje víc tekutin,bílkovin,vlákniny, silice...já mám teď v poslední době denně chuť na pivo,ale hroznou. Co na to lékař? Tělo si z piva bere něco,co potřebuje na boj se zánětem,který mám od zubu a válčím s ním přes 3měsíce ...když mám chuť na chleba se sadlem a hodně cibule...pokouší se o mě nějaký moribundus (já totiž syrovou cibuli nesnáším). Když mě bez příčiny pálí a slzi oči,dělám si koprivovy čaj ...atd
K doktorovi chodím,jen když už si sama nedokážu poradit. Letos jsem k němu šla po 6letech s nemocí,ne úrazem (zlomeniny léčit neumím 😂)

mona91
24. srp 2020

@martinatrg ještě tmavší to je totiž už natravena krev proto tak smrdí.

martinatrg
autor
24. srp 2020

@mona91 A umíte ten zápach k něčemu přirovnat?

mona91
25. srp 2020

@martinatrg Vzdálené to muže připomínat zkažené maso jinak přesněji mě nenapadá k čemu to přirovnat

levandule_k
25. srp 2020

Když si dáš červenou řepu, taky se ti to projeví na barvě stolice.

kopretina12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
8. čer 2021

@martinatrg
neni to normalni.Ja mam stolici ruzovou se zlutyma jednorozcema.