Svaly na zádech. Poradíte?

12. říj 2023

Ahoj holky, vim ze se budu ptat jak koza ale zeptam se i tak😂 🙈

Dneska jsem si mazala zada v mistech jak mam ruku, mi prijde ze mam ten sval jakoby vystouplejsi….boule to neni jen je vystouplejsi, je to normalni na druhy strane to mam taky ale proste je jakoby tohle misto na pohmat vyraznejsi….

Jsem 2,5roku po porodu, syna jsem nosila prevazne na pravo jsem pravacka takze i vic pretezovana tato strana…moc necvicim abych bxla uprimna jsem lempl🙈

cilkat
12. říj 2023

Myslíte ty dlouhé provazce svalů podél páteře? Nebo něco přímo pod rukou?
ALe jinak: jerovnoměrné posílení svalů je úplně běžné. Vlastně ho má asi každý z nás (neříkám, že je dobré). Je to i o takových věcech, jako že když hodíte nohu přes nohu, tak dáte nahoru vždy stejnou, nebo když zkřížíte ruc ena prsou, tak je nahoře vždy stejná. řekla bych "dokud to nebolí, je to v pořádku" ... teda pokud už to není teřba ve stavu, že máte nerovnoměrně vysoko pánev či ramena... Tam je totiž už ta boelst jen otázkou času.
JInak ano, samozřejmě doporučím fyzioterapeuta... jenže to pak chce cvičit, že. A po pravdě, to, co na těch zádech vidím z fotky, jako žádná tragédie nevypadá. Ale stále je to jen jedna fotka, že.

autor
12. říj 2023

@cilkat dekuju za odpoved…ne mne proste jen prijde kdyz si prejedu rukou po zádech, ze ten jeden sval ktery je v mistech jak mam ruku je proste vic hnatny nebo jak to napsat🙈jsem v tomhle uplne jalova…vylozene boule to neni spis takivy hrb nebo tak…nejdriv me to vylekalo ale rikam si ze to je asi pretizene…kdyz stojim rovne tak mi to po prejeti vubec neprijde…spis jen kdyz se ohnu nebi jsem nejak skrcena…

cilkat
12. říj 2023

Chápu 🙂 . Ono tyhle svaly bývají nahmatatelné poměrně zřetelně a tím, jak saháte na vlastní záda, tak musíte zabrat nerovnoměrně a tudíž i ty svaly 'vyběhnou' nerovnoměrně. ALe ano, z fotky to vypadá, že ten pravý je silnější... Ale nijak tragicky. Pokud vás ta záda nebolí, asi bych to fakt neřešila.

autor
12. říj 2023

@cilkat dekuju za uklidneni…jeste vam ukazu ale co mi tam objevilo cca pred hodkou, nevim jestli je to ze smatani🙈

cilkat
12. říj 2023

Čím jste to mazala? Tohle mi přijde buď jako reakce na krém, nebo opravdu výrazné mechanické dráždění (jako třeba opravdu masírování těch svalů). Ale je to reakce kůže/podkoží, nikoliv svalů.

autor
12. říj 2023

@cilkat zatim nicim radsi….ale mackala vehementně cele dopoledne🙈uz jsem si vynadala! Snad to zmizi do vecera…

autor
13. říj 2023

@cilkat tak podavam info🙈ja tomu vcera asi dala zabrat…cely den to stipalo a bolelo…mela jsem tam docela velky otok(bouli)…na noc jsem to namazala fenistilem, a je to mnohem lepsi porad tam mam takovou bouli a to kolecko ale je to mnohem lepsi…snazim se na to nesahat…doufam, ze to brzo zmizi a neni to nic vazneho🙈

dashyyy
13. říj 2023

určitě by to chtělo fyzio, já jsem takhle zhuntovala z dětí, že jsem byla celá zrotovaná doprava.. z fotky by to nikdo neřekl, ale byla fakt makačka to vycvičit do nějakého rozumného stavu.. pokud je tam disbalance a nebudeš to řešit, bude se to časem projevovat a pak už to frčí, bederka, kyčla, plotny, ramena, krční páteř.. za mě rozhodně lepší nechat zkontrolovat i když to nebolí jako prevenci

autor
13. říj 2023

@dashyyy ja se uplne stydim to napsat, mne napadlo jak se mi tak udelal ten otok/boule jestli to neni nejaka rakovina😥🙈 trosku se to od vcera teda zmensilo ale na dotek to furt boli dost…no musim zacit cvičit abych ty zada mela v poradku, doufam, ze ten otok opadne…

te_reza
13. říj 2023

Můžeš si sama udělat automasáž. Kam dosáhneš, bolestivý místa - boule rozmasírovat. Ne úplně sado maso, abys to nedorazila. Taky to tak dělám, když do masáže daleko a mě bolí záda.