Štítná žláza. Zabrání léky zánětu?

anonymni_456
27. dub 2023

Ahojte. Mám po vyšetření velké štítné žlázy. Nasadila mi euthyrox 50.

Doktorka mi řekla, že se to naštěstí zjistilo brzo a že funkce mé šž tam je, ale je o něco nižší a vzniká tam zánět. Potřebuji se zeptat, jestli ty léky zabrání zánětu a moje šž bude fungovat?

Taky jsem se jí ptala ohledně přibírání na váze. Řekla mu, že přibírat nebudu. Jenže mám strach, že to rekla jen pro to, abych nad tím nepřemýšlela. Co myslíte?

kosi_cek
27. dub 2023

@anonymni_456 ty léky zánětu nezabrání, mívá v tom prsty autoimunitní zánět, proti kterému moderní medicína zatím neumí bojovat, ten lék (nahradní hormon ŠŽ) jen zahlazuje následky a pomáhá tělu normálně a zdravě fungovat, tzn. že vše funguje, jakoby žádný zánět v těle nebyl, tzn. i udržování tělesné hmotnosti funguje normálně jakoby štítná žláza byla bez zánětu a zdravá, tedy jen záleží jak se člověk chová, zda má vyrovnaný příjem a výdej energie a tak...

monyscerna
28. dub 2023

@anonymni_456 Ahojky, nevím co přesně ti doktorka řekla, ale já mám taky sníženou funkci a bohužel je to autoimunitní onemocnění, kdy telo napadá vlastní zdravé buňky a bohužel dodnes nikdo neví proč 🤷‍♀️ Léky jako euthyrox nebo letrox jsou právně hormony štítné žlázy a mají nahrazovat to co tvými tělu chybí, tak aby správně fungovalo 🙂 ŠŽ je dost důležitá ovlivňuje řadu dalších hormonů a orgánů. Já se s tím léčím už 5 let, normálně jsem i otěhotněla, děti zdraví, všechno v pořádku 🙂 takže bych se toho nebála. Akorát je možný že budeš už léky užívat už napořád 😀🤷‍♀️