Štítná žláza. Na co přesně jsou ty léky?

anonymni_456
2. dub 2023

Ahojte. Mám takový dotaz. Moje štítná žláza je velká a má poruchu funkce. 4.6. jdu k doktorce, která mi předepíše léky. Chci se vás teda zeptat, na co přesně ty léky slouží? Přestanu tak rapidně přibírat na váze? Trápí mě to...

hasara33
2. dub 2023

@anonymni_456 léky dodávají hormony, které štítná žláza neprodukuje v dostatečném množství ..... Co se váhy týče, nemá to vliv (alespoň u mě) nicméně bez úpravy životosprávy a hlavně stravy přibírat nepřestaneš 🙂

l_
2. dub 2023

@hasara33 u me to vliv melo.. v puberte teda.. nasadili se leky, srovnala hladina a bylo to lepsi.. ale jasny, je potreba jist s rozumem..

mysh_me
2. dub 2023

Leky slouzi na to, aby ti upravily mnozstvi hormonu stitne zlazy v krvi na spravnou hladinu. Protoze stitna zlaza s poruchou funkce je nevyrabi tak jak by mela. Pokud mas nejake obtize zpusobene primo tim nespravnym mnozstvim hormonu, tak by se po nasazeni lecby mely zlepsit. Ale ne vse co te trapi ma tuhle pricinu, takze na pribirani to pomoct muze a nebo taky vubec nemusi… treba moje doktorka mi srovnala hormony na uplne ukazkovy spravny hodnoty a s vahou to nijak nepomohlo 🤷🏻‍♀️ Ale nekomu to treba pomoct muze, to predem nevis co budes za pripad. Uprava zivotospravy kazdopadne bude potreba a urcite ti to i ta doktorka doporuci…

dyechampion
2. dub 2023

Treba u me to na vahu vliv melo, prislo se na to v puberte, kdyz jsem pribirala skokove a byla jsem hrozne unavena. Po roce uzivani se to vse srovnalo..beru to naporad.
Je dobry, ze o tom vis a ze to budes mit pod kontrolou. Znam az moc pripadu, kdy se na to prijde pozde, treba u zen co chteji otehotnet..

hasara33
2. dub 2023

@l_ jo tomu věřím, že u dospívajících to bude mít mnohem větší vliv, protože vše je vlastně ve vývinu včetně hormonálního systému...nicméně neznám dospělého, u kterého by se na to přišlo takhle později a pomohlo mu to s "hubnutím", bohužel....nicméně správná životospráva a strava a samozřejmě léčba rozhodně 🙂

l_
2. dub 2023

@hasara33 hubnuti ne.. ale sam doktor rikal, ze spravna.hladina by mela.nabirani zastavit.. ale ze pro hubnuti bude potreba hodne velky usili (coz ja nedavam, takze smula)...

anonymni_456
autor
3. dub 2023

@l_ a můžu se zeptat? Jak to bude vypadat v budoucnu? Až mi bude třeba 40, tak budu nabývat na váze?

l_
3. dub 2023

@anonymni_456 to prece nikdo nevi a neni to ovlivneno jen stitkou..

hasara33
3. dub 2023

@anonymni_456 při správné léčbě a životosprávě určitě ne, ale je to bohužel celoživotní úsilí, ale to do jisté míry platí i pro člověka bez poruchy ŠŽ 🤷‍♀️ nadruhou stranu za zdraví to stojí, ne 😉