Štítná žláza. Je to na prášky?

17. črc 2024

Hezký večer,
mám zvýšené hormony na štítnou žlázu.Nevíte,je to na prášky?A beru ještě prášky na vysoký tlak.Mohu je brát oboje?
A mám se bát z té štítné žlázy?Nemám zkušenost.Moc děkuju

paturik
18. črc 2024

Ano můžete a musíte.... Není se čeho bát... Ale od té doby co jí mám jsme přibrala

marketa1218
18. črc 2024

Tak jestli je to na prášky ti řeknou na endokrinologii a tam předpokládám, že jsi byla ne? 💁‍♀️

autor
18. črc 2024

@marketa1218 ještě nebyla

erika2
18. črc 2024

Je potřeba se objednat na endokrinologii. Tam udělá i ultrazvuk štítné žlázy. Podle výsledků z krve rozhodne, zda je třeba už nasadit léky nebo zatím ne. Každopádně budeš dále sledovaná.

autor
18. črc 2024

@erika2 v pondělí jdu na odběry.Tak mě doufám někam pošlou dál

junetule
18. črc 2024

Ahoj,ja mela taky zvysene hormony na stitnou zlazu, na endokrinologii mi udelala ultrazvuk, tak vse v poradku, alei tak jsem dostala vlastne celozivotne leky, takze kazde ranko si zobnu letrox 75 a v pohode. Co rok kontrola, ted v tehotenstvi co dva mesice kontrola krve, ale jinak uplne v pohode, nijak to neomezuje, leky beru ctvrty rok. Jen treba u nas je dlouha cekaci lhuta u endokrinologa, nevim, jak u vas.

autor
18. črc 2024

@junetule jen vcera mudr rikal ze zvysene a dnes jiny mudr snizene.Tak uz nevim teda komu verit...

junetule
18. črc 2024

Proto je nejlepsi se objednat co nejdrive na endokrinologii, tam budou vedet presne a ty budes vedet, co a jak. Rozhodne lepsi, nez aby ti doktori, co se tim nezabyvaji rikali kazdy neco jineho.

autor
18. črc 2024

@junetule v pondeli mam orijit na odbery.Tak mam si sama objednat na endokrinologii?Nebo dostanu zadanku od obvodaka?

junetule
18. črc 2024

U nas chteji zadanku od obvodniho, nech si ji vypsat hned, kdyz tam jdes, fakt muze byt delsi cekaci lhuta. Ja nejdrive zavolala, objednali me a pak jsem donesla sebou na prohlidku.