Štítná žláza - cysta nebo něco asi nezhoubného. Jak se odebírá vzorek?

30. čer 2023

Pěkný večer , byla jsem na orl a dr mě poslala na sono ,štítná žláza pré dobry ale na jedné straně je bud cysta nebo něco co je nezhoubného asi , musíme počkat na krev . Orl mě každopádně chce poslat do nemocnice asi pré na odebráni vzorku , Nemáte zkušenosti jak se vzorek bere ? Možná mě čeká i radioaktivní něco ale to pré je až až ,dle výsledků všeho , Jsem z toho docela nesvá a mám strach

barasapo
30. čer 2023

Ahoj, mně dělali biopsii z cysty na ŠŽ několikrát, i v těhotenství. S pomocí ultrazvuku mi vpíchli do krku tenoučkou jehlu a odebrali vzorek. Byla to chvilka a bála jsem se jen poprvé, pak už ne.

mikiva
1. črc 2023

Punkce stitne zlazy je bolestiva asi jako odber krve. Je to spis neprijemne pocitove, ze ti pichnou do krku. Je to ale pod dohledem skrze ultrazvuk. Pri tom odberu nesmis chvili mluvit, kaslat, polknout, hybat se. Jde o cca 10 vterin. Po odberu jsi chvili pod dohledem, pak jdes sama domu. Pred odberem nesmis nektere leky, napr. ktere zvysuji krvacivost - o tom Te vcas pouci. Po odberu nezvedat tezke veci, zbytecne nejit do dlouhodobejsiho predklonu. Muze Te pak bolet krk, jako kdyby byl namozeny, muzes citi nepohodli pri polykani. Doktorka mi pak naordinovala zmrzlinu 🙂

autor
1. črc 2023

Děkuji uklidnily jste mě já se bala že mi budou strkat hadičku někde do krku ,a za jak dlouho bývají výsledky ?

mikiva
1. črc 2023

Rikali do 14 dnu, ale mela jsem je do tydne.

mikiva
1. črc 2023

Rikali do 14 dnu, ale mela jsem je do tydne.