Stent v ledvině v těhotenství - má ho tady někdo?

ellnionek
1. únor 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli máte někdo stent v ledvině mám ho od cca 27tt teď budu 31 a za ty čtyři týdny jsem skončila už dvakrát v nemocnici na 10 dní jednou když mi stent zavedli a jednou opět s infekcí ledviny a včera na pohotovosti v Olomouci s tím že nemůžu chodit a curam krev ale výsledky mám všechny dobré akorát mám nějaký menší zánět ale to je díky stentu prý to je normální reakce ATB beru do konce těhotenství ..pan doktor z urologie říkal že curam krev z důvodu že namáhám tělo a stent mi dráždí stěnu močového měchýře což je nejspíš asi pravda protože mě bolí jen pravá strana kde je stent zavedeny a když ležím tak krev necuram a žádné potíže nemám ..ale jak si mám vyběhat doktory a úřady když mám do konce těhotenství jen ležet ? Nemáte někdo nějakou radu ? Po větší námaze chození trpím takovými bolestmi děkuji za rady a tipy 🙂

numesulidu
10. únor 2019

@ellnionek Ahoj,stent jsem měla cca 3 měsíce a potíže a bolesti jak popisuješ.Léky na bolest nepomáhali,po celou dobu jsem brala ATB a i tak jsem měla neustále zánět.Pomáhalo jen ležet,což se 3 dětmi bylo nemožné,trpěla jsem po celou dobu.Takže neporadím a radím odpočívat co to jde.....

anko1
10. únor 2019

@ellnionek Ahoj 🙋 , také mám stent . Také jsem zkončila v nemocnici s ledvinovou kolikou + zánětem ledviny + ledvinovými kameny , zánětem močových cest , vag. zánětem . Byla jsem tam jen pár dní , během hospitalizace mi zavedli stent a cévku , kterou hned vyndali . Mám ho už skoro přes měsíc , antibiotika už jsem dobrala ( měla jsem jen na pár dní ) . Zánět ustoupil , ale ...
od té operace jsem pár dní čůrala krev , mám nonstop bolesti , pokud v klidu nesedím , nebo neležím , které jsou až nesnesitelné , když déle stojím , jdu , nebo se moc namáhám .
Také na to nic nepomáhá . Jsem 27 tt .

ellnionek
autor
10. únor 2019

@anko1 ahoj , to já už teďka můžu říct že to mám maximálně v pohodě do konce tehu sice atb ale je to už v pohodě krev curam jen při větší námaze a nebo delší chůzí takže se snažím minimálně chodit ale chodím a nebolí to díky bohu ..tak uvidíme jak to bude pokračovat od doby co nám stent občas nepoznám že mám plný močový měchýř a řekne mu to až bolest ledviny tak asi ještě to mě teda zaráží ..:/ tak snad nám to brzy dopadne dobře já mám necelé 2mesice do porodu tak už se těším až to vše bude brzy zamnou držím palečky ať jste oba v pořádku

ellnionek
autor
10. únor 2019

@numesulidu ahoj , a dětmi si to ani nedokážu představit..:O já už zkouším chodit hodně mi záleží uz i na poloze miminka když leží dobře chodím normálně nic necítím a když leží jinak ani se nehnu nedej bože když mě tam kopne to je pak zážitek ..:/ tak držím palce ať nám to brzo dobře dopadne

anko1
11. únor 2019

@ellnionek Děkuji , ještě musím za nedlouho absolvovat prohlídku na urologii , kde se dozvím , jestli mi stent budou muset zavést znova , nebo už jen vyndat ...
Také Vám držím palce 👍👶😊

ellnionek
autor
11. únor 2019

@anko1 no tak to držím pěsti protože znovu bych zavedení stentu asi nezvládla sice jsem to měla pod narkózou ale bylo to nejhorší probuzení co jsem kdy zažila ..mě ho budou vytahovat po 6nedelich po porodu tak už se nemůžu dočkat až to vše bude zamnou ..🙂 tak držím pěsti ať vám to dopadne nejlíp a nemusíte to podstupovat znovu. .:/

anko1
11. únor 2019

@ellnionek Taky doufám ... Děkuji 🌷