Stálá sinusová tachykardie. Má někdo?

levandulka00
9. čer 2022

Ahoj holky. Od porodu před 8 měsíci mám neustále zvýšený tep během celého dne. Po porodu jsem měla silnější anemii, tak jsem potíže zpočátku přisuzovala chudokrevnosti. Chudokrevnost se krátce po šestinedělí srovnala, tachykardie zůstala V klidu se pohybuje v rozmezí 80 někdy až 120 tepů/minutu. Je to dost nepříjemné, protože se cítím unavená, lehce se mi točí nebo pobolívá hlava, nesnesu být v teplém prostředí (což je teď v létě dost náročné). Krevní testy v pořádku, stejně tak kontrola hladiny minerálů, štítná žláza, EKG, ultrazvuk srdce, vše ok. Jen vyšší tepovka. Zatím na to nic neberu. Lékař si myslí, že je příčinou úzkost, chtěl mi napsat betablokátory, ale protože stále kojím, tak mi je nedal. Teď mi chce po poradě s kolegou napsat jako druhou variantu anxiolytika. Já se však psychicky rozhozeně necítím, mám spíš pocit, že úzkost už je jen důsledek toho všeho. Prý je však možné, že za vyšší tep může moje podvědomí, že jsem vnitřně vystresovaná , ale neuvědomuju si to. Prý to také může být varianta srdeční neurózy, ale přijde mi divné, že by trvala tak dlouho.Má někdo zkušenosti s podobným problémem?

jijulka
9. čer 2022

tvůj lekar ma pravdu