Spánek, přetažení. Co s tím?

radjusa
25. dub 2024

Ahoj holky, mám 5.měsíční miminko a co noc, to k němu vstávám 2x-4x na kojení, ze začátku jsem normálně spala, nakojila a spala dál, ale poslední měsíc mám problém zabrat nebo zaberu ale nemůžu zabrat po kojení. A takhle to je třeba 10x do měsíce... Jsem totálně vyřízená, nemáte nějakou radu co s tím? Snažím se chodit spát ve stejný čas, ve stejný čas vstávám, na denním světle se snažím trávit co nejvíc času, modré světlo před spaním nepoužívám a kafe si dávám jen jedno za den a to hned ráno v 7...děkuju za odpovědi ❤️

cilkat
25. dub 2024

Je to první dítě? jsi s ním doma? Pokud ano, prostě spi, když spí dítě.
Vychází tedy z předpokladu, že vlastěn nespíš ze stresu, protože "stejně se mi za chvilku vzbudí a já se zase nevyspím". Zkus se co nejvíc hodit do pohody. Nemusíš nic - musíš jen udržet sebe a své dítě na živu. A to je práce na plný úvazek. Známí, domácnost, manžel musí počkat. Prostě teď potřebuješ energii pro sebe a své dítě. Takže co není nutné k přežití vás dvou, neřeš.
JO, taky ne fajn hořčík. Často pomáhá srovnat i nějakou tu nervozitu a miminku (mléku) by neměl nijak ublížit.

radjusa
autor
25. dub 2024

@cilkat Jojo, je první, ráda bych spala když spí ale prostě mi nejde zabrat, přes den už vůbec ne, hořčík beru pravidelně a nemám stres z toho že něco nepočká, je fakt že v pohodě nejsem a jsem nervózní, je to z toho dlouhodobýho nevyspání.. 😔

pavicka
25. dub 2024

Mala mi nespala do tri let a dal..to uz bylo opravdu dlouhodobe nevyspani..budu verit, ze to u vas bude lepsi 🙏 bude ji 6 a dnes byla hodinu vzhuru od 3 do 4
A ja s ni, nemuzu pak uz usnout..a to uz pracuju..je to hrozne