Sójový nápoj Zajíc - jaká je doporučená denní dávka?

joyfulgirl
8. čer 2015

Ahoj maminky,
potřebovala bych vědět, zda některá máte zkušenost se sójovým nápojem zajíc. Jedná se mi o to, že ho jím samotný, nerozpuštěný ve vodě a 400g pytlík mi vydrží max. 3 dny. Plně kojím a malému je 6 týdnů. Jedná se mi o to, jaká je denní dávka tohoto nápoje, respektive jestli to, že ho konzumuji v takové míře nemůže nějak uškodit malému nebo mě. Děkuju za názory a odpovědi

lv
8. čer 2015

Ty jo, to jsi mě zaskočila. Myslím, že v takovém množství to moc zdraví prospěšné nebude, jednak asi kaloricky, jednak regulator kyselosti fosforecnan draselny asi v tomto množství může ovlivnit vápník v svém těle, jednak E 341 mohou mít vliv na cholesterol..http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E471 http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E340

joyfulgirl
autor
8. čer 2015

@lv Děkuji za odpověď zajimave počtení seznam éček. Začínám dochazet k nazoru, že zajíc až tak zdravý nebude ☹

kajalka
8. čer 2015

http://www.margit.cz/soja-prospiva-skodi/
Krom již výše zmíněného..

lu777
8. čer 2015

no to není nějak extra zdravý nápoj 😕
proč ho jíš v takovém množství?? 😕

jinak sója je alergen, určitě bych ho nejedla tolik... a to ani kdybych nekojila 😕

joyfulgirl
autor
8. čer 2015

@lu777 hrozne mi chutna skoro zavislost ☹ nemusim sladky slany ale tohle bych jedla na kila _☹

lu777
8. čer 2015

@joyfulgirl hm, tak to je zajímavý, ale ono člověk může být závislý na čemkoli...

asi bych to se snažila to odbourat, nepřijde mi to moc zdravé 😕
možná vyměň za mandlové nebo quinoové mléko sušené, je to dražší, ale zase zdravé 😉 a chuťově mně teda jede víc

joyfulgirl
autor
8. čer 2015

@lu777 aha Děkuji za tip. To jsem ještě neměla tak to zkusím 😉 chtěla jsem napsat přímo vyrobci ale je mi jasný, že na svuj výrobek nenapíše nic špatného a naopak napíše, že je to zcela zdravé ☹

hojda
8. čer 2015

Kamarádce řekli, že má u dcery vynechat mléko, tak dávají tohle, malé jsou 4 roky, tak nevím jestli ji mám říct, že tohle raději ne☹.

lu777
8. čer 2015

@joyfulgirl no to je jasný 😉
však se podívej na kolu, kdyby si člověk nepřečetl složení tak si pomalu myslí, že to je osvěžující nápoj z čerstvého ovoce 😝 😅

jako nezabije Tě to, ale v takovýchle dávkách bych to nejedla... sója je trochu problematická pro mnoho lidí, jednu dobu to byl hit, ale dost se od toho ustupuje 😉

jinak méně vhodné to je dávat klukům, ono v soje jsou fytoestrogeny a to je blízké ženským hormonům - sója je proto doporučená obecně ženám po přechodu (pokud ji snesou)...

navíc obvykle u těch levnějších výrobků bývá ta sója ještě geneticky modifikovaná 😝

proti jiným zdravým potravinám to není prostě takový hit

lu777
8. čer 2015

@hojda no určitě lepší rýžové mléko např.. to nemůže vadit snad nikomu (nevybavuje se mi žádná alergie na rýži)... mandle by mohly vadit někomu, takže mandlové nevím...
ovesné nebo rýžové by mělo být ok... oves tedy obsahuje lepek, ale v nízkém množství...

katyxq
8. čer 2015

@lu777 ono obecně tahle sušená "mléka" mají dost fuj složení (cukry, ztižený tuk, aromata, stabilizátory atd.) ... a alergici na rýži taky existují (v Asii jich je tedy víc jak tady)

lu777
8. čer 2015

@katyxq aha, tak to slyším prvně... ale ono asi je alergie možná na všechno...

jinak souhlas, to složení je většinou nic moc... já si teď koupila mandlové mléko sušené, byla to pálka (asi 350 Kč), ale to složení je asi nejlepší co jsem našla... ale mně to vydrží dlouho, to mám když mě jednou za čas přepadne chuť třeba na kaši ráno - dělám bez mléka, ale někdy mám chuť na tu "mléčnou"...

pak je třeba quinoové mléko ale to je zas exotické, takže to pro prcky asi taky ne... a je to taky hodně drahé... ale nemá to lepek a složení je velmi dobré

hojda
8. čer 2015

@lu777 rýžové a ovesné dávám já, z té sóji mám pro děti obavu.

joyfulgirl
autor
19. čer 2015

Tak jsem více než před týdnem psala výrobci a vznesla jsem na něho tento dotaz a do dnešního dne bez odezvy ☹ poněkud neseriózní

lu777
19. čer 2015

@joyfulgirl ono podle mě výrobce to ani neřeší, nepředpokládá, že by někdo ten výrobek konzumoval v takovém množství...
a hlavně já mám zkušenost, že když jsem třeba psala výrobci léku (B komplex), který jsem měla dávat dítěti a doma mě zarazilo složení (levnější značka a samá aditiva), tak mi napsali jen, že to je nutné a basta fidli... když jsem jim napsala, že nutné to určitě není, protože jsem našla přírodní alternativu nebo klasický B komplex kde ale aditiv bylo o 3/4 méně, tak mi samozřejmě odpověděli doztracena...
prostě žádný výrobce nepřizná, že by někde udělal chybu, to už musí být!
člověk si tohle musí hlídat sám... nejlépe asi se řídit selským rozumem, jinak v dnešní době leckdy těžko radit

@hojda jj, sóju bych taky dlouhodobě nedávala... z toho co jsem četla tak je to vhodné jen pro ženy před a po menopauze, právě kvůli těm fytoestrogenům...