Rovnátka ve 30letech. Šli byste do toho tak pozdě?

danvitka
23. dub 2021

Už cca od 20 let zvažuji rovnátka, teď už to bude 10 let rozmýšlení 😁. Ne z estetického, ale spíš praktického hlediska. Některé zuby se špatně čistí. Ale. Šli by jste do toho takto pozdě?
A kdo jste byl. Jaká byla výsledná celková cena? Nevím jestli jsme se nezbláznila, ale to opravdu stojí rovnátka 75 000,- 🤔 ? tuto cenu na mě vybafli všude kde to mají zveřejněné spíš tedy soukromé kliniky.

ema90
23. dub 2021

@danvitka Ja si je nechavala davat ve triceti. Cena byla cca patnact tisic za jednu celist.
Chtela jsem jen vrsek, ale bylo mi receno, ze kdyz se narovna vrsek, tak mi to zase nebude sedet na ten spodek, ze je lepsi, kdyz se rovna vrchni i spodni celist.
Takze tricet tisic se vsim vsudy 🙂 Ale je fakt, ze jsem cekala skoro rok a pul na termin. Jinak me cena 75 tisic neprekvapuje 😀

malenka3
23. dub 2021

Bohužel je to darda neskutečná. Já byla teď na konzultaci kvůli neviditelným rovnátkům, mají řadu výhod oproti klasickým a cena není až o tolik víc (90 tisíc v Praze). Ale mají pro mě několik ale, proč do toho asi nepůjdu.

lalolita
23. dub 2021

@danvitka pamatuji si že babička a tetka dávali okolo 30tis. Ale to už je x let zpátky. je pravda,že mě letos bude taky 30 a zvažovala jsme rovnátka,kvůli tomu,že jsem v pubertě měla sundavaci a stáhlo mi to akorát mezeru mezi vrchnima 1kama,teď se mi opět trochu rozjíždí a jak mi vylezly 8ky,tak ji přední zuby trochu trochu křiví. Při té palce to ale asi obětují a udělám si radši řidičák 😀😀😀

llenka1
23. dub 2021

@malenka3 proc? Taky nad nimi uvazuji 🙂

pampeliska1313
23. dub 2021

Já nad nima uvažuju taky, teď se mi začínají pomalu křivit přední zuby. Takže bych do toho určitě šla, ale hold ty zuby jsou drahý.🙂 Myslím, že to za to ale stojí.🙂 Ale asi je budu mít trochu později, než ve třiceti.:D

zelenaesmolda
23. dub 2021

@danvitka za tu cenu bych se na to vyprdla,kdyz to pockalo 30 let tak uz bych to neresila

malenka3
23. dub 2021

@llenka1 jednak mi vadí, že mi na zuby budou cementovat takový jakoby špičky, aby tam ty plastový rovnátka držely (vypadají jako chrániče na zuby). Ale to bych asi zkousla. Mnohem víc mi vadí, že v podstatě s tím nesmíš pít a jíst, takže pro mě, co jsem s dětma doma a jím tak nějak za pochodu, by to byl aktuálně velký diskomfort.
Pak mi taky vadí, že v podstatě budu potřebovat udržovací rovnátko napořád, sice se pak dává po konci léčby třeba jen jednou týdně na noc, ale je to věc, která tě bude nutit to řešit pořád. A to jedno rovnátko pak stojí třeba 5 tisíc a můžeš to řešit třeba jednou za dva roky, aby udělali nový.
Jako, nevzdala jsem se toho ještě nadobro. Křivé zuby mě trápí celý život a je to můj věčný mindrák. Mám velkou kazivost a klasický rovnátka jsou pro mě prakticky pasé, neudržím zuby v neměnném zdravém stavu ty dva roky, co bych je měla. Navíc nutná extrakce několika zubů, což ty neviditelný nemají. No a ještě se mi u těch neviditelných nelíbila finální modelace mého chrupu. Jeden z hlavních mindráků je spojen s upíříma trojkama. Jenže oni je dokáží "zasunout" do řady, ale už ne zabrousit, aby nebyly špičatý. Resp. asi by to šlo, ale to se poškodí sklovina a zub, to nechci. No, jako, zvaž konzultaci, ta nic nestojí, ať máš o čem přemýšlet.

any2any
23. dub 2021

@danvitka Ja si je dala hned po svatbe, tez ve 30 letech a nelitovala jsem nikdy. 🙂 Vyslednou cenu nevim, nikdy jsem to radsi nepocitala, ale tolik to nebylo, a to jsem mela rovnatka na hornich i dolnich zubech. Mela jsem keramicke zamecky (tedy bile) a bylo to v pohode...

lentilka2013
23. dub 2021

@danvitka Dala jsem si jich ve 29 letech a bylo to asi nejlepší rozhodnutí mého života. Zpětně mě mrzí, že jsem nešla do toho dávno. Byla jsem na soukromé klinice jednoho z nejlepších zubaři v ČR a vyšlo mě to asi na 25.000-Mela jsem nahoře i dole.

eva267
23. dub 2021

Můj táta si je nechal nasadit ve 73. Také z praktických důvodů. Takže ve třiceti bych určitě na hezké zuby nerezignovala a investovala. Kolik za to dal teda nevím.

alexovka
23. dub 2021

Je mi 32 a rovnátka mám od ledna. Cena byla šílená, ale za ten komfort to stojí - neviditelná, vyndavací. Zatím si málokdo všiml, že je vůbec mám. S věkem se zuby zhoršují, posunují. Bohužel v dětství se to neřešilo, tak až teď. Výsledek uvidíme za dva roky 😀

hezz17
23. dub 2021

Nechala jsem si je dat ve 27. Ted uz je par mesicu nemam a siiiiilene mi to zvedlo sebebedomi. U me slo teda o estetickou stranku. Nechapu, proc jsem cekala tak dlouho...🙂 nasi to v puberte moc neresili, pokud by to bylo u mych deti stejne, nebudu vahat a rovnatka budou mit hned 🙂

dixi86
23. dub 2021

Segra je mela kolem 35. Ted ma krasny zuby. Nevahala bych.

petrasipkova1
23. dub 2021

já mám zuby šílené, křivé, jeden vrchní špičák hodně křivý a vystouplý, dvojka zatlačená, byla jsem na konzultaci v Praze kvuli rovnátkům, nejenže by to vyšlo také asi 60 000 Kč, ale 4 zuby mi chtějí vytrhnout a další zbrousit, to se na to můžu vykašlat.

cherie24
23. dub 2021

@danvitka ve 30 jsi pořád dost mladá. Do rovnátek bych rozhodně šla. Pořád máš většinu života před sebou, chceš ji strávit přemýšlením nad tím, že máš křivé zuby a že sis tehdy přeci jen měla dát rovnátka?

drakenn
23. dub 2021

Raději bych si čistila zuby než si nechat deformovat lebku..pokud tedy nemám zdravotní problémy. Moc se o tom nemluví, ale jde opravdu o deformování lebky..

priefi
23. dub 2021

@danvitka nevím, v jakém stavu máš zuby, ale pokud je problém čištění, co třeba chodit na dentální hygienu na airflow?

herminka
23. dub 2021

@danvitka 30 let určitě není pozdě. Znám minimálně dvě holky, které si nechaly nasadit rovnátka okolo 35. roku, a na gymplu jsme před lety měli profesorku, která je nosila cca před padesátkou. Naopak si u mnohých lidí říkám, jaká je škoda, že zuby nenechají narovnat. Já sama jsem nosila jako dítě spoustu let vyndávací rovnátka (tehdy se ještě fixní moc nedávala) a jeden zub se mi trochu vrátil. Není to nijak do očí bijící, ale zvažuji, že až půjdu na ortodoncii se synem, poprosím svou zubařku o žádanku a zkonzultuji to. Je mi 38 let.

@drakenn Deformace lebky? Máš k tomu nějaké další informace? Mnohdy přece nemusí jít ani o estetickou vadu, ale třeba o vadu skusu, která časem může způsobovat problémy s čelistním kloubem (jak mi vysvětlovala DH).

leniii
24. dub 2021

@drakenn to urcite 🤦🏼‍♀️

jelenice_zavodnice
24. dub 2021

@danvitka Pred tridsitkou jsem si nechala dat fixni rovnatka s keramickymi zamky. Nelituji toho, mam krasne zuby a usmev. Stalo to kolem 40-50 tis dohromady, platila jsem po castech, jak se to vyvijelo. Byla to jedna z nejlepsich investic v zivote. Nenosim uz ani zadne docasne rovnatka na noc, mam jenom na par zubech trvale nalepeny tenoucky dratek (zevnitr), aby se zuby pripadne neposouvali. I cisteni zubu je snadne, zubar na dentalni hygiene nema poradne co cistit, vzdy mi rika, ze moje technika je uzasna, kdyby se vsichni tak starali o zuby jako ja, tak by nemel praci.
@drakenn Nemyslis misto deformaci lebky spis esteticke zmeny profilu celisti?
Protoze tohle nastat muze, pri prvotni konzultaci mi to bylo receno a nasledne ortondolog zkoumal muj oblicejovy profil a delal fotky a rikal, ze musi brat v uvahu posazeni nosu aby treba vetsi nos moc vycuhoval nebo naopak mensi nos nasledna uprava moc neschovala do tvare. To mi prislo velice chytre ze mu jde i o esteticke vnimani cloveka.
Jeste mne napadlo, jestli uprava treba nemuze deformovat nosni prepazku, pry ne, je to nepravdepodobne. Ale kdyz 90% belosske dospele populace ma stejne zdeformovanou prepazku, tak nejake potencionalni riziko je asi jedno. Resila bych to pouze v pripade, ze clovek vedome vi, ze ma deformace a ze treba ma vetsi problemy s dychanim.

vikinkav
24. dub 2021

Ja jsem mela asi pred 4 lety, mela jsem krivy spicak a nechtela se ani smat na fotkach, ted je to skvely 😄 krasny usmev. Sla jsem tedy na konzultaci ke 4 ortodontistum - i kvuli cene i postupu, nekte chteli trhat zdrave zuby a to jsem nechtela. Stalo me to asi 40 tis. Dostala jsem vyndavaci rovnatka (ty uz davno nenosim) a mam zezadu zubu dratek a to je super, pekne drzi ty zuby pospolu, protoze mi nesedi skus se spodnimi zuby - to bude nekdy v budoucnu dalsi faze.kamaradka si dala ted, je ji 31, je doma na materske takze pohoda, skoro nikdo o nich nevi a to uz je ma par mesicu.

mandala
24. dub 2021

@zelenaesmolda 😆 Ty to píšeš, jako kdyby byla nad hrobem...😆
@danvitka Já bych do toho šla, nebyla bys jediná v tomhle věku. Co se týká ceny, 15 létá dcera měla fixní rovnátka 2,5 roku, stálo to asi 20 000 Kč, zuby má krásné a je spokojená. Nějak nechápu ty vysoké ceny, zkus se podívat i jinde...

zelenaesmolda
24. dub 2021

@mandala to ne ale zase jak dlouho bude jeste mit svoje zuby?

hezz17
24. dub 2021

@zelenaesmolda od 30 let? No snad jeste aspon 40, kdyz se k ne bude starat. Ty vogys, to je teda nazor

danvitka
autor
24. dub 2021

Já včera usnula tak odpovídám až dnes 😊

@zelenaesmolda to mě pobavilo 😁 mojí babičce v 83 trhali tento rok první zub a to moudrák 😁😁😁

@priefi na hygienu chodím a i tam vždycky nadává paní, kolikrát jí tam něco zůstane. A viděla to prý na mě už s příchodem do ordinace, že mám vystouplou bradu či co. Zrovna mám hygienistku co se zajímá i ortodoncii.

Já mám zaklopené jakoby stoličky do pusy. Přední mám moc hezké ale problém je v těch stoličkách, oni totiž jak se s věkem posunují občas i bolí, je tam tlak. Ta cena je mazec 🤔 asi by mi nevadilo ani vydržet ten estetický mínus než to sundají. Přece jen v té pubertě to člověk asi řeší víc než po dětech ☺️
Děkuji všem za názor.

vero987nika
24. dub 2021

@danvitka já si nechala dat rovnátka v 25 letech a klidně bych šla i ve 30 protože výsledek stojí za to 🙂 cenu jsem u první doktorky taky dostala 65 tisíc, to bylo keců že s alergií na nikl muzu mít jedině keramická a jiná možnost není, nebo invisilign za 100tisic ...tato doktora jezdí Mercedesem a má hodně moderní ordinaci. Zkusila jsem se objednat k jiné doktorce, protože jsem si řekla že nebudu platit za něčí extravagantní životní styl když to určitě seženu levněji 😁. Hypoalergenni klasická kovová rovnátka za 16 tisíc a zuby do 1,5 roku rovné ☺️ A ještě oni doktorka moc milá a ochotná a šikovná. Jednou se k ní ráda vrátím s dětmi pokud bude potřeba 🙂

michaela_2
24. dub 2021

Hned po laserové operaci očí, planuji rovnátka. A je mi 31.
Upřímně si myslím, že na spravení zubů, není nikdy pozdě 🙂

danvitka
autor
24. dub 2021

@vero987nika moc hezké 👍

lentilka2013
24. dub 2021

@zelenaesmolda Pokud si je spravne bude cistit,tak svoje zuby bude mit az do konce zivota.

pampeliska1313
24. dub 2021

@lentilka2013 přesně. Zdravej chrup vydrží kolem stovky let. Ale stačí si je nesprávně čistit a už je zaděláno na problém. Genetický dispozice zas tak častý nejsou.