Přístup lékaře. Je tohle normální?

4. bře 2022

Zajímalo by mě, zda je normální tento přístup lékařky. V úterý mému otci (63let)začalo být blbě, měl i horečku tak si udělal test na covid, pozitivní. Volal tedy k obvodní lékařce. Ta mu řekla že mu žádanku na PCR test nedá, ať se někde zaregistruje sám. Když řekl že ale nemá internet tak mu řekla ať jde tedy za svými dětmi nebo sousedy, že ho někdo zaregistruje. Jen mu řekla v jakých městech dělají PCR, řekla mu i 30 km vzdálené město. A když jí řekl že ale má horečky tak mu řekla že to zvládne dojet i s horečkou. Nakonec jsme ho registrovali, ale volný termín byl až dnes. Od včera má táta silně nateklé krční mandle, nemůže polykat, podle všeho angína. Tak si dnes volal k doktorce, a ta mu řekla že to bude ke covidu, ať si bere paralen, a v pondělí ať jí zavolá výsledky z PCR a uvidí se co dál. A že kdyby mu od toho krku něco bylo tak ať si zavolá záchranku. Je tohle normální přístup?

veru181
4. bře 2022

Za mě teda ne. Už to, že mu nenapsala žádanku, když teď bude omezený počet testů zdarma bez žádanky. Registrace na test je teda bohužel asi pořád povinná, s tím nevím, jestli by mu mohla pomoct. A “to s horečkou zvládnete” je teda taky pecka - já v prosinci s horečkou nezvládla málem ani doktora ve městě, jak mi bylo zle. Ty mandle těžko říct, jestli můžou být od toho.

levandule_k
4. bře 2022

Bohužel lékaři nechtějí vidět pacienta moc osobně, když je covid pozitivní.

Manžel měl covid, já jsem volala své doktorce, že mám pocit knedlíku v krku, jestli je to důvod jít na PCR test. Ona, že je, tak jsem šla na PCR, volala jsem jí výsledek. Moje doktorka mi také říkala, že kdyby se to zhoršilo mám volat. Další dva dny jsem měl zimnici a třetí (čtvrtý) den po pozitivním testu, jsem začala mít žlutý jazyk, vygooglila sem si, že to může být známka plicní infekce (pořád jsem měla knedlík v krku) a občas vykašlala hlen. Když jsem volala Dr. tak mě vidět nechtěla, ale okamžitě mi napsala antibiotika, že se k tomu přidala sekundární bakteriální infekce.

Ještě než jsem dostala antibiotika od své dr. začala jsem jíst česnek, protože je to přírodní antibiotikum.

Nevím, co tvému otci je, ale nenech se odbít, protože od stolu se nedá poznat, jestli je to na atb, nebo ne. Paralen může být u určitých nemocí na dvě věci.

daruna
4. bře 2022

Léčba mobilem. Potom se není co divit, že lidi končí na jipkách. Asi by někdo měl obvoďákům připomenout, že tu jsou pro lidi, skládali nějakou přísahu, místo toho stáhli ocas a zalezli do děr, hlavně, že pravidelná platba na hlavu, za pacienta, chodí včas.

autor
4. bře 2022

@levandule_k On má na mandlích i jazyku prý bílý povlak. Když doktorce říkal jestli by to nebylo ale na antibiotika,tak mu řekla že těžko říct, že by bylo pak potřeba další vyšetření. Ale kdy? Až v to pondělí? Rodiče se rozmýšlí jestli si nezavolají na pohotovost a dohodnout se s nimi...

bara88
4. bře 2022

Proboha ať se vykašlal na nějaké priblble testy a jde normálně k lékaři,nějak nechápu proč chodit na pcr když má teploty?to ho uzdraví?

klovalka
4. bře 2022

hele, šla bych s ním na pohotovost, tohle se nedá léčit po telefonu

levandule_k
4. bře 2022

Jeďte na pohotovost, já nevím, jestli je to kvasinková infekce, angína, nebo něco jiného.

Nejsem doktorka, dělám ve financích. Mám ráda bylinky, psychosomatiku a u sebe dokážu poznám, jestli si to doma zkrotím sama, nebo potřebuji doktora, ale u vás bych to doma fakt neléčila. Tvůj táta není nejmladší a mladší organismus víc snese než starší tělo, takže radši dvakrát zbytečně než vůbec, protože se bojíš, že se budou mračit.

I Lukáš Pollert říkal, že se tady strašně zanedbala primární péče.

levandule_k
4. bře 2022

Mimochodem já ještě před covidem byla na traumatologie o půl 11 večer v pátek, váhala jsem jít, nebo to nechat do rána, protože mi bylo blbé je takhle pozdě otravovat. Nakonec jsem šla, protože jsem si říkala je lepší to řešit za včas a překvapilo mě, že byli milí. Byl tam mladej týpek, co si dělal atestaci a měl tam jako dozor někoho zkušenějšího. Na tom zkušeným byla fakt vidět únava, ten mladej byl pečlivej, říkal, že kdyby problém přetrval, že se to bude po tom dál, řešit, že mě pošle na další vyšetření. Prostě jsem měla pocit, že svoji práci dělá poctivě, ne že ho otravuji.

autor
4. bře 2022

@bara88 Samozřejmě že neuzdraví, on si myslel že když podle antigenu byl pozitivní, že PCR je povinný...

levandule_k
4. bře 2022

Antigen je orientační, pokud vyjde pozitivně, jde se na PCR test, aby se to potvrdilo, nebo vyvrátilo.

ahyt
4. bře 2022

Ano,pani doktorka postupovala spravne.Jsem PL a tento postup je lege artis Schytam to,protoze jsou zde odpovedi a nazory laiku a internetovych " doktoru".Ja studovala s cervenym diplomem a celozivotne se vzdelavam A nebudu se obhajovat a slozite vysvetlovat,proc je to spravne Ja nekecema jadernym fyzikum do jejich prace,nekecam do prace pravnikum,nekecam do prace dalsich odborniku,protoze tomu nerozumim.Ale do prace lekaru,spravnosti leceni atd keca kazdej .

barmil
4. bře 2022

Ano je, dcera mela take covid, uz potvrzený pcr, take příznaky jako angina a bylo nám po telefonu pediatrem řečeno, že to je součást covidu. Ze ma kloktat, cucat strepfen, stříkat analgetika do krku a že to odezní s covidem, že není možné, aby měla angínu a covid zároveň.
Avšak dodala, že pokud by se stav zhoršoval, mam zavolat a ona by si ji objednala na čas, kdy už tam nikdo není a vysetrila ji v ochranných prostředcích.

autor
4. bře 2022

@barmil Ale chřipka s koronou je možná...🤨 nebo angína s chřipkou tak proč by nemohla být angína s koronou?

bara88
4. bře 2022

Snad někdy byl pcr povinný ? Co je to za blbost proboha ,kdy začnou lidi myslet hlavou

lucka662006
4. bře 2022

Přesně tak, já měla chřipku s angínou (když ještě covid nebyl). Chřipka je virus a angína bakterie, a mohou být spolu, tak proč by nemohl být covid s angínou. Jde to, jen je to neobvyklé, tak Vám doktor řekne, že to nejde. Přístup lékařky k otci je bohužel smutný normální postup, do jaké míry je etický ze strany lékaře, je jiná věc. Hlavně sem nechoďte, jezte paralen, ale na PCR můžete klidně 30 km daleko za 3 dny a ještě s horečkou, jeďte MHD nazdar.

lucka662006
4. bře 2022

@ahyt Paní doktorka jednala správně, když mu při podezření na covid řekla, ať jde za dětmi nebo sousedy, aby ho zaregistrovali na PCR test? To je má jako vystavovat riziku nakažení na doporučení lékaře?

lucka662006
4. bře 2022

V takovém případě co se covidu týče (opakuji, že jen v případě covidu), nechápu, proč tam vlastně lékař je, pardon, každý ať se regitruje na test sám nebo s pomocí rodiny, bere si paralen a když se zhořší, ať volá záchranku. Proč nenapíšou rovnou s covidem k lékaři ani nevolejte, a hlavně tam nechoďte, ale za známými můžete, ať Vás zaregistrují oni.

autor
4. bře 2022

@lucka662006 Taky jsem měla angínu s chřipkou, když mi to doktor říkal tak jsem na něj čuměla jak blázen.

autor
4. bře 2022

@bara88 A nebyl? Kdokoliv kdo měl v mém okolí antigen pozitivní tak musel na PCR. Když já byla v karanténě tak mi přišlo od hygieny že v případě příznaků kontaktovat lékaře a jít na PCR. I když teda nevím k čemu kontaktovat lékaře...

bara88
4. bře 2022

Nikdy nikdo nemusel

levandule_k
5. bře 2022

K tomu PCR testu, nebyl mezi vámi komunikační šum, protože když máš příznaky, máš nárok na PCR s žádankou od lékaře. Moje Dr. akorát zadala do systému, že si mám jít na PCR test, ale na konkrétní pracoviště jsem se objednávala sama a bylo jedno, kam se objednám.

ilema
5. bře 2022

@ahyt vás bych za doktorku fakt chtěla. Vy jste studovali medicínu, aby jste ordinovali po telefonu,o tom dost pochybuju. Tenhle postup po telefonu, mmchd předpokládám, že jste očkovaná a tudíž chráněná, malém připravil o život mého partnera. Dva týdny ho léčil praktik po telefonu, vysoké horečky, malátnost, nemohl jíst a dýchat, všechno dle praktika je normální. I na pohotovosti mi řekli, že má covid, co bych jako chtěla. Po třech týdnech jsem partnera i přes protesty přivezla, CRP měl 196, těžký oboustranný zápal plic, vyžádalo si to čtvery antibiotika, dvoje do kříže, protože nezabíraly. Takže s ordinovaním po telefonu můžete jít víte kam.

malanoha
5. bře 2022

Lékař, co se schovává někde v noře, bojí se pacientů, aby něco nechytil a ordinuje po telefonu je doktor na hovno a měl by jít dělat radši někam do fabriky. A chápu to zoufalství, když je vám fakt zle a nemůže se nikde domoct ošetření. Taky jsem to zažila a to jsem ani neměla covid. Recept do mobilu a nazdar.

veroniquecz
5. bře 2022

@ilema přesně tak, to ordinovani po telefonu je na par facek.

veroniquecz
5. bře 2022

Normální postup to rozhodně není. Aktuální situaci bych řešila pohotovosti a příště si rozhovor s doktorkou nahrávala a podala stížnost. Nebo bych od ni chtěla písemné, ze mě odmítá vyšetřit, to si jich hodně rozmysli a nakonec to jde. A pokud mate možnost, tak bych uvažovala o změně praktika.

veroniquecz
5. bře 2022

@ahyt jasné, ty jsi tady vždycky nejchytřejší paní doktorka 🙄🤦🏻‍♀️ Ale empatie nemáš ani co by se za nehet vešlo. “Lecit” po telefonu je proste stupidita nejvyššího stupně. Zajímavé, ze spoustu lékařů nemá problém ošetřit covid + pacienta, mají izolační místnosti, nebo stačí objednat na konec pracovní doby. A pak jsou takoví praktici jako ty, kvůli kterým jsou plné jipky 🤬

pabka
5. bře 2022

@lucka662006 jít za dětmi nebo sousedy nejspíš nemyslela doslova JÍT, stačí jim přeci zavolat ne? Evidentně si volají, proč by nemohli tatínka zaregistrovat na test? Nerozumím kde je problém? To má MUDr registrovat všechny zájemce o testy? Nevystaveni zadanky je věc jiná, ale i se zadankou se na test musí registrovat a rezervovat si místo.

autor
5. bře 2022

@veroniquecz Ono je problém že tahle doktorka je jako záskok, naše doktorka porodila tak asi bude min.půl roku doma...

veroniquecz
5. bře 2022

Tak snad jen vydržet a doufat, ze se brzy vrátí ❤️

lucka662006
5. bře 2022

@veroniquecz Ordinace mnoha praktických lékařů byly v první a druhé vlně dokonce "pro nemoc" uzavřené a na dveřích bylo napsáno něco ve stylu "pokud se Vám špatně dýchá, volejte záchranku". A doktor tam radši ani nebyl, protože už ho asi nebavilo zvedat ty telefony. Očkovaní byli mezi prvními, pochybuji o tom, že zrovna byli 2 měsíce nemocní. Konkrétní příklad u nás jak dětský, tak praktik pro dospělé.