Prasklá jizva po cs. Máte podobnou zkušenost?

olik1979
25. čer 2022

Ahoj , jdu si pro radu, jsem 2,5 měsíce po cs, jizva se zahojila bez komplikací, vše bylo v pohodě až do teď..... Najednou mi praskla jizva, udělala se v ní dírka velikosti nehtu na malíčku, žádné zarudnutí, ani hnis..... Jen otevřená ranka. Samozřejmě jsem s tím naběhla hned na gynekologii, dle Mudr. Je to jen povrchové, a chce to čas na zahojení, celé to sprchuji, postižené místo proplachuji peroxidem, oťupkám betadinem.... Jenže je to v převisu, špatně si na to vidím, takže ošetřuji u zrcátka, nebo manžel.... Máte někdo podobnou zkušenost? Jak dlouho trvalo než se rána uzavřela ? Já mám z toho hrůzu.... Ta kůže jizvy je strašně tenoučká, snad to nebude praskat dál..... 😥

martulka88
25. čer 2022

@olik1979 Mně se špatně hojila jizva - hlavně okraje a taky mám převis. Já to jen sprchovala a muž mi to denně čistil kysličníkem a mazal hemagelem - dělali jsme to dva měsíce.

marcicek84
25. čer 2022

@olik1979 klid proste to zaroste,delas co mas,jinak na hojeni je fajn gel contratubex

jezinkyy
25. čer 2022

@olik1979 postupuješ dobře 😉
ještě můžeš zkusit Actimaris gel, neštípe, dobře se to aplikuje, mám s tím dobrou zkušenost

anetkad
29. čer 2022

actimaris je super, taky jsem měla rozjetou jizvu po císaři a ta mi to zatím zahojila, ale já mám problém se vstřebávacíma stehama- takhle po měsíci mi praskla jizva po operaci prsu, čistili mi to tolikrát, že už ani nepočítám a nakonec třikrát reoperace a furt se to vracelo, při té poslední tam doktorka nedala ty vstřebávací stehy a konečně byl klid