Poraďte milého, ochotného zubaře v Praze. Panický strach

beruska252
15. led 2015

Ahoj holky.jsem tu nova.koukam ze tady resite skoro vsechno tak neco pridam. Mam hrozny strach ze zubare.naposled jsem byla pred 10 lety.mam hrozne pokazeny zuby a co je nejhorsi, tak i predni ☹ uz jsem kvuli tomu byla i u psychologa protoze me hrozne ty zuby bolely, ale stejne jsem tam nesla 🤐 Zacalo to tim, ze kdyz jsem byla naposled, mlady zubar se na mne ,,ucil,, a ja jsem pak jeste 14 dni brecela bolesti. od vtedy ani tuk. Prosim nevite mi poradit zubare/zubarku v Praze ktera je mila,ochotna a pomohla by? Ja uz se chci konecne zacat smat ☹ a kdyz tak mate s necim podobnym skusenost ?? Co by me cekalo a kolik by to stalo ?? kdyby jsem si treba chtela dat udelat cely vrchni patro ?? ☹ Holky pomozte mi

rousse
15. led 2015

@beruska252 jo to jsem měla hodně podobné, dokud jsem si nenechala vykazit osmičku tak, že jsem celou noc kvuli tomu nespala (jsem epileptička) - tím pádem jsem hned dopoledne druhý den dostala záchvat - bohužel to bylo zrovna v okamžiku, kdy jsem seděla v kanoi na Vltavě, takže jsem se málem utopila a strávila pak 3 dny v nemocnici v Krumlově. Od té doby dokonce zvládám i prevenci - sice trpím už jen v čekárně, a už v té čekárně mám čůrky potu mezi prsama, ale jsem fakt vyškolená....chce to prostě zatnout zuby (haha) a vydržet....zuby jsou svinstvo a fakt to za to nestojí....

scvrcek
15. led 2015

@beruska252 taky mam paniku ze zubare.. Prevenci zvladam, ale jakmile ma byt nejaky vetsi zakrok, posila me do nemocnice a tam mi to udelaji pod oblbovakama... Pripadne i nekteri zubari maji analgosedaci, takovou polovicni narkozu a nevis o sobe..

kvakuska
15. led 2015

@beruska252 hele tak ti můžu garantovat, že za 10 let se toho u zubařů fakt hodně změnilo ... většina zubařů má přímo v ordinaci rtg, takže můžou zub osnímkovat, aniž by se v něm bez umrtvení vrtali ... a pokud slyším i od známých, není problém nechat si zub opíchnout a ušetřit si tak bolest ... ve tvém případě nejspíš zubař nechá udělat panoramatický snímek, takže bude mít přehled o celé situaci a sám ti navrhne, jak by to řešil ... co hoří a co je možné nechat na později ... bohužel něco tě to stát bude, zuby jsou drahá záležitost i když se o ně člověk stará, natož když je zanedbá ... držím palce, abys našla dobrého zubaře, se kterým nebude problém se domluvit 😎

beruska252
autor
15. led 2015

@kvakuska
@scvrcek
@rousse ach jo holky ..kdyz ja se hrozne bojim a hlavne STIDÍM 😅

alisek
15. led 2015

@beruska252 souhlasím s @kvakuska ale pokud máš takový strach, tak zkus zubaře který použije analgosedaci a nebo přímo v plné anestezii, já mám synka co je neošetřitelné dítě a zákrok na zubech mu dělali v celkové anestezii, a jak píše kvakuška, zuby jsou hodně drahá záležitost, tak si připrav "pár" papírků s palackým

alisek
15. led 2015

@beruska252 na stud kašly nebo budeš mít za chvilku protézu, já vím že se to hezky říká ale zajdi si co nejdřív, hodně síly přeju a překonej se!!!

beruska252
autor
15. led 2015

@alisek myslis, ze kdyz ,,obetuju,, treba 2000 za mesic ze to bude stacit ?? Najednou treba 10 000 mit nebudu ☹ ja vim,jsem hrozny blbec. sama si za to muzu. Az mi je do breku ☹

beruska252
autor
15. led 2015

a dekuju holky za podporu 🙂

foogy
15. led 2015

@beruska252 Já se taky bojím zubařů, užila jsem si toho dost a dost. Např. vrtání 6ti zubů naráz a bez umrtvení ☹ Posledních 5 let jezdím do Phy ke kamarádce - Kateřina Fojtová Chaloupková. Ona i sestřička jsou tak moc hodné! Už jenom to člověka uklidní!!!! Vždy udělá rentgen, vše vysvětlí, vždy opíchne a i ten vpich umrtví vodičkou! Už jsem k ní doporučila 3 kamarádky a všechny nadšená a všechny se shodujeme na tom, že jsme v životě takovou péči nezažily.
Ničeho se neboj, nejsi jediná, která se takto bojí zubařů a má kazy, opravdu!!!! Doporučovala bych si vyhlédnout nějakou zubařku - zubaře a poprvé se s ním domluvit jenom na seznamovací schůzce, udělali by ti rentgen, vše vysvětlili a pak byste se domluvili, co dál. Už jenom to prvotní jednání tě uklidní 😉 Vím to sama!!!! 😉 Držím ti palce!!!

foogy
15. led 2015

@beruska252 Hele, to si myslím, že to bude stát i víc, pokud máš celé horní patro. Ale za to zdraví ti to stojí!!! A víš, jak se ti pak zvýší sebevědomí??? Přestanou tě bolet zuby? To bude pohoda!!!
A třeba u té mojí zubařky se dá domluvit i splátkový kalendář 😉

tarra27
15. led 2015

@beruska252 sežen si nekoho schopneho na doporučení kamarádek...dnes je super že i n každé vrtání ti dají injekci a pak nic necítíš...sama si nechávám dávat a když mi trhala osmičku, i jsem si nechala přidat......

dneska ti dají injekci od bolesti a máš klid...a klidne si před návštěvu vezmi ibalgin....pro svůj klid. ale tam jim to neříkej.

čím dřív pujdeš tím líp. není ostuda jít se zkaženýma zubama k zubaři, je ostuda nic s tím nedelat. drž se.

ps a i když je máš pokažené hodně, nemyslím si, že to bude neco, s čím by se zubaž za vuj život nesetkal....a taky si nemyslím, že by to extra řešil - po návštěve....heled, ta má srašný zuby a doma to rozebíral se ženou...ten udelá práci a je rád že má od zubu klid.....bež tam, pomůže ti. 😉

alisek
15. led 2015

@beruska252 neboj začnou dělat od těch neproblémovějších zubů, takže postupně, a taky podle peněz, že, nejvíc mě stál jeden zub cca 1800,- (opravoval tři plošky) ale kdyby musel dělat korunku tak to je cca kolem 4-5tis.

adypro
15. led 2015

Já jsem trpěla od dětství podobnou panikou, zavinila to tehdy zubařka, která se ke mě jako malé (bez rodičů, já sama u zubařky se školou) docela podepsala nevhodným chováním a zákrokem. Poté už jsem tam nechodila, mamka nám sehnala jinou zubařku. Asi od 15 jsem přešla k jiné a u ní mě to pomaličku přešlo. Přiznávám, že mám zuby super, tak jsem moc zákroků naštěstí nezažila. Ale velkým překonáním pro mě bylo, když jsem si v září šla nechat vytrhnout osmičku (začala se mi při kojení kazit) a bylo zbytečné ji opravovat. Proběhlo to úplně hladce, nepříjemné byly spíš ty zvuky, ale byla jsem z toho úplně paf, jaká to byla pohoda. Myslím, že tím jsem se zase o něco posunula. Ten přehnaný strach za to nestál.
Teď si říkám, že mi stejně dají injekci a pak nic cítit nebudu, no o co de? Akorát překonat ten strach a ten je horší než samotný zákrok. Navíc technika je fakt jinde, mohu srovnat vrtání před 15 lety a minulý rok, ty vrtačky jsou mnohem lepší. Navíc, vždy si můžeš připlatit injekci a ta opravdu nebolí, není to nic hrozného, za tu pohodu to stojí.
Po tom trhání zubu, jsem si říkala, že mám asi ještě trochu v paměti porod a tudíž jiné vnímání a srovnání bolesti. Protože, když mi zubař říkal, teď ucítíte nepříjemný tlak, tak jsem si říkala, že to je sranda. Co teprve tlak u porodu, to byl mazec.
Neboj se, zvládneš to, vím o čem mluvím, ber to jako výzvu, že se můžeš v něčem posunout, něčeho nepříjemného se zbavit. Je to osvobozující a uvidíš, jak budeš spokojená, až budeš mít zuby spravené, budeš se cítit líp. Držím palce. Chcete hlavně doporučit dobrého zubaře.
Proč se stydíš, doktoři jsou zvyklí na všechno, oni to tak neberou, jsou to profíci.

alisek
15. led 2015

@foogy Ahoj Hani, ráda tě "vidím" ale s těma zubama jak píšeš to byl ten zubař snad sadomasochista, to jsem nezažila bez umrtvení a najednou 6 zubů!!!! hrůza!

Mě dělal většinou jen jeden zub a nebo když byly kazy mále tak max 2..

foogy
15. led 2015

@alisek Ahoj Ali! Viď? To je šílený, viď? To jsem si dala! A mamka se diví, že se zubaře bojím. 😝 A ke všemu mi to teď ta kámoška všechno převrtala, protože vesměs vše bylo podkažené, plomby až do dásní (proto mi tak krvácely dásně a nevonělo z pusy), teď si fakt pískám 😉 Jsem tak ráda, že tu zubařku mám!!! 😵

beruska252
autor
15. led 2015

@foogy a myslis ze by me mohla vzit ?? mam synka 9 mes tak stejne s nim taky budu muset (na to si uz zvlast dam bacha aby mel supr peci). Este malinko kojim ale za chvilicku uz bude konec tak ze by jsem tam hned vyrazila i s nim.
Moc ste mi pomohli holky uz se tam i zacinam tesit. Jak pises moje sebavedomi je na bode mrazu. Tak snad se to zlepsi

foogy
15. led 2015

@beruska252 Vím, že už má dost plno, ale myslím, že tě vezme. Číslo na ní do ordinace je 224 900 668, aby ses mohla objednat a já jí jdu zavolat, aby věděla, že jí někdo takový bude volat 😉 Řeknu jí, že k ní chceš jít jenom na konzultaci, aby se na tebe podívala a řekla ti, co by bylo potřeba, jo? A pak už se tam spolu domluvíte. Když ti nesedne nebo ti bude připadat drahá, tak k ní prostě chodit nemusíš! 😉
Jo, ona se i specializuje na děti, taky tam se synem jezdíme 😉

beruska252
autor
15. led 2015

@foogy to by si byla moc hodna! Buh vi jestli by jsem se takhle , bez pomoci, sama odhodlala 😕 napsala bys mi tady co rekla ??

amazonka.k
15. led 2015

@beruska252 Mám bezva kamarádku v Brandýse 🙂 Je to šikovná a milá holka : http://www.primazubarka.cz/uvod.html

beruska252
autor
15. led 2015

@amazonka.k ja bych potrebovala v praze ☹ jsem na rodicovsky dov. a kdyby jsem mela platit jeste k tomu vsemu za dopravu asi by me piclo 😀 ale dekuju

happylenulka
15. led 2015

ahoj. Měla jsem to stejné co ty. V 6ti letech mi stará zubařka vrtala místo zubu dáseň a já pak 7 let nebyla u zubaře, protože jsem měla paniku. Ve 13ti letech jsem se odhodlala k jiné a ta byla senzační a i přesto, že mi trhala 3 stoličky (měla jsem je totálně prožrané kazem) a 1 stoličku zpravovala, tak jsem odcházela beze strachu. Teď chodím každý rok a za 12 let jsem neměla jediný problém. Jen mi zubařka brousí zubní kámen, který se mi usazuje mezi předními zuby, i když si čistím mezizubním kartáčkem.
Stát tě to bude určitě, ale nemusí to být tak zlé. Myslím si, že pokud se zub dá zachránit, tak zaplatíš max. za keramickou plombu a to bývá okolo 500 za zub. Nech si dát injekce, vysvětli jí z čeho máš strach, domluv se, že když třeba zvedneš pravou ruku, že ona ihned přestane a klidně si to rozlož do 5ti návštěv, pomalu, postupně.
Je to hlavně o komunikaci a o hlavě. Zubařů je spousty a těch dobrých taky 🙂 tak se neboj! není to tak zlé 🙂
přinejhorším se dají zuby spravit i v celkové anestezii, to kdyby to fakt nešlo. A myslím, že by ti psycholog napsal doporučení. tak se neboj a čím dřív, tím lépe 🙂

tarra27
15. led 2015

@happylenulka celková je zcela jiste možnost, ale když zakladatelka uvidí, že dostane injekci a je klid, tak tam pujde 3x a získá důveru a bude vedet, že je o dobré...

já se taky bála....a nakonec mám ze zubařky skoro kámošku 🙂) vždy se tam i zasmeju....

happylenulka
15. led 2015

@tarra27 však jsem psala "přinejhorším"... kdyby to nešlo ani s tou injekcí 🙂 aby se nebála, že jsou případně další možnosti. Mně třeba spodní čelist nejde umrtvit, tak to byl celkem masakr, ale vydrřela jsem to, protože už jsem to chtěla mít z krku 🙂 a věděla jsem už, že to není až tak hrozný ;)

beruska252
autor
15. led 2015

A víte co je nejhorsi? Ze mi je jenom 23 a uz mám takový problemy ☹ děkuji moc krat za podporu. Napsala jsem si cislo na pani doktorku od
@foogy tak me snad veme.
Ale musím rict ze ste mi dodali hodně sil a jsem vám vděčná!

foogy
15. led 2015

@beruska252 Volala jsem jí, ale sedí s kamarády v hospůdce, zavolám jí zítra nebo o víkendu a dám ti hned vědět, co řekla, jo? 😉
Obdivuju tě už za to, že jsi to tady přiznala veřejně a jsi odhodlaná s tím něco udělat! 😵

sarriku
15. led 2015

@beruska252 taky jsem měla děsnej strach, a zuby i dásně jsem měla tak zanícené, že mě v nich brnělo při chůzi. Ale dneska doba už pokročila, píchnou ti anestezii a ani nemrkneš a vůbec to nebolí🙂 Zvládám i prevenci.

beruska252
autor
15. led 2015

@foogy me to trápí už hodne dlouho ☹ a ted kdyz mám dite tak bych mu chtela jít prikladem aby nedopadl jak ja. To by jsem si nikdy neodpustila.
Tak moc krat děkuji a omlouvam se ze tak obtezuji kdyz se ani nezname 😕 což je skoda...doufám ze me veme . no když ne,nevadí. Snad se někdo hodný najde

beruska252
autor
15. led 2015

@sarriku presne ☹ taky to někdy pekne ,,cítím,,. Je to hrozny. Ale už se tam aj docela tesim. Hlavne teda na to ze se už nebudu stidet mluvit

sarriku
15. led 2015

@beruska252 mám doma studenta na zubaře a oni tam mají i psychologický sezení, že musí k pacientům být taktní, protože ústa jsou hodně intimní zóna člověka a na takovýhle případy jako seš ty jsou zvyklý🙂

beruska252
autor
15. led 2015

@sarriku já prave všude vidím lidi s krasnym usmevem tak jsem uz i přestala verit ze někdo taky jak já ještě existuje 😀