Pityriasis rosea - růžová pityriáza. Co myslíte?

pajkaba
27. srp 2022

Dobrý den,

Myslíte, že se jedná o pityriasis rosea?
Zacalo to jednim flickem, behem asi 3 dní tohle. Flicky jsou vetsinou v dekoltu a na trupu, nijak zvlast nesvedi. Setkal se s tím nekdo a jak se popripade léčilo? V pondělí zajdu na kožní, ale ptám se i tu.
Děkuji za zkušenosti.

danca9257
27. srp 2022

Měla jsem taky 🙈 a trvalo to 6 týdnů než to zmizelo. Čím víc jsem se sprchovala a koupala, tak tím víc se rozlejzalo. Až to bude na nohách tak pak se to začne pomalu hojit.

pajkaba
autor
27. srp 2022

@danca9257 tak super, 6 tydnu😅 uz to zacina i na nohou. Sprchuju jen malo, vzdy to vic vyleze no.
Tak at se ochladi a muzu nosit mikyny🙏😀

danca9257
27. srp 2022

@pajkaba ještě štěstí, že to nejde na obličej 🙈😁

martinaou
27. srp 2022

@pajkaba měla jsem taky. Na kožní jsem dostala recept na mast (strašně vysušovala) a prášky na alergii (kopřivku). Po práškách se mi už nedělali nový "fleky". Je to na nějaký ten týden. Tak přeji ať to máš brzy pryč. 🙂

pajkaba
autor
27. srp 2022

@martinaou dekuji, hlavne nechci zadne kortikoidy, kojim a takovou chemii ne. Zkusila jsem zinkovou mast, asi to nezhorsilo ani nezlepsilo. Na koprivku dam fenistil kapky a vylecim sama, jak vidim🤣
Me se to rozjelo po covidu, prvnimaly flicek asi pred 3 tydny, pak dlouho nic a ted se to rozjelo. tak jeste 3 tydny a muzu mezi lidi😀