Píchnutí včely. Raději k lékaři?

lucifux
15. črc 2022

Zdravím včera odpoledne mě píchla včela do spodní části lýtka. Během dneška to nateklo, div mi nepraskla noha, lýtko, kotníky (vnější i vnitřní), nárt. Dnes večer se mi na místě bodnutí udělal puchýř a něco z něho vytéká...
Manžel mě zítra chce odvézt na pohotovost, ale já tam nechci být za blbku. Je pravda, že mě to bolí a fakt hodně nateklo, teď ještě ten puchýř....

veruuu_kubesovic
15. črc 2022

@lucifux
Tak to byl nejspíš ovád než včela, protože mě se takhle projevuje alergická reakce právě po bodnutí od ováda, tvrdá boule, z které vytéká takové žluté...

makkyv
15. črc 2022

@lucifux Jela bych určitě, pokud se to zítra nezlepší. Mamku teď štípla vosa, měla to stejné co ty (ale fakt to byla vosa😀) jela další den k MUDr, dostala léky na alergii a měla to stažené, po 3 dnech se to vůbec nelepšilo, jela do nemocnice a měla zánět, teď už dobrý.. ale byl to voser..
Nebudeš za blbku 🤗

syslounek
16. črc 2022

Záleží jakého chytneš doktora. Mě píchla včela v 16 pod palec u nohy, do 5 minut se mi rozbušilo srdce, měla jsem problémy s dýcháním a závratě, nohu jak balón. Mamka mě vzala na pohotovost a byly jsme za blbky obě.

tasimia
16. črc 2022

@lucifux pokud se bojíš, tak bych šla, ale na rovinu oni ti s tím stejně už nic moc neudělají. Maximálně ti napíšou nějaké antihistaminika na recept - Dithiaden a něco na alergii, doporučí ti to ledovat, mazat Fenistilem. Otok je normální, bohužel i ta bolest. Šok si myslím u tebe už nehrozí.

A souhlasím s komentem výše, spíše to vypada na ováda, to jak kousne je mazec.
Tak ať je brzo líp 🍀🤞

lucifux
autor
16. črc 2022

@veruuu_kubesovic
@tasimia ovád to nebyl, byla to opravdu včela, vytahovala jsem žihadlo s váčkem

tasimia
16. črc 2022

@lucifux okii, každopádně jak píšu, záleží na tobě jak se cítíš.

marcicek84
16. črc 2022

@lucifux alergicla reakce na bodnuti a chce to atb,taky muzes mit otravu krve,jela bych

veruuu_kubesovic
16. črc 2022

@lucifux
Aha, nevadí nicméně opravdu jde o alergickou reakci, takhle hrozivě by se píchnutí včelou rozjet nemělo, tak bych šla do nemocnice, za blbku určitě nebudeš, taky s tím vždycky musím k doktorovi, samotné mi to jen tak nezmizí...