Petechie. Můžou to být?

13. črc 2023

Prosím co to může být? Dvě takové malé tečky na prsu. Vypadá to jako petechie. Není to vystouplé ale pod kůží. Po stlačení malinko zbledne a pak se vrátí do původní podoby.

palja
13. črc 2023

Podle mě malý drobný hemangiom, já jich mám na těle hodně.

autor
13. črc 2023

@palja děkuji. Já právě myslela že hemangiom je cítit na povrchu. Tohle je pod kůží. A je to úplně hladké ta kůže

palja
13. črc 2023

Já mám takové ty malé drobné červené tečky, nárazově na těle. Na povrchu kůže cítit nejsou. Petechie jsou teckovite krvácení do kůže a těch je hodně vedle sebe, vypadá to jinak, měla to dcera.

autor
13. črc 2023

@palja ahaa. Já to právě viděla také tak na obrazcích že je jich více vedle sebe pokud se jedná o petechie.Ale vypadá to podobně. Já je jinde na těle nevidím . Jen tyhle dvě. Na dekoltu a na prsu. Jen mě mátlo že je to pod kůží. Tak sem myslela že to nemůžou být hemangiomy. A kdy se vám začaly dělat? Mě až teď po třicítce. Dřív sem to myslím neměla nic takového. Ale je pravda že petechie by asi časem zmizely že. Tohle mám už dlouho.🤷

kolunka
13. črc 2023

Petechie po čase mizí. A ano..tyto červené /nachové hemangiomky se mě i kamarádkám začaly dělat kolem třicítky

palja
13. črc 2023

Po třicítce a řekla bych, že mi vždycky nějaké přibyli po porodu.

autor
13. črc 2023

@kolunka děkuji moc. Sem ráda že v tom nejsem sama ☺️.

autor
13. črc 2023

@palja děkuji. Tak to máme stejné ☺️

autor
13. črc 2023

Ještě trochu detail. Mám tři roky po druhém porodu. Takže to by také odpovídalo. ☺️

laxesis
13. črc 2023

Už okolo 27 roku se objevily poprvé a v obou těhotenstvích se to zhoršilo🙂

miryp
13. črc 2023

Hemangiomy. Do čtyřicítky sem tam nějaký, po čtyřicítce se objevují jako houby po dešti. Některé zůstávají hladké, některé postupně vystupují nad úroveň kůže. Mám obecně cévní systém dost oslabený, do toho jsem teď měla hraniční hodnotu hemoglobinu, takže jsem začala užívat železo a magnésko s jeho kofaktory a k tomu něco na posílení žilních stěn. Doufám, že se mi podaří zpomalit výsev nových.

autor
13. črc 2023

@miryp no já zase v těhotenství bojovala s chudokrevností. Měla sem nasazené železo. Takže i to možná by mohlo mít souvislost že. Když ty žilky pod kůží prasknou nebo nevím. Já právě celou dobu myslela na petechie. Ale nemizí to vůbec. A naopak sem měla za to že hemangiom musí být vystouplý nad kůží. A né hladký pod kůží. Ale holky tady už vysvětlily že můžou být i hladké pod kůží. Sou to jakoby takové červené krvavé skvrnky pod kůží

autor
13. črc 2023

@laxesis Joo to těhotenství je celkově zápřah na tělo že. Ale já mám pocit že teď po tom druhém ty tři roky zpátky se to tělo úplně změnilo. 🤷. Připadám si o dvacet let starší 🤦

miryp
13. črc 2023

Jj, i já měla v těhotenství nedostatek železa. A ten hemoglobin bude rovněž souviset s anémií, proto jsem nasadila železo a magnézko s kofaktory, protože magnézko napomáhá správné vstřebatelnosti.
Ukazovala jsem pár svých fleků MUDr. a ta potvrdila, že je to jsou hemangiomy. Některé mám nad úrovní kůže, jiné pod.