Panické úzkosti. Co vám zabírá?

lani1
18. bře 2024

Ahoj,

chtela bych se zeptat, kdo mate zkusenost vylozene s atakami, kdy jste mimo, jako kdybyste mely omdlit, je vam na zvraceni, mate prujem apod. Berete pravidelne ad? Ja mam totiz zivotni useky, kdy jsem ok a pak kdy me to trapi, treba rok. Kdyz jsem ok, tak si dam treba jednou dvakrat do roka neurol, kdyz me to popadne, napriklad stres pred dovolenou s celou rodinou, protoze pak se mi zmirni tyhle fyzicke nezadouci projevy a muzu v klidu letet a nestrachovat se, ze budu potrebivat na wc v letadle apod. Porad se branim pravidelnym ad, protoze mi prijde lehke naskocit ale tezko vyskocit. Posledni rok se ale potykam s mnohem castejsimi uzkostmi, situace doma apod, premyslim jestli by nebylo reseni leky opravdu brat, ze by se mi konecne trochu ulevilo. Mozna je to nastupem do prace(zari 2023) a predtim tou izolaci-vesnice, covid, materska..ale porad mam velky stres a kazda prkotina me rozhodi do ataky, coz ja vim, ze neumiram, ale horsi je, ze telo to dava najevo fyzicky a jsem pak nepouzitelna (migrena, zvraceni, prujmy apod). Zvazuji to zkusit resit jeste pres obvodaka, mam fajn novyho chlapa. Psychiatricka, kam jsem zavitala, kdyz me pred lety podvadel pritel mi jen napise recept a nebude vic resit. Pak jsem zkousela ruzne terapie, ale silene penez a vysledek zadny. Pomohlo vam neco? Mam pocit, jak kdybych potrebovala odblokovat strach z tela a ty prehnany reakce. Mela jsem pekelny detstvi, asi to je ve me a ted jsem podelana ze vseho. Cokoli mi zatrese mymi jistotami, tak me vykoleji. Uz se ani na ty dovoleny netesim a nelakaji me, protoze vim, ze me pred cestou ceka ataka. Mam to horsi, co mam deti, asi jak se o ne bojim jeste vic, nez o sebe. Date mi tip na konkretni terapii, co vam pomohla? Nebo prirodni doplnky jako Gaba, aswaganda, horcik, tryptofan?Cvicim denne jogu, delam dechova cviceni, zkousim gynex, jestli to neni spojeny s cyklem po konci kojeni, ale nic nezabira poradne

reeeza
18. bře 2024

Pomuze terapie, dlouhodoba, intenzivni, chce to vydrzet u jednoho terapeuta ktery ti sedne.

lv
18. bře 2024

Ty ad bych na čas nechala nasadit, po půl roce, roce vysadit. A terapie, soustavná.

tereza0111
18. bře 2024

Pomoc nemam, ale rada bych se pripichla pod tvuj prispevek, protoze me panicke ataky zacaly trapit. Nechapu proc, nikdy, nikdy jsem zadne takove potize nemela a najednou pred posledni dovolenou jsem temer nebyla schopna odjet, protoze me to naprosto paralyxovalo. A pak znovu, kdyz jsem mela odeslat neprijemnou zpravu (ale nic zas tak zasadniho, proste neco co clovek nechce udelat, ale vi, ze musi) - a kvuli takove blbosti panicka ataka. Vubec s nima neumim pracovat, alespon neco jineho nez medikace co pomuze :(

jannym
18. bře 2024

Me pomohlo nasazeni AD, dochazka na terapii, najit psycholozku na pojistovnu byla vyzva ale zvladla jsem, je to lepsi, ale stejne me obcas neco totalne slozi, nejhur prozivam zdravotni obtize deti, dovolene (cestovani) a nekdy me slozi totalni volovina (takova ta posledni kapka…)

lani1
autor
18. bře 2024

@jannym no presne.Dcera pred tydnem prestala slyset a ja musela vecer lupnout tabletku.byla jsem total na nervy a starsi dcera ma srdecni vadu, to jsem sebou nalem sekla uz u doktora, kdyz mi radil, ze kdyby kolabovala, at volam ihned rychlou nebo ji srcim prst do krku nazvraceni😫

jannym
19. bře 2024

@lani1 jo, jo, syna v lete ceka druha operace triselny kyly a ja se klepu uz ted, ale zvladla jsi to uz jednou zvladnes to zas, jediny co je blby, ze po lonskym kolapsu, uz je otresena moje duvera v sebe, ze ustojim co je potreba…