Pálení žáhy. Jak tomu předejít a co dělat, když už bolí?

lutu11
23. pro 2020

Dobrý den, v poslednich pár dní me hrozne páli zaha. Po každém jidle nekolik hodín. Nevite, jak tomu predejit, a čo delat, kdyz už boli. Děkuji/tehotná nejsem

mrstte
23. pro 2020

@lutu11 já do sebe leju mléko, ale občas jsem to měla z toho že jsem snědla třeba hodně sladkého, nebo kořeněného jídla. Vždy jsem přemýšlela co jsem jedla a podle toho poupravila jídelníček na pár dní.

jjasmina
23. pro 2020

Buď z jídla, lzevsi vzít třeba Rennie, ale pokud tp trva dlouhodobě řešila bych s dr

cysticka
23. pro 2020

Pokud uz to boli tak doktora.

moni_12
23. pro 2020

@lutu11 upravit jídelníček, vyradit pálivé, kynuté, sladké, alkohol, kafe...spát s podloženou hlavou, nejíst 2 hod před spanim. A případne zajít na gastro k dr, dá vám léky na snížení kyselosti žaludku.

amazonkajanik
23. pro 2020

@lutu11 když už bolí,tak opravdu doktora,mohou být už vředy. Jinak nehladovet,neprecpavat se,řádně a pomalu kousat,bacha na džusy,šťávy,apod. Já skončila už na omeprazolu,který jsem těhu nemohla,takže docela utrpení. Tak řešit zavčas

lutu11
autor
23. pro 2020

Děkuji za odpovedí. Zatim to trvá tak týden(?). Prozatim bych potrebovala neco vyzkouset ja sama. Zkousela jsem jenom mleko a nejist tučné je jidla. Bez ekefktu. Začalo to Když jsem si jednou dala večer okurku.

xcassiopea
23. pro 2020

zabírala mi lžička jedlé sody do pusy a zapít vodou. Není to nic příjemného, ale zabralo to. Když to nepřejde, šla bych po novém roce k doktorovi. Držím palce

zelenaesmolda
24. pro 2020

@mrstte mliko to akorat zhorsi

nikoulinka
24. pro 2020

Já trpěla hodně v těhotenství. Nepomohla mi žádná "babská ráda" a ani Rennie. Vyzkoušela jsem Gastroftuit (prodává jen Dr Max) a nemůžu si vynachválit. Pálení žáhy mi zůstalo i po porodu a vždy pocumlam a efekt cítím skoro okamžitě.

cikitkapb
25. pro 2020

Máš moc překyselenej organismus, takže si dej pár neděl odkyselovací dietu a mohlo by to být v pohodě. Pokud nebude, tak doktora. Jinak já na žáhu trpěla v obou těhotenstvích, hlavně po sladkým, tak tomu jsem se pak teda vyhýbala, a když už jsem nedokázala odolat, tak pomohlo rozmíchat 1 ČL jedlé sody ve vodě a dalo se alespoň usnout.

mrstte
25. pro 2020

@zelenaesmolda mě vždycky pomohlo.

zelenaesmolda
25. pro 2020

@mrstte
Mliko ti v te chvili pomuze ale pak donuti zaludek vyorodukovat jeste vice zaludecnich stav a v celkovem dusledku vsechno jenom zhorsi.Mliko fakt ne.

lutu11
autor
25. pro 2020

Holky, děkuji. Zkusila jsem včera a dnes jist menší porce - pul rohliku, a naposled kolem 14:00, abychom mohla večer spat. To SE zdá, že zabralo.

romi85
26. pro 2020

Nikdy jsem nepoznala pálení žáhy mimo tehotenstvi,zato v tehotenstvi si ho užívám plnými doušky 🤦‍♀️ A v obou tehotenstvich..občas si dam sklenku vody s lzickou jedle sody,trosicku to zabírá ale řekla bych tak 30%... teprve před par dny jsem si pořídila Rennie..večer jsem si tabletku dala a poprvé po dvou měsících usnula konečně bez bolesti a v noci se bolesti vůbec nevzbudila..jinak trpím každý den..když nejsem těhotná moc toho nesmím nijak se neprejidam..nedrzim dietu,nejsem anorekticka..ale jsem dost hubena a jídla moc holt nesmím takže v tehotenstvi jim možná tak třikrát víc jak obvykle a tělo asi není zvyklé takže mi dává dost zabrat..ale za tabletky Renni,které mi teď fakt zabírají (neberu často,ale když to vážně bolí a před spaním abych vůbec usnula a dekuji farmaceutickým firmám za tento zázrak ❤️😂

cikitkapb
26. pro 2020

@lutu11 V kolik jsi šla spát, žes „večeřela“ už ve 14 hodin? 😅

lutu11
autor
26. pro 2020

@cikitkapb ve 22:00 😂

cikitkapb
27. pro 2020

@lutu11 A tos vydržela takhle dlouho bez jídla?

priefi
27. pro 2020

@lutu11 pokud nemáš po ruce nic z lékárny,tak lžička sody do deci vody.ale nedělat příliš často. Pak preventivně pít vodu s citronem, citrón je zásaditý, takže neutralizuje kyseliny v žaludku

peterax
10. únor 2021

Hodně pít. Pravidelný pitný režim a když už tě pálí žáha, vypít v ten moment co nejvíc čisté vody můžeš. Pálení žáhy je v podstatě hlavně a především zapříčiněno dehydratací. Mám na to i podklady, ale nechce se mi to vypisovat. Prostě vyzkoušejte. 🙂