Padání vlasů. Co mi chybí?

20. říj 2024

Ahoj, v poslední době mě trápí nadměrné vypadávání vlasů. Co tělu dodat? Chybí vápník nebo něco takového?
Děkuji

etinka
20. říj 2024

Může chybět ve vitamin D. Spolehlivou odpověď dá pouze rozbor krve.

1pomnenka
21. říj 2024

Příčinu ti tady nikdo neřekne. Pokud je to po porodu, je to úplně normální, vypadávají i po hrstech. Je dost velký výběr vitamínů na podporu růstu a zdravé vlasy, vyzkoušej. Vždy můžeš zajít k lékaři na krev.

patypresdevaty
21. říj 2024

Nevím, co je "nadměrné". Jestli vypadávají opravdu chomáče a dělají se třeba holá místa, zašla bych s tím k Dr. a vyžádala si odběry. Příčiny můžou být různé.
Ale jinak mně teda od porodů vždy na podzim vypadává mnohem více vlasů než během zbytku roku. To, co normálně vypadá/vyčešu za týden, mám na podzim denně. Mám ale celkově vlasy husté a v zimě a na jaře se vždy začnou více obnovovat. Je to tedy očividně příroda a neřeším to nijak zvlášť, kromě vitamínů a kolagenu, který na podzim přidávám tak jako tak

eliss232
21. říj 2024

Vyzkoušej brát nějaký čas zinek, mně na vlasy velmi pomohl.

rosalindamelinda
21. říj 2024

Proč to řešit nějakým samoléčením... prosím tě, normálně si zajdi na kožní a sděl svému lékaři, jaké máš problémy, ten ti určitě poradí nejlépe. Může to mít spoustu příčin a neměla bys nic vynechat, až budeš jmenovat problémy, které máš. Může to být stravou, může to být skrytým nedostatkem něčeho. Ženám třeba padají vlasy, když mají nitr.tělísko, je to častý vedlejší účinek. Jinak u zdr.člověka se to dá řešit vitamíny na vlasy,nehty a kůži, je to vit.komplex. Každopádně, lepší probrat s lékařem. čauky

numda11
21. říj 2024

Vitamin D, zinek, kolagen. Tohle například já užívám.

kataiv
21. říj 2024

Hele, může to míst hodně příčin, něco podobného teď řeším taky a byla jsem na kožním a doporučil mi Methionin zink plus je to se zinkem a po měsíci už jde vidět výsledek. Tak držím pěsti

autor
21. říj 2024

@etinka Ten prave beru. A co presne mam zadat na rozboru krve?

autor
21. říj 2024

@1pomnenka Pricinu vim, ze mi tu nikdo nerekne. Ale zaskocilo me to. Jako padaly mi tak nejak normalne, ale v posledni dobe holt vic.

autor
21. říj 2024

@patypresdevaty Mam taky hodne huste, na padani jsem zvykla. Ale tohle mi prijde nejak moc, no..

autor
21. říj 2024

@eliss232 Dekuji, beru uz ale asi pul roku kombinaci selenu a zinku. 😕

autor
21. říj 2024

@kataiv Diky, zinek uz beru. 😒

etinka
21. říj 2024

Žadala bych klasický rozbor plus vitamíny, co ti chybí. Pokud budeš řešit u praktika, bude vědět, co na žádance zaškrtnout.

kataiv
Včera v 09:37

Rozbory jsou holky mrháním časem. Je to životní styl, strava váha, hormony a pod.. Chce to nějaký detox a být vyrovnaná a brát něco podpůrného já mám ten methionin zink plus a dost se to zlepšilo už dříve jsem měla nějaké přípravky ale tohle jediné mi pomohlo. Takže trpělivost :-*

bigbig
Včera v 09:48

Může to být nedostatek železa. Může být zvýšený prolaktin ze stresu například. Mě začaly opravdu hodně padat po covidu.