Padání ochlupení. Mát podobnou zkušenost?

matyldik
17. kvě 2020

Dobrý den,setkal se někdo osobně s nadměrným padanim vlasu,ras a obočí? Vlasy mě trápí už dlouho,ale nyní se přidalo i obočí a rasy,denně třeba 20chloupku a ras..a to jen při oplachnuti vodou,nemaluji se,kosmetiku jinou nepoužívám. Začalo to před měsícem,kdy se mi vytvořily strupy a lupy,svědění obličeje a hlavy,pak asi po tydnu začalo padání. Kožní neví,alergologie ani oční,jdu na krevní testy,ale měla jsem je dělané před 3/4 rokem a byly v pořádku. Do toho se mi točí hodně hlava a je mi na omdleni. Nevim,zda tohle vše muže způsobit Nadměrný stres nebo co...
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Prikladam fotografii po omyti jednoho obočí a oka...a takto to mám jak ráno,tak večer během hygieny,je to horší a horší....
Stále mám pocit,ze tím,jak mám ve hlavě hnědé svedive fleky,svedi mi obočí,oči a nos,ze je to nějaká kožní nemoc,ale nevím,zda mám zkusit ještě jinou dermatolozku nebo už se na to vyprdnout a smířit se s tím.

werumka
17. kvě 2020

@matyldik Štítná žláza, hypofunkce. Neléčíš se už?

amazonkajanik
17. kvě 2020

@matyldik nevím,jestli na to veris,ale známá měla problém s vlasy. Úplně vyplesatela. Lékaři nic nenašli,nic nepomáhalo. Nakonec sehnala nějakou léčitelku a ta jí otevřela čakry a zjistila,že měla být prý uhranuta. At to bylo,jak to bylo, vlasy začaly znovu růst a má je silnější a hustší než před tím

matyldik
autor
17. kvě 2020

Nelecim se s ničím.

Věřím,zabývám se i homeopatií,tyhle přírodní i “nadpřirozené” věci mě zajímají,zkusim se podívat po nějakém léčiteli..

werumka
17. kvě 2020

@matyldik Zkus si ale v první radě nechat vzít tu krev na štítku 🙂

matyldik
autor
17. kvě 2020

Určitě,v pátek jdu,jen to čekání je dlouhé...

werumka
17. kvě 2020

@matyldik Chápu... ale brzy budeš vědět 😉

calvac
17. kvě 2020

Presne to mi delala hyperfunkce stitne zlazy. Padani vlasu, oboci, ras atd. Dale lupy, sucha kuze a dalsi.

matyldik
autor
17. kvě 2020

@calvac a léky se to srovnalo?

calvac
17. kvě 2020

@matyldik ano, s leky se to srovnalo po trech tydnech. Stitnou zlatu jsem mela slusne rozjetou. Dale mi docela busilo srdce a byla jsem takova neklidna. Ty priznaky ale jdou postupne podle toho, do jake miry ta stitna zlaza nefunguje. U kazdeho muze prevazovat jiny priznak. Dle toho, co pises, mi ale ihned nabehla myslenka na onemocneni stitne zlazy.

calvac
17. kvě 2020

@matyldik moje mamka mela stitnou zlazu rozjetou hodne, mela vsechny priznaky, ktere jsem popisovala u sebe, ale navic uz potom i dosti pravidelne omdlevala.

matyldik
autor
17. kvě 2020

@calvac ze všech možných diagnoz by se tahle snad dala zvladnout dobre, i když je mi jasné, ze to není jednoduché. Je to těžké,hlavně ty stavy na omdleni, minuly týden jsem byla se synem na procházce a myslela jsem, ze nedojdu domu, jak se mi motala hlava a byla jsem mimo. Bušení srdce nepozoruji,spis sevřené hrdlo,obtížné polykání..tak uvidime,jestli má něco přijdou a jak se to zaleci...

werumka
17. kvě 2020

@matyldik Štítka z člověka dokáže udělat fakt trosku. A stačí na to jedna tableta ráno na lačno a je po problému. Tyhle příznaky jsou pro to typické. Ta pleť se dává dohromady déle, ale taky se srovná. Zvlášť v létě je pro to dobrý čas 🙂

calvac
17. kvě 2020

@matyldik urcite by bylo dobre na tu stitku upozornit a nechat si odebrat krev. Ano, obtizne polykani, nekdy i pokaslavani take patri k typickym priznakum. Stitna ridi cele telo, je to celkem nebezpecne onemocneni. Lecbu je treba vcas zahajit. Mamce to podchytili pozde a ma poskozene i srdce. Trpi arytmii a uvazuje se nad operaci. Dale ji zustal velice spatny zrak. Nelecena stitna totiz zpusobuje rozostrene i dvojite videni.

matyldik
autor
17. kvě 2020

@werumka
@calvac
Děkuji vám za reakce a podporu.

matyldik
autor
17. kvě 2020

@calvac maminky je mi líto,přeji hodně sil a zdraví

calvac
17. kvě 2020

@matyldik dekuji, drz se, at je brzy lepe. Klidne taky napis, jak jsi dopadla. Drzim palce.

matyldik
autor
31. kvě 2020

Ahoj,tak testy na stitnou žlázu,cukr,železo atd byly v norme. Vyšla mi vyšší hladina testosteronu,takže jsem byla na gynde,kde mi dali injekci na vyvolání menstruace a pak jdu na nabery pohlavních hormonu. Chlupy a vlasy se mi sypou vesele dal,v úterý jedu ještě jednou na kožní,protože proste si myslím,ze olupovani kůže a svědění prave v těch oblastech,které mi vypadávají,nemohou byt jen tak. Navíc mám suchou kůži v okolí nosu a pusy,zanicene akné..přijde mi to jako zlý sen,který nechce skončit ať delam co mužu..

calvac
31. kvě 2020

@matyldik drzim palce, preji stesti a at je brzy lepe.

anitram54321
31. kvě 2020

@werumka dobrý den, zrovna pred tydnem mi z predoperacniho vysetreni zjistili stitnou zlazu, mam sníženou cinnost.Beru rano 1/2 tabletky.Ke mi 47 a žádné potíže jsem nepozorovala.Jen jsem pořád hodně unavená a dělají se mi bolacky ve vlasech a často vraci opary.Myslite že by to s ni taky mohlo souviset? Děkuji

calvac
31. kvě 2020

@anitram54321 tyto priznaky urcite mohou souviset se spatnou cinnosti stitky. Mam zkusenost. Unava je typickym projevem snizene funkce stitky, kozni projevy rovnez.

nazka
31. kvě 2020

@matyldik ahoj, nečetla jsem všechny komentáře, ale toto měla tchyně. Začaly ji padat vlasy, pak zbytek. Nakonec o všechno přišla. Lecila se s tím na Vinohradech, bylo to způsobeno autoimunitni reakci na štítnou zlazu. První krok léčby nezabral, dalším byly injekce po týdnu, 3.krok hospitalizace. To už tchyně vzdala, naučila se žít bez toho. Nutno dodat, že se štítnou zlazou se léčí dlouho a je neustále sledována, zda se to nezhorsuje, hodnoty na štítku má v normě.

matyldik
autor
1. čer 2020

@nazka toho se prave bojím😟na imunologii jsem objednana až na srpen,to čekání je dlouhé.

nazka
1. čer 2020

@matyldik ty objednací lhůty jsou hrozné. Moc držím palce a teda věřím, že kdyby tchyně léčbu nevzdala, byla by ok.. Tak to prosím nevzdavej

lenulik1278
30. čer 2024

@matyldik dobry den.prosim muzu se zeptat jak jste dopadla s obocim a vlaskama

lenulik1278
30. čer 2024

@matyldik ahojky☺️prosim jak si dopadla?neco podobneho ma ted dcera i ty hnedy fleky,dekuju