Ostranění křečových žil, jak zákrok hodnotíte s odstupem?

vojato
29. dub 2016

Ahojte mamky! Byl někdo z vás na odstranění žil? Jak tento zákrok hodnotite s odstupem času. Stalo to za to? Byly jste některá více, jak 2x? A máte někdo v rodině bercaky? Matka mého otce je měla už ve 40 a dalších 40 let s tím zila. Z matčiné strany jsou krecaky také velké. Mě je 26,mám za sebou tři těhotenství, žíly už klikaté, vystouplé, modré, místy provazy. Teď aktuálně zánět povrchových žil a trombem v té žíle. Mám jít na vyšetření skrz trombofilni stavy. Shanim informace kde se dá. Ta babička mě dost děsí, bercaku bych se nerada dočkala. 🙂

veronika_123
30. dub 2016

Já jsem měla zánět žil třikrát a nakonec jsem skončila užíváním enzymového léku wobenzym a to mi docela dobře zabralo. Jednou jsem také byla na chirurgickém zákroku, protože už se mi tam žíla tak klikatila, že už to jinak nešlo. Máš čas sportovat? Skvělá je jízda na kole a to konečně snad budu i počasí.

vojato
autor
30. dub 2016

Tyjo, 3x! A kolik ti je, jestli se můžu ptát? Si pořád přijdu na takové zapichy mladá 🙂 . O Wobenzymu už jsem taky četla, ale je to dost drahý. Zatím beru ten detralex a ještě něco na posílení stěny. Noo a sportu mám dost, řekla bych ☹ . Doma mám orbitrek, denně nachodim tak 3km a jinak pohyb kolem děti. Hold genetika no. Jinak žila se mi taky klikatí na jedné noze a dost, a jsou tam ještě další tak 3 provazy s boulickama. Nevím, jestli se to odstraňuje vše, nebo se něco nechává na horší časy 😀

nikolab20
30. dub 2016

Jestli ti není líto peněz, tak jdi na laserovou operaci. Moje máma na tom byla a má nožky jak mladá holka. Od zákroku je 3 roky a žádná žíla se zatím neobjevila

vojato
autor
1. kvě 2016

No, si myslím, že bych mohla jít i na tu klasickou. Mamka na ni byla a za 4 roky to měla zpět a ještě horší. Řešit to budu asi ale až na podzim, létě to prý nemá cenu. No a nosite ty stahovací punčochy? Já celkem ano, ale je to pořád horší, tak nevím. Holky a kolik těch žil máte na jedné noze? Mě zaráží, že jich tam je vystouplych tolik a žádný malý nebo krátký, pěkně přes celý lýtko...

nikolab20
1. kvě 2016

@vojato myslím si, že se to s klasickou nedá srovnat. Laserem ty žíly uzavřou a klasickou je odstraní tak proto se pak vytvoří jinde. Babička byla na klasické 4x a nohy má úplně fialové a žíly jak provazy

vojato
autor
1. kvě 2016

4x tak to je mazec. Jestli ty nohy nemá fialový proto, že už těch žil na povrchu má na nohách málo a krev nemá pořádně co z povrchu odvádět. Bych se už v tomto případě bála bercaku. Kolik babičce je? Se na to asi nedá chodit donekonečna, jak jsem si původně namlouvala 😀 . Jinak k laseru, dneska se už i nějaké to klasické odstraňování dá dělat setrneji. A pokud bych si to chtěla zaplatit zkusím metodu Clarivein. Ta je prý nejnovější a nejšetrnější. Ale dle mě, je lepší, se poradit s cevarem, soukromi doktoři budou rádi když se za pár let vrátíme a zase si zaplatíme, to je živí 😀

sayast
1. kvě 2016

U nás také genetika. Léčím se od 10 ti let. Teď mi bude 30. Jsem po 4 operacích,z toho dvě byli laserové. Ale nikdy jsem to nenechala dospet do stadia,ktere popisujes. Občas beru detralex a Ascorutin, výborná kombinace. Při vyšší zátěži samozřejmě kompresivni punčochy. Teď v těhotenství denně.
Bercaku se právě dockas,když si krecaky budeš nadále pěstovat. A že je mají i mladí lidé. Pracovala jsem na kožním,tak vím.
Až budu mít odrozene děti,tak plánují obě nohy zas nechat odoperovat,nasadím detralexem,Ascorutin a při zátěži punčochy.
Dobre je plavání,kolo,rychla chůze. Ne běh.

Žíly se bohužel vracejí,zvlášť když je vliv genetiky. Nikdo ti nikdy nezaručí,že po jakékoliv operaci se ti už nevrátí.

vojato
autor
1. kvě 2016

A jo. Já jsem měla taky tak v 10 první žílu pod kolenem, Mati s tím nic nedělala. Právě mi to dost zhoršily 3 těhotenství a nevím čím to, ale za poslední 3 měsíce se to zhoršilo o dost víc. Zatím mám ten detralex, punčochy, mazání, vitamíny. Vycetlamjsem, že bercaky se dělají třeba už ve 40, to mi samozřejmě přijde dost brzo. Zase ale pokud máš ty žíly špatný genetickyntak je rozumný do toho řezat vícekrát? Pak už se to přece špatně hojí a nějaká paní psala, že bercaky má právě z toho, že byla na odstranění vícekrát. Tak nevím, chodit na odstranění? Nebo si to rozpocitat abych na to šla za život párkrát?

vojato
autor
1. kvě 2016

@sayast no a tobě se to projevuje jak? Vystouplé žíly? Nebo spíše otoky, bolesti? Rikalas, že do mojí fáze to nenechala nikdy dospět... A po těch operacích, máš pěkný nohy? Nebo se to vrací hodně rychle a není to třeba na nošení sukni? 😀

nikolab20
1. kvě 2016

@vojato babičce se 65 a fialové to právě měla už po první operaci. Ale určitě se chce domluvit s cévařem.

sayast
1. kvě 2016

@vojato u mě to mamka řešila až extrémně a z mého hlediska jsem šla na operace dost předčasné. Teď mám na každé noze jednu vystouplou žílu,ale nohy mě bolí a otékají. Každopádně detralex,Ascorutin a punčochy (stehenní) mi ulevují velmi. Pak mám nožky po sundání jak peříčko. V těhotenství mám jen punčochy. Sukně nosím minimálně spíš kvůli mému pocitu než že by to bylo tak hrozné.
Jinak spíše se mi to vrací na jednu nohu. Druhou nohu mám operovanou jednou laserové před 12 lety a ani teď to není extra hrůza. Mám tam jednu vystouplou žílu.
Na kožním jsme měli i 30 ti lete lidí s bercakama a všichni měli bercak na vystouplé žíle a po zhojení jim byla doporučena operace.

vojato
autor
1. kvě 2016

@sayast Ale tak dobře, že se maminka zajímala. Ale teda s bercakama ve 30 jsi mě dostala! Jsem váhala, jestli to už začít řešit nebo ještě počkat. Ale pomažu tam co nejdřív. Tohoto se fakt dost bojím, abych se toho jednou nedočkala, když to měla babička a chudera s tím 40 let ještě žila. Nevím, jak to probíhá, ale asi se tím moc nedá sportovat a tak, co? Bolest je u toho asi veliká... Já jsem ráda aktivní, chvilku neposedím 🙂.
No, tak uvidím, co mi řeknou. Ale je fakt, že to dle mě mám už opravdu hodně na to kolik mi je.
A punčochy je dobře v těhotenství nosit, mě je nikdo nechtěl napsat, na kožním mi řekli, že to ještě není tak hrozný a na gyndě to samý. Těhotná jsem byla 3x. Tak jsem nad tím mávla rukou, že to asi bude pravda 😎. Teď bych si za to nakopala. 😒

sayast
2. kvě 2016

@vojato my je na kožním psali i preventivně. Jinak si je nechavam psát v cévní.
Sportovat myslis s čím? S krecakama nebo bercakem?
Bercak je díra do nohy. Bolí,musí se většinou nahrazovat,převažovat denně,pokud se nepoužívá vlhké hojení. Spíš asi člověk od člověka a dle nálezu. Když je malý a člověk dodržuje pokyny,tak se ho dá zbavit relativně rychle. Ale je to děsně individuální.
Po operaci krecaku v pohodě. Druhý den od operace jsem se již sama starala o roční dceru. Tam jediné co se nedoporučuje je běh pro otřesy. Jiné omezení s nima není. A přes léto se neoperuji. Ale určitě si zajdu a neodkládej to. Dají ti hezký termín na podzim. Jsou dlouhé čekací lhuty

vojato
autor
2. kvě 2016

No, vidíš to, tak tos měla dobrou doktorku. Ale teď už si to rozhodně pohlidam a punčochy si předepsat budu nechávat. A na kolik tě ten laser vyšel? Mi přijde, že pokud to máš dedicne a máš ten bercak mít, tak to k tomu stejně dospěje a ernadelas s tím nic. No a ptala jsem se opravdu na sport s bercakama 😎 . Je to asi naivní, já vím, ale kvalita života tady u tohoto problému asi dost upadá 😉 . Nic, v květnu mám jít k Doc.Veverkové. Tak snad mi poradí, co s tím dál 😎 .

sayast
2. kvě 2016

Jednu nohu na mě zkoušeli,tu jsem měla zdarma,druhá 10 tisíc.
Jinak samozřejmě s bercakama kvalita života není taková jako bez nich. Jinak dá se bercaku předejít. Aspoň se snažit. Punčochy,detralex. Pokud možno ne velká nadváha. Nohy promasírovat. Dávat bacha na poranění v místě zil. Děj vědět jak dopadne

@vojato

vojato
autor
2. kvě 2016

No, je mi to jasný no. Právě mě pořád zaráží, že v dnešní době něco takového ještě je... Ale možná to spousta lidí zpočátku neřeší. A ta následná délka léčby, náklady na ni. Jj, určitě napíšu, jak jsem dopadla, jsem sama zvědavá, snad to nebude tak zlý. I když ten zánět a trombóza povrch.žil mě Teda dostal. Mamka to měla až někdy ve 40 a podotýkám, že v 45 porodila ještě 6 prcka, segru 😀

vojato
autor
16. kvě 2017

@sayast ahoj, tak jsem po operaci v prosinci. Pan doktor mi vzal jen tu velkou saténu zbytek že dodelame sklerotizací. Po 2x aplikoval látku ale nepomohlo to. Tak jsem musela ještě na ultrazvuk jestli to nejsou perforatory. Naštěstí ne. Ten ultrazvuk mi byl dělaný někdy 14 dní zpátky. Měla jsem z toho fakt radost... No a v neděli večer se podívám na nohu a kotník oteklý tak, že ani nešel vidět 😠. To se mi nikdy neudělalo! Celkem mě bolelo i okolí otoku. Jsem myslela, že po operaci budu mít chvíli klid. To co jsem měla teda u kotníků zůstalo tak to je asi z toho ale stejně mě to štve 😐. Co vy, jak jste zvládli tehu a porod?

sayast
16. kvě 2017

@vojato to me mrzi 😞. Porod probehl skoro o mesic driv pro me otoky,ale jsme v poradku 😊. Ale zily se mi zas delaji 😞. Bracha byl na operaci pred rokem a dost mu jich tam nechali a ma to zas hrozny. Ted se chysta nekam na placeny ambulantním i zakrok. Musim se vyzeptat o co jde. Preji brzke uzdraveni 😊