Organický psychosyndrom. Máte zkušenost?

veverka2021
17. říj 2024

Ahojte , potrebujem pomoc ..mojej mamine diagnostikovali organický psychsyndrom..momentálne je v nemocnici na internete som o Tom našla veľmi malo tak by som chcela vedieť či má niekto s týmto skúsenosti ..Dakujem za každú pomoc

tttomas
18. říj 2024

Ahoj, je mi ľúto, že vaša mamina prechádza takýmto ťažkým obdobím. Organický psychosyndrom je termín používaný na označenie porúch psychiky, ktoré vznikajú v dôsledku fyzického poškodenia alebo ochorenia mozgu. Môže byť spôsobený rôznymi faktormi, ako sú mozgové mŕtvice, nádory, úrazy hlavy, infekcie, alebo toxické látky.

Príznaky môžu zahŕňať zmätok, zmeny osobnosti, poruchy pamäti, a pokles intelektu. Diagnóza sa stanovuje na základe klinických prejavov a vyšetrení, ako sú CT, MRI, EEG a ďalšie. Liečba zahŕňa použitie psychiatrických liekov a riešenie základnej príčiny, ak je to možné.

Je dôležité, aby ste mali podporu a informácie, ktoré potrebujete. Možno by bolo užitočné porozprávať sa s lekárom vašej maminy o konkrétnych krokoch liečby a prognóze.

Držím palce a prajem veľa síl vám aj vašej mamine. 💛

tttomas
18. říj 2024

Léčba organického psychosyndromu závisí na jeho příčině a závažnosti příznaků. Zde je několik obecných kroků, které se obvykle používají:

Léky: Psychiatrické léky, jako jsou neuroleptika, mohou pomoci zmírnit příznaky, jako jsou zmatenost, změny nálad a poruchy chování.
Léčba základní příčiny: Pokud je to možné, je důležité léčit základní příčinu, která způsobila organický psychosyndrom. To může zahrnovat léčbu infekcí, odstranění nádorů, nebo řešení metabolických poruch.
Neuropsychologická rehabilitace: Tato forma rehabilitace se zaměřuje na zlepšení kognitivních funkcí, jako jsou paměť, pozornost a řeč. Může zahrnovat kognitivní trénink, rehabilitační aktivity a psychoterapii.
Podpora a péče: Důležitou součástí léčby je také podpora rodiny a blízkých. Pomoc při každodenních aktivitách a emocionální podpora mohou výrazně přispět k zlepšení kvality života pacienta.
Je důležité konzultovat konkrétní léčebný plán s lékařem vaší maminy, který může poskytnout individuální doporučení na základě jejího zdravotního stavu.

veverka2021
autor
18. říj 2024

@tttomas dakujem