Odešel mi hlas. Co je dobré na hlasivky?

24. črc 2024

Piatok som dostal nádchu, mal som zvýšenú teplotu. Pondelok som išiel lekárovi nech ma pozrie nemám zápal ani nič. Dostal som lieky na alergiu na kašeľ. Už vykasliavam. Hlasivky mám úplne v riti. Ráno mi odišiel hlas, potom sa mi vrátil. Dal som si acc long a kalciumový sirup na zachripnuty hlas na Hlasivky. Bolí ma na hrudi. Nekaslem ale musím vykašľať hlien z hrdla.

Idem lekárovi naspäť nech ma popocuva.
Co je dobre na zachripnuty hlas na Hlasivky?

jancazao
24. črc 2024

Chudák doktor. Představ si, že by ho každý otravoval s takovou banalitou.
Prostě si zajdi do lékárny, kup si co ti doporučí a lež v posteli. Každá nemoc je potřeba vyležet. A hlavně hlasový klid, nemluvit, našeptat.

autor
24. črc 2024

@jancazao musím ísť doktorovi kvôli nemoci do prace.

orangutan123
24. črc 2024

Boha jeho chlape 🤦‍♀️ zajdi si teda pro tvůj klid k doktorovi, vem si neschopenku když to nezvládáš, pořádně se vylež a hotovo. Mimochodem kvůli každé kravině do sebe hned cpát prášky nemusíš a řekla bych že i ten hlas se ti vrátí do normálu až se pořádně uzdravíš

slecnami
24. črc 2024

Padesátá diskuze?! Dej si studený hadr na hlavu a zalez, všechny informace máš už v předchozích diskuzích (návštěva psychiatra)... 🤦

jancazao
24. črc 2024

Byl jsi tam včera, takže si myslím, že stačí zavolat o neschopenku.

baru7889
24. črc 2024

tebe bych chtěla mít doma 😂 😂

autor
24. črc 2024

Mám zápal priedušky

lv
24. črc 2024

Pokud máš průdušky, zánět horních cest dýchacích, může to ovlivnit i hlasivky, cucej pastilky vincentky, islandskeho lišejníku, lež a bude to dobrý.

autor
24. črc 2024

@lv mám len strepfen

autor
24. črc 2024

@lv mam 3 dňové atb

reeeza
24. črc 2024

Mě při laringitidě nebo i prostě při těžších formách nachlazení běžně odchází hlasivky třeba i na dva týdny. Je to opravdu nepříjemné při běžné socializaci atp. 😅
Třeba posledně jsem měla laringitidu, vyléčila se ale asi ještě týden po jsem prostě neměla hlas 🙄 Šla jsem na polikliniku a doktor mi předepsal světe div se calcium šumivé tablety 😂 Koukala jsem jak puk, protože zabraly 🤷‍♀️

emillyhk
24. črc 2024

Doporučuju Aescin - 3x denně 2 tablety. Měla jsem při laryngytidě a teď při zánětu průdušek. Plus kloktat Vincentku, cucat lišejníkové tablety a hlavně hlasový klid (ne mluvit, nešeptat). A vydržet 🤷‍♀️

orangutan123
24. črc 2024

Na to se neumírá, šup do postele, čajík aspoň vlažnej v tomhle vedru, prášky a hotovo

autor
24. črc 2024

@orangutan123 som v posteli zakrytí ale nelezim len sedím na posteli opretý

vandemee
25. črc 2024

Vincenta 🙂