Očkování a strach

7. led 2022

Dobré ráno

Tak mam 1 den po očkovaní . A mam strach že se mi něco stane . Mam roztroušenou sklerozu .
I kdyz psalo plno lidi ze jim nic nebylo at uz zdravi a nebo s moji nemoci . Tak i tak se bojim . V rodine i pritelovi nic nebylo .
Ale i tak jsem cetla o lidech co se jim zhorsil zdravotni stav nebo umreli .

Tak se bojim snazim se na to nemyslet ale i tak

mamikry
7. led 2022

Neboj se. To riziko, ze se něco stane, je opravdu malé. Znám dvě ženy s RS naočkované a krom toho, že jedna měla silnější reakci, jsou v pořadku. Samozřejmě se to nedá říct úplně s jistotou, ale nestresovala bych se přehnaně. 😉

zrzinda
7. led 2022

Ahoj. Chápu, ze se s RS bojis 🥺 U očkování se hodnotí riziko podání a míra přínosu. A to druhé opravdu převažuje. Myslím, ze si udelala správnou věc, ze ses nechala naockovat 🙏 Hlavně odpočívat a bude to určitě dobre 😊

autor
7. led 2022

@zrzinda moc děkuju zatim me boli jen ruka ale citim ten strach a jak jsem z toho akorat napjata

martiniquest
7. led 2022

Vidis, ja jsem vyjma krecovych zil zdrava a po druhe davce jsem skoncila na kapacce kortikoidu, neb jsem mela strasne nizky tlak a pulz. Nikdo mi nechce napsat kontraindikaci na treti davku. Drzim pesti, at to zvladnes v pohode.

aarriel
7. led 2022

Mam RS a za sebou 3 davky. Nejhur mi bylo po prvni, bala jsem se a vzala jsem si medrol. Ale spis mi bylo blbe po tom medrolu 🙈 pak jsem si rikala, ze ten strach byl horsi jak samotny ockovani. A 3. davku jsem si nechala pichnout a uz tam ani necekala 15 minut a sla hned makat a nic mi nebylo. Vecer si pak zapila brufen a druhy den znovu do prace.

irmamala
7. led 2022

Když jsi neumřela doteď, myslím, že už neumřeš. Ne na očkování 🙂

autor
7. led 2022

@aarriel tak to mas asi pravdu ze ten strach je horsi snad 😃 tak to jsi zase dobra ze jsi sla hned pracovat hlavne ze ti pak uz nic nebylo

kakamila12
7. led 2022

Ono se to lehko píše - neměj strach 🙂 . Chápu, že se ten pocit nedá "vypnout" . Zkusila bych jít cestou udělat si nějakou radost a soustředit se na ni. Třeba jít s kamarádkou na kafe, koupit si něco pěknýho na sebe, přečíst si novou knížku...něco, co vás těší a odvede myšlenky jinam 🙂 .

aarriel
7. led 2022

No nam zdravotnikum nic jinyho nezbyva 😂 zrovna jsem byla na ockovaku v nedeli a obvolavala jsem nahradniky a nikdo nechtel prijit, tak jsem rekla doktorovi, at teda opicha me, kdyz nikdo nechce, ze aspon pujdeme brzo domu 😂🙈 tak to do me narval a sli jsme pokracovat v praci. A druhy den do lekarny makat. Se vzdycky musim smat, 72 hodin si dejte klidny rezim sestricko, tak jiste pane doktore, ale ja mam dnes 12tku✌️😂 @anonym