Noční pocení, strach. Co myslíte?

1. lis 2023

Asi uz z nadpisu je jasny co se deje…jo a je mi 33let, po porodu necele 3roky.

Ted uz je to asi 5-6den po sobe…neni to, ze by byla deka a vsechno turch ale mam vlhky zada od pyzama, nic jinyho jen zada proste😥 🙈

V loznici mame otevrene okno, takze horko tu opravdu neni…jsem teda ctvrty den ms a uz to skoro konci, znam poceni pred ms ale tohle je jiny bych rekla…mela mela dva dny trosku rymu ale ted uz dobry si myslim :(

Uz chodim spat se strachem, ze zpotim😥 😥 😥

galatea_a
1. lis 2023

Kašel a rýmu nemáš? Noční pocení je jeden z příznaků covidu. Ale samozřejmě to být nemusí.

autor
1. lis 2023

@galatea_a jen rymu ve ctvrtek mi nebylo nejlip, bolelo me trosku i v krku ale to preslo…patek a sobota jsem vic smrkala, ted uz minimalne…

Neni to, ze bych propotila pyzamo to vubec…jen mam proste u kosile vlhky zada a do rana se pak uz nezpotim…

galatea_a
1. lis 2023

No tak si udělej radši test...

betelgeuzz
1. lis 2023

já se v noci potím při každým nachlazení. někdy je i to pyžamo durch. Muž to tak má taky. Neřeším, za pár dní to vždy přejde.

autor
1. lis 2023

@betelgeuzz kdyz me to nachlazeni neprijde tak hrozny…nejdriv jsem myslela, ze to budou hormony protoze se mi ted nejak rozhazela menstruace😥a ta mi dneska max zitra konci…no uvidim dalsi dny😥🙈

betelgeuzz
1. lis 2023

Ale to nachlazení nemusí být hrozný, někdy trochu rýma, někdy to ani nacítím, někdy je nemocný někdo v okolí. Ale tělo s tím v noci bojuje.

autor
1. lis 2023

@betelgeuzz zkusim pockat…ale ve stresu z toho jsem pekne…ja se zpotim a pak znovu usnu a uz se nezpotim do rana to je taky takovy divny🙈

odula
1. lis 2023

Cus, me se to zacalo dit po 3 porodu - hormonalni disbalanc většinou (mam to dost pravidelně pred MS, někdy i okolo ovu) a pak kdykoliv kdyz na me něco leze. Některý měsíc lepší, někdy se musím i prevliknout a vymenit peřinu/prostěradlo. Těch příčin může být víc. Každopádně ja jsem to řešila tak, ze jsem čekala jestli mi bude hůř nebo to přejde :] hur mi nebylo, tak cajk ;)

odula
1. lis 2023

Jo, ja se zpotim většinou taky jednou, pak uz ne. Asi to souvisí se spankovyma cyklama?

autor
1. lis 2023

@odula no nevim ja sem z toho tak na nervy ze se podle me potim uz jen z tech nervu…dneska mi konci ms tak snad to uz hude lepsi…ja sem po jednom porodu…ja se potim pred ms na hrudniku vetsinou, tak poznam ze to prijde vetsinou…ale ja sem posledni dobou v silenym stresu😥😞vsechno me vykoleji kazda prkotina, odchylka, uz jsem z tohl vseho silene unavena😞

betelgeuzz
1. lis 2023

ale pořád nechápu, proč jsi z toho na nervy. Tělo s něčím bojuje. Neřeš, přejde to. Řešila bych pouze dlouhodobé pocení.

autor
1. lis 2023

@betelgeuzz a co je dlouhodobé poceni? Pro me je to uz ten tyden…mamzel mne uklidnuje ze bych musela propotit aspon pyzamo aby to neco znamenalo ale ja mam jen vlhci zada u pyzama…nejdriv jsem to přisuzovala ty menstruaci, protoze to je normalni se potit …ale ta odezniva a myslim ze dneska bude konec. …asi protoze hned vidim to nejhorsi, jsem celkove vic labilnejsi nebo jak to napsat…jsem schopna si 10x za den promackat prsa protoze porad mi prijde ze neci nachazim treba…a delam to dokud ty prsa fakt uz silene neboli…😥😞a takhle to mam se vsim😞

ilone
1. lis 2023

Já se třeba hrozně potim na zádech. Někdy je to v noci mazec a protože trpím na bolesti zad, převlekam se. Pak mám zase období bez pocení.

miryp
1. lis 2023

Není normální hroutit se z toho, že se ti zpotí při spánku záda. Řada lidí se potí v noci celoživotně. Ty příčiny pocení znáš - jsi nastydlá, do toho MS a přesto je popíráš a hledáš tam něco víc. Pokud se takto sleduješ a stresuješ ze sebemenší odchylky od tvého "normálna", rozhodně bys měla navštívit psychologa, protože to bude nějaká úzkostná porucha a bez práce na ni se to může zhoršovat. A to bude neúměrně zatěžovat nejen tebe, ale i tvé nejbližší.

autor
1. lis 2023

@miryp ja to vim, premyslim o tom uz delsi dobu…vcera jsem pro zmenu blaznila s prsama…od lonskeho leta do ted jsem podstoupila 6x sono prsu jako samoplatce…a stejne porad mam sileny nervy si kazdy mesic udelat samovysetreni, protoze porad se mi neco nezda ale uz jsem tak nejak rezignovala, ze proste nemuzu kazdy mesic na sono prece😥🙈ale to je tak se vsim, vsechno me strasne rozhodi, poleka….syna kontroluju taky se vsim…mam chvilky kdy se dokazu nad to povznest ale pak sem zase v ty temnote😥😞jsem hodne sama jen se synem, snazim se mu hodne venovat ale stejne proste ta ty hnusny myslenky se najde prostor😞

marimanta
1. lis 2023

No, tak bys asi měla začít řešit tyto stavy, než trochu nočního pocení ;) Pomůžeš sobě i synovi 🙂

betelgeuzz
1. lis 2023

jako dlouhodobé pocení bych brala měsíc, dva v kuse. Souhlasím s @miryp viděla bych to spíš na návštěvu psychologa.

miryp
1. lis 2023

Upřímně - nestačí nad tím přemýšlet, musíš konat. Tento stav tě zničí a s tebou to zničí i tvůj vztah a tvé vlastní dítě. Fakt se někam objednej ještě dnes. Tvůj problém fakt není pocení ani prsa, ale tvá hlava. Je fajn, že si problém připouštíš, to ti hodně usnadní další cestu.

autor
1. lis 2023

Asi mate pravdu…ja uz jednou s jednou osycholozkou mluvila na takovy online terapii, a ona rikala, ze zatim si mysli, ze u me tohle vsechno spustil porod😥ale ja si syna prala, byl vymodleny detatko…a je prece normalni , ze po porodu projde urcita forma strachu…nebojite se holky o sobe ? Nebo nehlidate se nejak?

betelgeuzz
1. lis 2023

Že sis syna přála vůbec nesouvisí s tím, že porod spustí nějaké strachy, stresy apod. Určitá forma strachu je normální, ale to co popisuješ, už normální není. Já chodím na preventivní prohlídky, snažím se žít zdravě. Ale nepozoruju se takto přehnaně, neběhám k doktorovi víc, než je nutné.

miryp
1. lis 2023

Určitá forma strachu jistě normální je, ale to, co máš ty, normální není. A úplně nechápu, že ta psycholožka ti nedoporučila okamžitě zahájit intenzivní terapii, zvlášť když to spojuje s porodem.
Hlídám se adekvátně svému stavu, věku a rodinné anamnéze, tj. pravidelné preventivní prohlídky, plus 1x ročně sono prsou, protože tam mám cysty, které se hlídají, plus pravidelné kontroly na endokrinologii, kde se léčím. A teď tedy podstupuji ještě vyšetření srdce, protože mi v rámci prevence odhalili blokádu raménka a je třeba ověřit, zda ta degenerativní změna nesouvisí s nějakým srdečním onemocněním. Ale jinak nikam nechodím a neztrácím čas pozorováním sebe samé.

autor
1. lis 2023

@miryp ja az do porodu taky chodila jednou za rok gynda a jednou za rok sono prsou, taky prave kvuli cystam…ale pak se narodil syn a nejak cely se to zmenilo…bojim se o nej, o sebe, manzela…
Nejvic to podpořila asi smrt blizkych v rodine…😥behem par mesicu az roku zemrelo u nas strasne moc lidi, u vetsiny smrti jsem byla…bud davala prvni pomoc, volala sanitku, nebo se jela rozloucit do nemocnice…pak se to zacalo nabalovat…změny na deloznim cioku v tehotenstvi, porad nejaky nerovnosti v prsou, ct hlavy protoze strach ze nador…je toho vic…do toho vseho tehotenstvi a porod…uz jsem si opsala nejaka telefonni cisla na psychology a po obede to obvolam az syn bude spinkat…

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
miryp
1. lis 2023

Ano, ty události mohly zapůsobit jako spouštěč tvých úzkostných stavů. Určitě s tím začni odborně pracovat, uvidíš, že se tobě i tvým blízkým uleví. Je všeobecně známo, že stresem a žitím ve strachu jdeš těm zdravotním neduhům naproti...

autor
1. lis 2023

To si taky rikam abych si jeste neco neprivolala😥🙈

veruuu_kubesovic
1. lis 2023

to mi už příjde jako solidní panická ataka...tohle mi normální rozhodně nepříjde, se až takhle hystericky pozorovat, nejen sebe ale i syna...
já se v noci potím, no a? po 2 porodech a při nachlazení mi to příjde naprosto normální a víc pozorovat se teda nehodlám...

autor
2. lis 2023

Holky tak psycholozka mela nejblizsi termin 21.11 tak jsem ho vzala…vecer jsem to rekla manzelovi tak rikal, ze kdyz mi to pomuze tak at chodim na terapie…vecer me zase popadli prsa ale uz je mam tak promackany a rozbolaveny ze stejne nevim jestli tam neco je nebo ne…😞dneska jeste dusicky takze supr nalada hned od rana…