Nerv ze zubu. Je normální taková bolest?

ancaaa
19. čer 2024

Ahoj,včera mi vyndala nerv ze zubu mám dost pečlivou zubarku během vyndani dělala ještě 3krat rengen a kdyztak dodelala když umrtveni přestalo působit lehká bolest ibalgin,v noci jsem spala normálně ráno stejná bolest ibalgin nepomohlo žádné cukani v zubu jen prostě bolest šla jsem si do lékárny pro Nimesil(snad to píšu dobře) bolest ustoupila myslela jsem že už je to ok ale nemůžu na ten zub kousnout dotknu se jídla se zubem a vystřelí mi bolest je to normální? Jak dlouho vám trvalo než si zub sednul ? Mám ho zadělany takovou vlozkou očištění všechno díky všem za rady...

andynka25
19. čer 2024

@ancaaa Ahoj, mě ten zub bolel minimálně týden, nemohla jsem na něj vůbec kousat a jen jemně si ho čistit kartáčkem. Byla jsem z toho prvně hodně vyplašená, jelikož mi bolest vystřelovala až do ucha. Bála jsem se, zdali je vše v pořádku.

exbordelar
19. čer 2024

Me to bolelo 14 dni, ale bolest nikam nevystrelovala 🤔 to mi prijde divne... ja bych te sve zubarce zavolala a ujistila se, zda jsou ty tve potize jeste ok.

ancaaa
autor
19. čer 2024

@exbordelar nemůžu na ten zub prostě kousnout 😪 jak kousnu do jídla tak to zaboli 😪

ancaaa
autor
19. čer 2024

@andynka25 měla jste nějaký prášky přímo od dr ? Nebo já se nenajim nic to je hrozný 😪

exbordelar
19. čer 2024

A ten Nimesil ti nezabral?

exbordelar
19. čer 2024

Ten je prave naprosto super tady na tyhle bolesti zubu. A je na predpis, takze ti ho musela napsat zubarka nebo...?
Jinak ano, pri kousnuti to hooodne bolelo a okoli zubu take. Vystrelovani do celisti/ucha/kamkoliv mi ok neprijde. Ale pokud te to proste jenom boli a nemuzes na tom poradne kousat, tak je to takhle kratce po vykonu normalni. Proto ber ten Nimesil podle potreby. Prvni dny klidne 3x denne, a pak postupne dle potreby snizovat.
Tot teda ma zkusenost... jednou jsem to musela pretrpet bez analgetik, protoze jsem v te dobe plne kojila 🙄😅

andynka25
19. čer 2024

@ancaaa nene, mohla jsem jen Paralen, byla jsem těhotná. Kousala jsem vše na druhé straně, bylo to náročné. Jinak ikdyž mi po zkousnutí vystřelila bolest do ucha, tak mám zub v pořádku. Postupně bolest odeznívala. Ale pokud máš nějaké pochybnosti a nelepší se to, tak bych se ozvala zubařce, zato nic nedáš. ;)