Necitlivost po CS. Už to tak zůstane?

16. pro 2022

Zdravím děvčata,

jsem téměř 13 měsíců po CS, a porad mě trápí necitlivost okolo jizvy, zvláště od jízvy dolů jako by to nebylo ani moje.
Měla jste to některá podobne? Vrátí se citlivost nebo už to tak zůstane!

Děkuji

zmrzlinka
16. pro 2022

Jsem 6 let po druhém císaři a citlivost se nevrátila🤷

meyryen
16. pro 2022

8 let po 1. a 4. po 2. a citlivost nemam a ani nečekám, že se vrátí.....

martulka88
16. pro 2022

Bohužel někdy se nevrátí. A je to jedno, zda je CS a nebo jakákoliv jiná podobná "operace". Já jsem 10měsíců od porodu a necítím ani "převis", co mi zůstal 😔

pinkninja
16. pro 2022

Po prvním CS se vracela postupně. Asi za 3 - 4 roky. Už jsem s tim ani nepocitala. U druhého CS se vrátila témeř hned…🤷🏻‍♀️Ale urcite bych zkousela jizvu stale “resit”. Masírovat, mazat apod. To nemuze uškodit 💪🏻

nita1984
16. pro 2022

Měla jsem to stejne a našla paní, která dela práci na jizvach a neskutečne zlepšení po první návštěvě. Chystám se určitě ještě alespoň jednou. Hodně mi to ulevilo

cherie24
16. pro 2022

Jsem 11 m po druhé sekci a taky to tak mám. Po prvním jsem to tak neměla. Mám s tím celkově docela problém, protože ani jeden císař nebyl chtěný, naopak jsem dělala všechno, co jsem mohla, aby na to nedošlo. Takže pocit, že to snad ani není moje tělo nebo že za jizva ke mě nepatří moc dobře znám. 🙄

autor
16. pro 2022

@meyryen super 🤣

lenkalubina
16. pro 2022

@martulka88 mám to stejně i po 15 letech🤷‍♀️

mata2hari
16. pro 2022

Téměř 15 měsíců poma taky to s citlivostí není nic moc…ale nijak mi to teda nevadí,resp.mě to nijak neomezuje..

autor
16. pro 2022

@pinkninja děkuji 🙂

autor
16. pro 2022

@mata2hari tak mě to taky neomezuje, ale jako je to divný, když ten spodek je cizí 🤣

mata2hari
16. pro 2022

Je no 😂😂

autor
16. pro 2022

@mata2hari 🤣

veronikaopava
19. pro 2022

Po.prvnim císaři jsem to měla stejně, teď 8 měsíců po druhem jsme začala břicho cítit asi po 2 mesicich

ladyhacek
19. pro 2022

4roky a stále se necítím jako předtím, i když se to zlepšilo

normalnimatka
19. pro 2022

ani to nemusí bejt císař.. stačí jakejkoliv řez zašitej, obnoví se to klidně po letech částečně, ale úplně asi vůbec, pokud je to velká jizva.

westie
19. pro 2022

Mela jsem to podobne, ale na radu lidi v okoli jsem s jizvou pracovala a ted uz je to v pohode a v normalu (3 roky od CS).

pampeliska1313
19. pro 2022

Jsem po císaři asi rok a půl. Kousicek nad jizvou je to takový “bez citu” ale fakt jen proužek, respektive cítím tam min, ne ze necítím vůbec.. jinak v pohodě. Asi se to někdy nevrátí, nebo to trvá dlouho.

autor
19. pro 2022

@westie a co jsi prosím pro to dělala?

autor
19. pro 2022

@pampeliska1313 já to mám právě až dolů

westie
20. pro 2022

Každý den masírovala jizvu podle pokynů z porodnice, to bylo hodně znát ze začátku, cítila jsem, jak se jizva uvolňuje, kůže byla pořád necitlivá. Pak jsem si vlastně celou tu oblast průběžně masírovala podle toho, co nám radila paní na cvičení (chodila jsem kvůli diastáze a měla k tomu takový celostní přístup). A teď (3 roky od druhého CS) si to při sprchování promasíruju, někdy i pak vleže před spaním. A naučila jsem se to brát jako moji součást a nebát se toho šahat na jizvu a okolí. Ale co si pamatuji, u druhého CS to trvalo docela dlouho, než to přišlo k sobě a už jsem se s tím smiřovala, že to tak zůstane.