Nečekaná MS. Čím to může být?

zlaticko22
27. črc 2022

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti. Tento měsíc jsem měla MS 7.7-11.7, dneska jsem ale začala opět krvácet a to hodně. Normálně mám cykly 30-33 dní (dřív byly i delší), toto je fakt hrozně brzy a úplně mě to zaskočilo. Poslední týden se snažím bezúspěšně zachytit ovulaci a místo toho toto... Je možné, že se mi tak moc z ničeho nic posunul cyklus? Může to být nějakým zdravotním problémem? Nezažily jste? Nepanikařím, doktorce volat nechci, říkám si, že se asi něco jen rozhodilo, ale teda jako překvapilo mě to. Děkuji..🍀

lencaa11
27. črc 2022

@zlaticko22 pokud je to hodně tak se může jednat o to že jste mohla bejt těhotná a prošla Ms dřív a nebo taky prostě Ms prisla dřív někdy to tak je pozoruj te krvácení kdyby to bylo hodně jako kohoutek tak do nemocnice

ester_ka
27. črc 2022

@zlaticko22 já bych zavolala na gyndu, krvácení v půlce cyklu po ms může značit mimoděložní těhotenství...zkus těhu test🍀

zlaticko22
autor
27. črc 2022

@ester_ka ovulacni i tehotensky test negativni...🤷‍♀️ ale u toho tehotenskeho jsem ani nic jiného nepredpokladala..sex proběhl před 6 dny ( to jsem si myslela,ze by se mohla blížit ovulace,ale nepotvrdila se mi) a předtím byla ms normálně..

ester_ka
27. črc 2022

@zlaticko22 tak tím líp... ale pokud krvácíš dost, šla bych raději k dr., ať na Tebe koukne... hodně štěstí 🍀

zlaticko22
autor
27. črc 2022

Holky moc vám děkuji za nazory🤗
@ester_ka
@lencaa11

intonace
27. črc 2022

@zlaticko22 přidám se k návštěvě gynekologie. Kdysi dávno jsem začala divně krvácet a ve finále čtyři měsíce. Nejdřív jsem neřešila a pak se bála. A to jsem se o miminko nesnažila. Byla jsem na ambulantním zákroku a musela brát antikoncepci na srovnání cyklu😏 Kontrola u Dr je nejlepší řešení

martulka88
28. črc 2022

@zlaticko22 Já jsem to takto měla před rokem - MS proběhla dle plánu a pak ve dnech, kdy měla být ovulace, přišla menstruace (byla jsem po porodu 4měsíce a MS přišla přesně po 28dnech od porodu - potvrzeno i na gyndě, ikdyž to bylo ještě v době šestinedělí). Zaskočilo mne to, ale nešla jsem na gyn. Pak klasicky byla ovulace po 14dnech (cyklus jsem měla 28dnů jako hodinky) a zadařilo se a teď mi spinká syn v postýlce.

zlaticko22
autor
28. črc 2022

@martulka88 takže po tom krvácení byl normálně následný cyklus v pořádku a zrovna se i zadařilo? To je hezkéé 🙂 Já doufám, že se mi to taky srovná a další cyklus už bude normální. 2x do měsíce ms fakt nechci😨 navíc tento cyklus asi ani ovulace neproběhla .🤷

zlaticko22
autor
28. črc 2022

@intonace jak to myslíš, že ve finále 4 měsíce? Jako že jsi 4 měsíce krvácela? A ž čeho to bylo, na jakém zákroku?
já vím, že kontrola je nejlepší, jen mám pocit, že ji nechci otravovat, si připadám, že se na mě bude dívat jak na hypochondra, co se moc pozoruje...já vím, jsem pitomá, ale k jakémukoliv dr mimo preventivky(ty mám poctivě) chodím fakt až je zle 😅 tak si v hlavě říkám, že se mi jen rozhodil cyklus, je to ms, žádné jiné krvácení doufám, a že to bude další měsíc ok

intonace
28. črc 2022

@zlaticko22 Už je to několik let tak úplně nevím co to bylo. Něco jako hormonální změna. Ano čtyři měsíce krvácení. Nemohla jsem se v jistém období nikde posadit. Chápu, že se ti na víc než preventivní prohlídky nechce mám to stejně,ale v tomhle už bych neváhala. A lékař je tam od toho aby pomohl,poradil a vysvětlil. Nejsi tam přeci pořád tak hold jednou pro informace to nevadí. Hodně štěstí

intonace
28. črc 2022

Ještě dodám, že jsem nešla hned na kontrolu, myslela jsem, že to přejde 🙈

martulka88
29. črc 2022

@zlaticko22 Po té nečekané MS přišla ovulace a v ní se zadařilo. ☺️

zlaticko22
autor
29. črc 2022

@intonace děkuji.. no mám z toho strach :( Dnes už tam doktorka není, ale pokud se to nezlepší do pondělí, tak si za ní hned ráno zajdu.. Krvácím pořád hodně ( na to, co jsme u sebe normálně zvyklá u ms) a nevím jestli to s tím může mít spojitost nebo ne, ale nafouklo se mi dost břicho, táhnou mě kalhoty a během dvou dnů 1,5kg nahoře, no z toho taky nadšená úplně nejsem teda :(

zlaticko22
autor
29. črc 2022

@martulka88 tak to teda vyšlo krásně 🍀

martulka88
29. črc 2022

@zlaticko22 Jestli jsi nafouklá a přibíráš,já bych jela buďto za zastupujícím lékařem a nebo zavolat na pohotovost a zeptat se, zda to vydrží do pondělí. Hodně silná Ms, když ji nemáš, to je blbý.

zlaticko22
autor
29. črc 2022

@martulka88 tak mi to nakonec nedalo a zkusila jsem zavolat ještě jsem svoji dr stihla. No vyšetření a léčba po telefonu 😔 stihla jsem říct tak dvě věty a bylo.. první věc byla udělat tehotensky tes( to jsem rikala že mám neg.) Tak mi napsala na 10 dní 3x denně norethisteron a pak že se zase dostaví ms a že může být silnější a bolestivejsi a na to mi ještě napsala 2xdenne cyclo3fort🤷‍♀️ no a že mám jet kdyztak do nemocnice,kdyby to bylo moc... tak nevím,úplně uklidněna nejsem.. a jako jsem objednaná na sono,ale až za tři týdny,po dovolené..

intonace
30. črc 2022

@zlaticko22 kdyby něco určitě pohotovost. Není to sranda. Držte se

zlaticko22
autor
31. črc 2022

@intonace dekuji moc❤ včera i dnes už to slábne,tak to byla snad vážně jen ms,nějaká jiná,než obvykle..léky jsem ani nepodala, tak snad už to bude dobre

syslounek
31. črc 2022

Nechci tě nějak strašit, ale na to sono si pak určitě zajdi, ne že to teď přešlo a bude dobře. Mamka takhle dlouho neřešila menstruaci dvakrát měsíčně, pak to odmítal řešit doktor. Až když změnila doktora, zjistila, že má cystu jak kráva. Operativně ji vyjmuly většinu ženských orgánů, protože už jiné řešení nebylo.

zlaticko22
autor
1. srp 2022

@syslounek na sono rozhodně zajdu! Kdyby neměla dovolenou, tak jsem tam hned. Pořád mě to v hlavě nahlodává, co se děje, proč.. zvlášt když užívám inofolic, abych si dala dopořádku cyklus a nakonec je to ještě horší. A hlavně bychom chtěli miminko, takže na toto vážně kašlat nechci. Musím říct, že jsem z toho vystrašená byla, kdyby to nezačalo slábnout, tak bych dneska jela i do té nemocnice už. Na léky jsem se nakonec vyprdla, jelikož se to samo začalo mírnit a co jsem si o nich četla, tak teda nic pozitivního... Maminky je mi líto, že to došlo až takto. Aspoň že nový doktor zakročil