Návštěvy u zubaře s dětmi - zubař mi vyčítá stav zubů. Jak probíhají Vaše návštěvy?

pasiba
7. led 2020

Jak probihaji Vaše návštěvy u zubaře? Mám s dětmi mladého zubaře. Možná okolo třiceti. Je šikovný. Asi. Já neměla problém se zubama snad už 20 let. Holky už měli dohromady tři kazy. Já vím, v tom čištění bychom měli přidat. Rozhodně nejsme nejpoctivejší pacienti. Čistíme si zuby 2x denně. Už jim zuby necistim. Jedné je 11 a druhé je 8. A už podruhé mi řekl, že na mě zavolá cocialku, protože ja za jejich zuby zodpovídam a že máme jít k psychologovi kvůli špatném komunikaci v rodině

tulikiss
7. led 2020

@pasiba rict mi zubar, ze na me zavola socialku, protoze holky 11 a 8 maji 3 kazy ,tak uz me vzivote neuvidi a reknu mu s naprostym klidem ze je to deb.l.

jjasmina
7. led 2020

@pasiba poslala bych ho víte kam a změnila bych zubaře...

denca033
7. led 2020

@pasiba tak jak píšou holky. Určitě bych si našla jiného zubaře a tohodle bych poslala do určitých krajin. Syn 8let má taky kaz a nikdy mi zubarka neřekla že by na zavolala socialku.

pasiba
autor
7. led 2020

To chci, zatím jsem jich zkusila obvolat 10 a nikdo nenabira 😦

pasiba
autor
7. led 2020

Nevím co si myslet o tomhle oboru. Je jich nedostatek a proto se k nám nechovají dobře?

caverina
7. led 2020

@pasiba jasne....nemaji konkurenci tak si vyskakujou...

maggi
7. led 2020

no přesně, manžel sháněl zubařku, předtím obvolal několik a jen tahle ho vzala, ale mluví s ním hrozně, je nezdvořilá, no prostě hrůza. Ale zůstane u ní, protože jinou nesežene

suromana
7. led 2020

Tak za tři kazy u dvou dětí bych sociálku určitě nevyhrožovala, snažila bych se dotlačit do dentální hygieny, aby se holky naučily dobře čistit, už i mezizubní prostory, jsou na to velké už dost. Ale když mi přijde akutně s bolestí čtyřleté dítě poprvé v životě do ordinace a má z dvaceti zubů deset na odpis, a že to v dnešní době fakt není výjimka, tak mám sto chutí tu sociálku opravdu poslat.

kacenka115
7. led 2020

@suromana to se nedivím. My byli poprvé cca ve 20m,teď půjdeme ve 2,5 letech po druhé na čekačku. Bojím se, že dostanu kartáč, ale už byl 2x objednaný a vždycky onemocněl. Zuby mu čistím. Něco na 2 zubech má, podle rozhovoru se zubařkou nejspíš kámen nebo pigment. Nic ho nebolí, ale stejně se bojím, co z toho bude. A kdo ví, co ještě se třeba najde. Přitom při první návštěvě dokonalý chrup. 😔

pasiba
autor
8. led 2020

Zajdu se zeptat na pojišťovnu jake mám možnosti. Jestli neví o jiném zubaři a na tohohle pak pošlu stížnost i s vyfocenyma zubama holek ☺ Když bude nejhůř. Tak s holkama začne chodit moje máma a to si pak za rámeček nedá. Měla jsem z toho špatný celý den. Ne že bych se bála sociálky. To ne. Vím, že by nic neudělala kvůli takové hlouposti, ale ta drzost mladého vychrtlíka co si kvůli titulu před jménem mysli, že muže něco víc 😞

kajalka
8. led 2020

Není to zubař v Jihlavě? 😃

pasiba
autor
8. led 2020

@kajalka Je v Kolíně přicmrdlík 😒

suromana
8. led 2020

@pasiba
Tak zkažené zuby dětí není hloupost, je to především vaše vizitka a vaše odpovědnost, dokonce až do 18 let. Synovec má deset let a člověk nad ním musí stát s bičem, aby si zuby vyčistil, jinak to má za 10 vteřin hotové. Zubař by měl mít každopádně více empatie, ale pokud i já vidím, že není žádné zlepšení v hygieně i přes to, že se tom neustále bavíme, tak taky začínám být trošku nepříjemná. Ale naši pacienti musí chodit na dentální hygienu, přes to nejede vlak. Většina lidí si totiž zuby vyčistit neumí, natož děti.

caverina
8. led 2020

Já to teď trošku odlehcim😉kdyby všichni pacienti byli ukázkovymi pacienty tak by zubaři neměli co dělat a nevydelali by jsi😁

pasiba
autor
8. led 2020

Jsi zubař. Chápu. Já jsem psala, že se zuby jsem neměla problém snad 20 let. 11 let=jeden kaz =dobře ošetřitelné dítě. 8 let=dva kazy =dobre ošetřitelné dítě. Naše kontroly probihaji rychle a ještě nikdy jsem mu nezaplatila, protože nebylo za co. A on si dovolil to co neměl! Druhý den už to vím! Jsem už objednana jinam. Počkám na druhý názor a pokud mi řekne, to co mi teď říkají všichni včetně dětské doktorky které jsem volala hned s brekem tak mu do čekárny půjdu udělat stejnou ostudu jako udělal on mě. Respektuji jeho znalosti a odbornost! Ale jsou hranice které překročit nesmí! !!!

pasiba
autor
8. led 2020

@suromana mužu se zeptat? Dcera nemůže ani mluvit jak to má po vytržení natekle. Je to v pořádku? Mám s ni někam jít?

jarla
8. led 2020

poslala bych ho do řiti,uznávám a respektuji lékaře,jednám a mluvím s nimi slušně a totéž očekávám od nich,na takové výlevy nejsem zvědavá,k psychologovi by si měl zajít sám,problém v komunikaci vidím spíše u něj

pasiba
autor
8. led 2020

@jarla Děkuji. O 24 hodin později to vidím s čistou hlavou stejně ☺

eithelwing
8. led 2020

Já mám kazů z dětství plnou hu... a čistila jsem jak blázen. Bratr tomu moc nedával a krása.
Jako... Doktorka podotkla, že prostě někdo na tu kazivost víc trpí. S pubertou to ustalo a naopak bratrovi se začaly zuby sypat.
Za mě tři kazy nejsou žádná hrůza. Co hygiena, měli jste i zubaře?

pasiba
autor
8. led 2020

@eithelwing Tohoto zubaře mame už 9 let. Chodíme co půl roku. Používám nitě mezi zuby, klasický kartáček a jednohlavový. Čistíme ráno kvůli smradu a večer před spaním kvůli jídlu. Hygiena je myslím dobra. Ta starší už si zuby čistit nenechá. Uráží se, i u větších maličkosti

pasiba
autor
8. led 2020

@eithelwing Já si mám pocit začala čistit zuby až když jsem se chtěla líbit (nikdo mě moc nenutil ) a zuby mám v pořádku. Přítel u zubaře za poslední 4 roky nechal cca 8000 a nikdo na něj neřve. Asi bych mu měla před nosem mávat s tisícovkou aby nevrčel 😬

jelenice_zavodnice
8. led 2020

@pasiba Nadávat lékaři jako některé diskutující do různých vulgarizmů to snad ne. A ještě před dětmi, fakt krásný příklad pro další generaci. Naše dětská zubařka mi řekla něco podobného a to mají holky zuby naprosto v pořádku ale potřebovala jsi sama asi něco v tu chvíli dokázat nebo měla jen špatný den. Velice slušně a rázně jsem jí na to odpověděla a obhájila jsem své jednání, protože já na vině nebyla. Paní doktorka chvíli mlčela a pak se mi omluvila i za jednání sestry. Chodím tam pořád ale pouze na prevenci, v případě problémů bych dětem připlatila za soukromou péči. Co se zubní hygieny týče, tak mě udivuje, že v dnešní bohaté a informované době mají děti větší problémy se zuby než v minulosti. Péče pro ně je fakticky "zadarmo" (ze systému veř. pojištění), kartáček stojí pár korun a zubní pastu ani není nutné používat. A ty dvě minuty času co dítěti dočistím zuby... Často tady vidím komentáře, že někdy se zuby nečistili a podobně. Táhne mi na 40 a zuby s námi matka čistila od malička. A výmluvy na genetiku nebo rodinné zdravotní "dědictví" jsou v dnešní době u dětí již pasé, nepoužívají se léky, které by natolik poškozovali zuby a za špatné zuby genetika nemůže. Pojišťovna ti může dát kontakt na jiné zubaře v okolí ale pokud děti zubař odmítne kvůli naplněné kapacitě, tak pojišťovna jinou povinnost nemá. Ona pouze doporučí ale víc od této instituce nečekej.

pasiba
autor
8. led 2020

Promiň, ale asi nečetla všechno a nebo si přeskakovala řádky. Zubaře už jsem si našla. Jsem objednana. A psala jsem pouze vlastni zkušenosti ze svého života, pod které se mužu podepsat. Tvůj názor byl s lehkou dávkou agrese. Takže jsi buď muj zubař, který se v tom poznal! Nebo si to neumím uplně vysvětlit. Můj doktor se mi ani potom co mi koukal na tekoucí slzy rozhodně nehodlal omluvit

jelenice_zavodnice
8. led 2020

@pasiba Četla jsem, nic jsem nepřeskakovala a tvůj zubař nejsem, tohle slovní karate jakože "ty budeš určitě můj zubař co se v tom poznal" nepoužívej jako argument na příspěvky, které se ti z nějakého důvodu nelíbí, k dospělé ženě se to nehodí. Napsala jsem vlastní zkušenost, že nejsi sama ale že se situace dá řešit i jinak než nadávkami, protože hned ve třech dalších příspěvcích jsou vulgarizmy, co by dotyčná řekla lékaři a z toho srčí ta agrese. Jako co se tím docílím, že zubaři vynadám do d....ů, tak se nesnížím na jeho úroveň, neba snad ano? Tak si odešla a skončila tam. Všechno v pořádku. Ano, zubaře jsi našla, to ale nevyvrací možnost, že v budoucnosti nebudeš hledat jiného zubaře/lékaře. To byl dodatek k tomu, že pojišťovna ti v budoucnu pomoct nemusí, ona pouze doporučí.

pasiba
autor
8. led 2020

Zvláštní. Pořád cítím agresy. Rozhodně máš pravdu, že na čištění zubů musíme ještě dost zapracovat! Ale pokud on je profesionál, tak se nemusí snižit k ničemu jako je křik a výhrůžky. A pokud mi tvrdíš, že nám nezbývá, než si nechat vyhrožovat .... tak to jsme v pěkný prdeli 😀

jelenice_zavodnice
8. led 2020

@pasiba Zřejmě jí tam cítiš chceš, evidentně se ti nelíbil první příspěvek a už budeš zaujatá vůči jakémukoliv mému příspěvku 🙂. V pohodě, já se nezlobím. Nikde netvrdím, že si máme nechat líbit vyhrožování, píšu pouze se nesnížit na úroveň dlaždiče a hulváta. Ale pokud to někomu má zvýšit ego, tak ať lékařům, učitelům, úředníkům, policistům, prodavačkám a ostatním lidem kolem sebe, nadává. Jsou to lidi jako on ale když je libo, teprve pak budeme v "pěkný p...i", když tohle chování převezmou naše děti.

pasiba
autor
8. led 2020

Jsem ráda, že muj zubař litá u stropu díky tomu jak se mu včera díky mě a dceři nafouklo ego. Rozhodně pak přišel domu a dlouze se tam placal po zádech a připíjel si sám na sebe

jelenice_zavodnice
8. led 2020

Snaha byla.

monaaaaaa
8. led 2020

@pasiba mě zubaře poradil pediatr a i ať se na něj odvolam.

pasiba
autor
8. led 2020

@jelenice_zavodnice Míjelo se účinkem jenom proto, že jsi to adresovala mě a to zrovna ja o nadávkách nenapsala vůbec nic