Náhrada za zub. Poradíte, prosím?

20. bře 2023

Dobry den
Chtela bych se zeptat uz asi 14dni přemýšlím jestli vyndat zub nebo ho zachranit pul roku se lecom se zánětem a dalsi kontrola byla pred 14dnema ze zanet tam pořád mam tak jsem se ptala na nazor dr jestli ma vubec cenu ho zachraňovat a davat 7500kc tak mi rekl ze kdyby to bylo na nem tak ho vynda pac sam mi nemuze zarucit jestli ho zachrani a hlavne uz se dlouho lecime se zanetem tak se muze i stat ze o nej stejne přijdu tak ze by jsme ho vyndaly a daly implantat ale ten stoji 30tis tak jsem se chtela zeptat jestli někdo bude vedet byla by moznost i korunka kdyz my vynfaji zub ze bych dala nahradu korunku ale ten se dava jen na zub ne nebo i misto vytrzeneho zubu...?? Dekuji

martulka88
20. bře 2023

Kornka na zub.. Jinak moje zubařka se vždy snaží zub zachránit. Posledně jsme řešili bílá plomba nebo vytrhnout. Dala jsem bílou plombu, ale bohužel se blbě zlomil a šel ven za další dva měsíce.

slecnami
20. bře 2023

Korunka se dává na zub, takže pokud bude vytržený, tak ne, asi by ti mohl zubař dát můstek, ale ten se myslím upevňuje na okolní zuby, které se musí zbrousit, jestli se nepletu, což je škoda. Nejlépe se asi jeví implantát, ale ty peníze, to je děs, no... 🤔

autor
20. bře 2023

Jako je to hrozdny za jeden zub tolik... A mustek taky jsem o tom. Přemýšlela. Ale proboem asi bude ze hned vedle toho vytazeneho zubu jw korunka a korinky se asi nemuzou brousit ne a ze by mustek drzel je na jednom zubu to asi nejde..??

@slecnami

autor
20. bře 2023

@martulka88 tak dr mi chtel zachranit zub taky jsem se zanetem letila pul roku az nakonec me chtel. Poslat na kliniku kde by mi zanet mikroskopem vycistly ale ja jsem si rikala ze bych zub vyndala a ptala se i na nazor dr a ten mi prave rekl jelikoz se snim lecim uz dlouho ze by se taky mohlo stat ze zakrok by se nepodařil a o zub stejne přišla a ze by mi dal implantat ale jako je to opravdu dost.. Penez co za nej chteji.. :(

lentilka2013
20. bře 2023

Korunka se dává pouze na zub,takže v případě vytrzeneho zubu pouze implantát nebo můstek.Můstek je sice o něco levnější řešení,ale musí se zbrousit dva okolní zdravé zuby.

hanula311
21. bře 2023

Ja měla kyvajici se 2ku nahore,nedalo se to zachranit,takže musel ven.Mam už 1,5 let udělaný můstek,ano museli mi zbrousit 2 okolni zuby.Platila jsem 14 000,ale jsem spokojená. Zuby drží a mam krásnější úsměv 😁

autor
23. bře 2023

Tak jsem se nakonec po dlouhem rozmysleni rozhodla ze dam zubu jeste sanci vim ze je to bud a nebo ani se to nemuso povést ale nechci se ho vzdát takze inpres to riziko se pokusim ho zachranit.. Takze na na cisteni pres mikro. Na vycisteni zanetu pak na zakrok zubar tak jen doufat ze se to povede.. ✊

autor
23. bře 2023

Tak to je situace mam zadanku na cisteni zanetu nejdrive bude konzultace snimky a vysetreni 2tis... Pak zakrok cisteni zanetu 30min 4tis.. Co rikal dr tak zaktok je tak cca 1hod... Nooo ta 8tis... Pak u sveho zubaře zakrok vrtani 7500kc 1,5h vrtani... 🤔😒😟