Mírné točení hlavy (5 měsíců po porodu). Může to být spojeno s bolestí páteře?

levandulka00
9. únor 2022

Ahoj holky. Chci se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost. Mám 5 měsíců po porodu a miminko plně kojím. Několikrát za den mám pocit mírného točení hlavy, nejvíce třeba když se nakláním nad mimčo nebo ve stoje při vaření. Trvá to už vcelku dlouho, zpočátku jsem to spojovala s častými náběhy na zánět prsa, které jsem měla cca do dvou mesicu po porodu. Od té doby jsem měla jen menší virozu, ale točení hlavy zůstává. Také občas cítím píchání v zádech, v oblasti hrudního koše, nezávisle na točení hlavy. S mimčem se dost hrbím, když malou nosím v náručí, tak jako by dávám ramena nahoru. Asi tak 2-3 měsíce kojím více vleže, z kojení vsedě mě dost bolí uprostřed zad. Může být točení hlavy spojeno s bolestí páteře? Máte to některá podobně? U dr jsem zatím nebyla. Děkuji

aselluska
9. únor 2022

Měla jsem pravidelně motání hlavy taky několik měsíců po porodu, když jsem si lehla a kojila. Celou dobu nic, ale jak jsem si lehla, okolo to jezdilo. Ani nevím, kdy to přešlo.

felixfelicis
9. únor 2022

Zelezo mas ok? Zkusila bych doplnit

makkyv
9. únor 2022

@levandulka00 Motala se mi hlava taky, myslela jsem, že je to z kojení jak se hrbím, nasadila jsem železo a byl klid.. když jsem ho vysadila, opět motanice. Teď ho zase beru a mám klid + hořčík.. 😊

levandulka00
autor
9. únor 2022

@felixfelicis krevní obraz mi dělali v půlce listopadu a vše bylo ok, železo jsem brala pořád, až do půlky ledna, už jsem si právě myslela, jestli to není těmi vysokými dávkami železa, tak jsem ho přestala brát

apokalismus
9. únor 2022

@levandulka00 ano, motání hlavy může být od páteře určitě. Záleží taky na tom čemu říkáš motání hlavy,jestli se ti zatmí před očima nebo se s tebou točí svět- závratě.... U závratí ( vertigo) to chce cvičit, ideálně zkusit rehabilitace a cviky co dostaneš a doplnit hořčík, případně vitamín D. Hodně pít, spát, větrat... Pokud by to neodeznelo chce to kontrolu u lékaře... S motáním hlavy mám opravdu veliké zkušenosti 😉

biciklissie
9. únor 2022

Taky se mi po porodu motala hlava. Pricitala jsem to císaři, anestezii, ale nevím. Byl to hlavně takový pocit nejistoty v předklonu, při vstávání, atd. Nic jsem s tim nedělala, což byla blbost. Myslím, že to trvalo tak rok než to úplně odeznělo.

levandulka00
autor
9. únor 2022

@biciklissie a krevní obraz jsi měla v pohodě?

levandulka00
autor
9. únor 2022

@apokalismus motáním hlavy myslím stav jako u mě tak po jednom pivu 🙂 není to že bych měla upadnout, jen je to prostě nepříjemné...tobě cvičení pomohlo? K dr se mi s tím ještě moc nechce, je to dost obecný problém, asi by to obnášelo spoustu vyšetření...ještě si říkám, že to může souviset s psychikou, od porodu se psychicky necitim úplně v pohodě

apokalismus
9. únor 2022

@levandulka00 psychika tomu samozřejmě může také pomoci... Ale pokud tě i bolí záda zkusila bych soukromou fyzio a cviky v kombinaci s hořčíkem a pak pokud to nepomůže tak lékaře... Pokud tedy nechceš jít hned... Když jsem to měla od zad tak cvičení a rehabilitace pomohli vždy... Takže pokud nechceš jít hned k lékaři zkusila bych nejdříve tohle...

michaela666
9. únor 2022

Nemůže to být třeba tlakem? Mě tohle dělá kolísavý krevní tlak. Mám s tím problém celý život a po porodu je spíš nízký. Do toho se přidal stres a některé dny jsem byla úplně nepoužitelná.

biciklissie
9. únor 2022

@levandulka00 Právě jsem nikde s tím nebyla, no... Blba, no...