Menstruace po porodu až po odstavu. Jakou máte zkušenost?

1. dub 2022

Ahoj,

ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. Mám 16 měsíčního syna a od porodu jsem stále nedostala menstruaci. Když jsem byla před měsícem na preventivní prohlídce na gyndě, tak doktor říkal, že ovulace neprobíhá a zatím se ani nic nechystá. Syna kojím 2x denně a potom X krát za noc. Budí se celkem často. Pomalu s manželem otevíráme téma druhého dítěte, a tak mě zajímá, pokud jste byly ve stejné situaci jako já, dostaly jste menstruaci opravdu až po úplném odatavu kojení? Ráda bych kojila do dvou let, ale uvidíme. Děkuji

lenulka_333
1. dub 2022

Já jsem syna kojila 19 měsíců a po celou dobu byla bez ms, každý to má jinak,ale pokud při tomto kojeni ms nemáte,tak nejspíš až po odstavu naběhne.

ferda90
1. dub 2022

Ahoj, syn bude mít 14 měsíců, kojím několikrát přes den a několikrát i v noci, za tu dobu se mi stalo, že jsme měla dvakrát MS. Byla ale jiná než před těhotenstvím, trvala asi 4 dny a byla slabá.

eloana
1. dub 2022

Ja tedy kojila vsechny 18 m - dostala jsem to poprve hned s prikrmy,takze cca na tech 5 m a u tretiho hned po 6 nedeli a chodila pravidelne

palmalaura
1. dub 2022

Já dostala po prvním po 15 měsících od porodu, u druhého po víc jak dvou letech. Kojila jsem je oba dyl, ale v době, kdy přišla, už ne moc často (večer před spaním, ráno po probuzení).

inah91
1. dub 2022

Ahoj, já nemám sice stejnou zkušenost, nicméně možná se Ti i moje bude hodit - kojila jsem 3krat denně před spaním + milionkrát v noci, MS nikde, přišla jednou po porodu asi po 3m ale takové nějaké nic, u dr na preventivce mi taky bylo řečeno ze se nic nechystá a nebude chystat - a otěhotněla jsem za asi 3 měsíce po té - takže i bez MS a při kojení se to tělo nějak “z nicehoz nic” nachystalo, ovulovalo a my se trefili náhodou 😂🤷‍♀️

goovana
1. dub 2022

Kojím 7 měsíců a stále jsem menstruaci taky nedostala...

jjasmina
1. dub 2022

Bude to dost individualní, kojila jsem do 1,5r a ms jsem dostala, když bylo malé 14 měs

veunka17
1. dub 2022

Dcerce je teď 20 měsíců, stále kojim, menstruaci jsem dostala v lednu (18m) a už zase nic... O druhé se snaží e od října (15m myslím)... A stále nic ale o první jsme se snažili taky 3/4 roku 😊

aspie83
2. dub 2022

Ahoj, myslím, že to je hodně různé.. u prvního jsem menstruaci dostala poprvé v jeho 3 měsících, přestože jsem kojila. Od té doby jsem nepravidelně menstruovala, cyklus se srovnal až po odstavu (tedy jen na 3 měsíce, protože jsem pak otěhotněla 😆). Teď je druhému 17 měsíců, kojim a stále nic 😁

martiniquest
2. dub 2022

Mezi kamaradkami mam zhruba polovinu, ktera MS dostala pri plnem kojeni pul roku po porodu (vcetne me samotne, u druheho ditete az 10 mesicu po), zbyla cast nemenstruovala cca 2 roky. Nevidim tam korelaci kojim-nemam MS. Ani s hmotnosti zeny ci necim jinym. Myslim, ze to ma zena bud tak nebo tak.
Ja bych kvuli tehotneni neodstavovala a nechala to na prirode. Telo nejlip vi, kdy uz je pripraveno na dalsiho potomka.

maryjane91
2. dub 2022

Kojila som presne dva roky, MS som dostala za ten čas asi dva krat aj to uplne slabú, otehotnela som mesiac predtym ako som prestala kojit.

lenerka1
2. dub 2022

U prvního jsem MS dostala rok po porodu, kojený byl na požádání, dost v noci i ve dne, pak ještě pár dalších let, během těhotenství a i tandem. U druhé MS přišla asi po 14 nebo 15 měsících (kojená na požádání doposud), ale už tak čtvrt roku před tím jsem pozorovala ovulaci. Podle mě záleží na připravenosti těla, možná nechat věcem volný průběh a zkusit tělo podpořit lepší výživou či vitamíny.

autor
2. dub 2022

@lenulka_333 To se právě obávám, že přijde až po odstavu

autor
2. dub 2022

@inah91 Děkuji za zkušenost. Já právě dosud neměla vůbec ani žádný náznak MS. Párkrát jsme to taky neřešili a tím, že kdyby náhodou, tak je to ok, ale uvidíme no. Prý mám strašně slabou sliznici, takže tam prý šance není 🤷‍♀️

autor
2. dub 2022

@veunka17 Mě právě zatím nepřišla vůbec. Takže se obávám, že teď by byli snažení stejně bez šance. Zatím to ale ještě není horké téma. Kdyby šlo vše plánovat 😅, ráda bych otěhotněla na konci roku. Takže čas ještě je.

autor
2. dub 2022

@martiniquest Já tam koleraci právě vidím. Neznám ženu, která by nekojila a menstruaci i tak neměla více jak rok. I doktor mi říkal, že kojením vzniká hormon, který má na to vliv. Samozřejmě to teď říkám velice laicky.
Každopádně souhlasím, že tělo ví, kdy je připravené a bylo by to ideální mít prostor to nechat přírodě, ale bohužel si nemohu dovolit být více jak 6 let doma a nebo dávat dítě ve 2 letech někam do jeslí. Proto toto téma s nějakým předstihem řeším.

autor
2. dub 2022

@lenerka1 Ano, bylo by to ideální neřešit to a počkat, až bude tělo připravené, ale jak jsem psala výše, bohužel čas nás tlačí z několika důvodů, takže kdyby byl svět ideální a člověk by si takovéhle věci mohl plánovat, bylo by fajn otěhotnět koncem roku. Čas tedy ještě nějaký mám, takže to hrotit určitě nechci a zatim ani nechci odstavovat, ale zajímali mě právě zkušenosti ostatních, i když vím, že co člověk, to originál.

martiniquest
2. dub 2022

Joo, ja si taky planovala, jak dlouho budu doma a kdy chci mit druhe. A proste to bylo, jak to byt melo a mame deti az 40 mesicu od sebe

pmendy
2. dub 2022

U dcery jsem kojila 1.5 roku a první ms jsem dostala přesně na den 6tydnu od posledního kojení... doktorka mi řekla, že toto je učebnicová definice 🤣 tentk týden bude mít syn rok a nechystá se nic... předpokládám, že i když budu kojit 1x denně ms nedojde a prijde až po úplném odstavu... kojení jsem pak také ukončovala z důvodu aby naskočila ms a mohli jsme "řešit" druhé miminko

chrystyanna
2. dub 2022

Já kojila snad furt a Furt,MS od 3mesicu a druhé se"provedlo "až teď po 1.5 letech, kdy cyklus chodil každý měsíc. Takže ani MS není zárukou, že bude druhý na objednání ;)

lenatko91
2. dub 2022

Ms jsem dostala nepravidelně, když malé bylo asi 20 měsíců a odstavila jsem v noci. Po úplném odstavu skoro o půl roku později se cyklus zatím srovnal..

sorboni30
3. dub 2022

Ahoj. V unoru jsem rodila. Kojim a menses jsem dostala vcera.. Kazde telo je jine 😉👍

cilkat
3. dub 2022

Staršího jsem kojila 26 měsíců. Ms přišla sice po 16 m, ale do toho odstavu se nesrovnala... otěhotněla jsem tři měsíce po odstavení. Mladšího ve třech letech ještě kojim, ms přišla po neuvěřitelných dva a trictvrte roce... ale vypadá vzasade pravidelná.

9radka9
11. dub 2022

Můžete zkusit odstavit jen v noci, některé děti to akceptují, jinak já to dostala až 2 měsíce po odstavu, dceru jsem odstavila v 21 měsících, byla total závislák a odstav bez pláče