Medrol tablety, vedlejší účinky. Máte zkušenosti s užíváním?

ceciliececilie
24. čer 2024

Dobrý den vážené paní, holky atd. potřebuji hlavně uklidnit, pro zánět ve střevě beru po propuštění z nemocnice nadále kortikoid, už ne v infuzích, který mě tam dávali, ale v tabletách MEDROL 32mg 1-0-0, který mi postupně během 1,5měsíce mají snížit až na 8mg. Což by bylo v pořádku, ale beru to prozatím 5 dnů a je mi všelijak, možná,že se i moc pozoruji, psychika jede na plno...
Měli jste vedlejší účinky konkrétně u Medrolu a jakou dávku jste i braly...mám slabost nohou, bolest žaludku, bolest a škrundání ve střevech, hořkost v puse, trochu motolice hlavy a i např. na začátku průjem? Možná, že jsem všeho už tak "přefedrovaná" že tělo je z toho celý pryč....
Děkuji za případnou online podporu, ale toto neznám, nikdy jsem takové "dryjáky" neměla..

jannym
24. čer 2024

Mama jo uziva na astma, kdyz uz ji inhalacni kortikoidy nezabiraji, vim ze mamka pri delsim uzivani oteka (telo zadrzuje tekutiny a cim je starsi tim hur se pote otoku zbavuje), jinak je to pro ni lek posledni zachrany pokud nezabere musi do nemocnice na kapacky, pokud zabere, po stabilizaci prechazi na slabsi kortikoidy, ono slabe vam mize byt po hospitalizaci. Preck jen človek vecinu dne prolezi a pak trva nejakou dobu nez se clovek vrati do kondice

lv
24. čer 2024

Ten účinek už bude slábnout, jak budeš snižovat dávku. Žaludek, střeva bolí z toho zánětu, i průjmy jdou z toho.

mom140
25. čer 2024

Já jsem medrol brala při relapsu crohnovi nemoci... Měla jsem pupínky na zádech a v obličeji... takovou pachuť v puse a potah na jazyku...
Můžete konzultovat s lékařem tyto projevy a nebo chvíli vyčkat zda se to nezlepší.. člověk je i vysílený z hospitalizace.. Já takhle byla 3x na výživě do žil vysoké dávky kortikoidů.. slabost může být i z toho..