Máte nesnášenlivost nebo alergii na laktózu?

anetaji
16. srp 2014

Ahoj holky,
chci se zeptat jestli některá z vás má nesnášenlivost nebo alergii nalaktózu??Odepřela jsem si mléko měla jsem po něm koliku aseděla každou chvilku na záchodě a teď jsem si dala sýr a je to to samé.Chci se dál zeptat na jaké vyšetření případě jít a kam.Děkuju mockrát a zrpávy,rady atp 🙂

Krásný večer

katyxq
16. srp 2014

ani s alergií na mléčné bílkoviny a ani s intolerancí ti lékaři stejně nemají jak pomoct, řeší
se to dietou nebo v případě intolerance laktózy si lze koupit volně prodejné kapsle nebo kapky s enzymem laktázou
https://www.modrykonik.cz/intolerance-laktozy
https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko

anetaji
autor
16. srp 2014

@katyxq
no to sice nepomohou ale zjistěj co vlastně mám ;) na testy jak píšou po internetu nejsem,ráda bych to měla potvrzené

lpamela
17. srp 2014

Synek měl problém s příjmem umělého mléka a všeho mléčného. Dělali mu testy z krve. Ty nic neprokázaly. Ale v žaludku se to neudrželo. Takže jsme prostě nedávali nic mléčného.

camille87
17. srp 2014

Mívala jsem dlouhodobé potíže, které zdánlivě vůbec nesouvisely s jídlem, nicméně po prokázání alergie na mléko (nikoliv na laktózu) a nasazení diety se situace hodně zlepšila. Každopádně je potřeba se nechat otestovat, abys věděla, co přesně ti vadí. Mně testy dělali z krve na imunologii/alergologii. Pokud to bude "jen" alergie na laktózu, je to ta lepší varianta, kdy stále některé mléčné výrobky můžeš. Na rozdíl od té alergie na mléko, při které bys neměla vůbec nic. Ale je fakt, že spoustě lidí se neprokáže ani jedno a přitom pozorují, že po mléčných výrobcích mají různé potíže. Pak je samozřejmě nejlepší si to vysledovat sám a vyhnout se tomu, co vyvolává nepříjemnosti🙂 Je všeobecně známo, že např. pleť nebo zažívání se hodně zlepšuje, pokud mléko vynecháš atd.

katyxq
17. srp 2014

@anetaji testy u lékaře lze spolehlivě prokázat nanejvýš intoleranci laktózy (nebo si před konzumací něčeho s laktózou vzít enzym laktázu a pak by potíže neměly nastat, pokud nastanou i tak, problém je jinde) ... v případě alergie na mléčné bílkoviny je jediný spolehlivý způsob nasadit si na 2-3 týdny dietu (podle toho mého druhého odkazu) a pak to znova začít jíst a sledovat reakce (tzv. eliminačně-expoziční test, odborníky taky jediný uznávaný jako dostatečně průkazný), z krve na alergologii nebo kožními testy je tona potravinové alergeny spolehlivé na méně než 50%, vycházejí falešně pozitovně i falešně negativně

anetaji
autor
17. srp 2014

@katyxq
no díky za rady,ale domácí testy si dělat nechci.Rozhodně už nechci mít koliku co jsem v krátké době zažila několikrát.Docela dost to bolí,proto jsem to chtěla vyřešit s lékařem.
Díky a měj se

katyxq
17. srp 2014

@anetaji jenže pokud to chceš od lékaře průkazně, udělá to samé, jen pod jeho dohledem

anetaji
autor
17. srp 2014

Krevní testy a ještě nějaké testy myslím jsou.Přeciti nemůžou dát vypít mlíko a nějakou tu látku zabraňující bolestem a nechat tě trpět někde v čekárně?? :D :D