Mám zlomený prst na noze, je nutný lékař?

bunny123
4. pro 2014

Ahoj maminky, vy které máte zkušenosti s takovým úrazem. Stačilo to zpevnit páskou a v pohodě to srostlo? Jak dlouho se to hojí? Na chirurgii jít nechci, kojím, takže rtg mi stejně nedoporučí a kdysi zlomený palec řešili také zavázáním. Děkuji.

hojda
4. pro 2014

Při kojení RTG nevadí, takže koukej mazat, ať ti to špatně nesroste a nemáš pak zbytek života problém s chůzí!

polaks
4. pro 2014

No rtg nohy urobia aj keď je žena kojaca,dajú vám taký obleček cez hrudník.A spevniť môže aj nemusí stačiť,to sama asi nepoznáte,keďže môže byť kosť vychýlená stačí len pár mm a zle sa to zrastie.NA chirurgii by vám to tiež len spevnili,ale odborne.Aj môj manžel machroval,že si sám ošetril zlomený malíček,na tretí deň mal neskutočné bolesti a malíček mu neskutočne napuchol,až potom šiel na chir. a museli mu to naprávať,bolelo ho to ako čert.

killi
4. pro 2014

Já kojím a byla jsem normálně na rentgenu, ničemu to nevadí. Taky bych raději šla at to špatně nesroste. 😉

majkylove
4. pro 2014

z vlastní zkušenosti pokud je zlomený jen jeden prst a nejedná se o palec tak vám to stejně jen zavážou takže je zbytečný tam strávit půl dne po nemocnici.připevněte si ten prst k vedlejšímu a hotovo

dasara
4. pro 2014

já si asi před třičtvrtě rokem zlomila malíček na noze a po zjištění, že mi ho jen zaváží k druhému prstu, jsem nikam nešla - trávit dvě nebo i více hodin na pohotovosti jsem vážně nechtěla. Takže jsem si malíček přilepila tejpovací páskou k vedlejšímu prstu a bylo. Jak už je psáno výše, pokud se nejedná o palec, tak bych nešla. Pokud by to byl palec, tak určitě běž 😉

tesorino1234
4. pro 2014

@bunny123 Predpokladam,ze nemas rontgenove oci,takze nemuzes ani vedet jaka je ta zlomenina...kdyz si vazis sveho zdravi,tak sup do nemocnice..muze se ti to spatne zrust,nebo s tim zakopnes,nebo ti neco spadne na nohu,nekdo slapne na nohu,nebo,nebo....a to pak budes mit horsi

veruska007
4. pro 2014

@bunny123 Řešila bych to tejpovací páskou z lékárny - ale ne tou pružnou kinesio, ale pevnou, bílou - myslím, že se dá dobře vygooglit návod na zpevnění zlomeného prstu na noze. Já to viděla v knížce o tejpování, co jsem měla z knihovny. Tejpuju dcerce nožky.
Ze zkušenosti vím, že zlomeninu jiného prstu na noze než palce skutečně neřeší. Řeknou, že to sroste a i kdyby blbě, tak to přeci ničemu nevadí...

romantika
4. pro 2014

ano můžete, pokud není nejak tvarove deformovan, ja jsem si po narozeni dcerky lamala pravidelne malíček na noze, jak jsem po tme behalal k rvoucimu diteti v postýlce. Pokud to není zlomenina s deformitou, tak se doporucuje svázat dva prsty k sobe, aby mel oporu. normalne zdravotni izolepou obtacet samotny prst aby mel svoji sadru a pak k druhemu jako oporu.

bunny123
autor
4. pro 2014

Je to 3. prst na noze, není zdeformovaný, ale během dne mi slušně zfialověl 😒 Bolí při chůzi, nemůžu s ním hýbat, ale když si ho zalepím k druhému prstu a dám do pevné boty, tak se dokážu pohybovat. Já bych to právě chtěla pořešit nějak tím tapem, ať nemusím s mimčem lítat po pohotovosti ☹ Taky jsem googlila, že se to jen lepí.

hany_bany
4. pro 2014

@bunny123 měla jsem zlomený malíček, jen mi ho zrentgenovali a slepili k vedlejšímu. Ale pokud máš úrazové pojištění, tak za to můžeš vyfásnout nějakou pojistku 😉

ladyhacek
4. pro 2014

Já měla zlomený a šla bolelo to jak čert a dostala jsem i pojistku 🙂 . Jinak strejda to přešel špatně mu to srostlo a šel na lámání kostí takže já bych určitě šla 🙂

mydvaapes1
4. pro 2014

Ne k dr. chodit nemusíš....nech si to špatně srůst, ať stím máš problémy do konce života...to jsou mi dotazy. 😎 🙄

bunny123
autor
4. pro 2014

@mydvaapes1 Až budeš mít mimčo, pochopíš, že nelze lítat po doktorech kvůli každé blbosti. 😉

spejsek
4. pro 2014

Pokud máte úrazové pojištění a budete chtít hlásit, tak musíte mít lékařské ošetření, jinak nic nedostanete.

pampeliska1
4. pro 2014

@bunny123 myslím, že se to dá velmi lehce zvládnout i s malým mimčem...radši bych šla..pak tě to bude bolet a budeš si třeba vyčítat, žes nešla a omezí tě to ještě víc než to, co bys strávila na pohotovosti teď...

bunny123
autor
4. pro 2014

Já žádné úrazové pojištění nechci (ani nemám). Jsem neskutečné nemehlo a ještě za to brát peníze? 😀

mydvaapes1
4. pro 2014

@bunny123 Tak fialový prst na noze podle mě není blbost 😀

leg
4. pro 2014

@bunny123 promiň, ale tvoje hláška, že pojištění nechceš (ani nemáš) a že jsi neskutečné nemehlo, to myslíš vážně? Když jsi teda tak neskutečné nemehlo, tak co když se ti stane (nedejbože) něco mnohem horšího, než je zlomenina, tak kdo se ti finančně postará o tebe a dítě? Zvládne manžel hradit domácnost, chůvu, úklid + neskutečné částky za náklady spojené s léčbou? - znám to z vlastní zkušenosti a to ty peníze pak lítaj po tisícovkách. Co tedy začít přemýšlet odpovědně a alespoň základní úrazovou pojistku si udělat? Já jsem si úrazovku udělala ne kvůli sobě, ale především kvůli dětem.
Jinak bych určitě šla k doktorovi, protože pokud jsi laik v teipování, tak by ti to taky nemuselo vůbec pomoci.

bunny123
autor
4. pro 2014

@leg Na off topic nebudu reagovat.

berblin
4. pro 2014

@bunny123 určitě zajít na RTG a k lékaři. Já se na to kdysi vykašlala a prst jen zamotala náplastí a od té doby neobuji lodičky :(

teriszek
4. pro 2014

Já si zlomila palec a mela sadru.Tak ze bych zasla na chirurgii

teriszek
4. pro 2014

@leg od koho mate urazovku?Já co koukala tak se to moc nevyplati

bunny123
autor
4. pro 2014

@berblin 😢

janinek
4. pro 2014

@bunny123 Mas pulrocni dite, s nim opravdu po doktorech se zlomenym prostem litat muzes nebo at ti nekdo pohlida. nejdes si prece domlouvat liposukci. Zlomeny palec neni blbost. A mimochodme, az bdues mit druhe dite, tak treba s tim zlomenym palcem pobezis v sestinedeli, protoze uz vsechno uvidis jinak. Bezdetna jednodetne neveri a jednodetna zase neveri dvoudetne.

RTG bych se pri kojeni nebala, v tehu bych ho zvazila, podle toho, co rekne dr. Ja si v minulem theotenstvi osklive enarazial loket a doktorka rikala, z epohmatove tam zlomeninu neciti, ale byt mzue, ze to je na mne. Nesla jsem na nej. Stejne tak zubar mi rtg nedelal a zvladl kanalky 'po cuchu'. Ale to jsem byla tehotna.

nikollita
4. pro 2014

Já jsem si asi týden před porodem zlomila malíček na pravé noze a nikam jsem nešla. Jednak vím, že do sádry to nedávají, jednak by mi RTG kvůli těhotenství nedělali. Bolelo to dlouho a při chůzi to bylo znát, ale srostlo to dobře 😉 a nic jsem s tím nedělala, ani nepřivazovala ke druhému prstu.

leg
4. pro 2014

@teriszek písnu do IP, abych tady nepsala mimo téma

sykorkaa
4. pro 2014

Ja bych sla. Platim si urazovku tak at taky nekdo plati..🙂

bunny123
autor
4. pro 2014

@janinek Já druhé určitě neplánuji, ale chápu, co tím myslíš.

lu777
4. pro 2014

@bunny123 určitě bych radši šla... já takhle nešla s něčím co mi přišlo nepodstatné a pak jsem se z toho rok hrabala 😝 taky mi tehdy přišlo zbytečné někde půl dne "trajdat"...

když má máma dítě, tak zodpovědnost je naopak nutnější než když člověk děti nemá 😉

espada
4. pro 2014

@bunny123 Za prvé nevíš jakou zlomeninu máš. Za druhé špatně ti to sroste a budeš mít problémy se stabilitou a bolestí. Za třetí, rady, že to stačí stáhnout, slepit apod. jsou blbosti, zlomenina se musí srovnat a pak ti to zalepí a sama si to těžko srovnáš, aby to dobře srostlo. Mám taky malé dítě a šla bych hned. Dej na mě, bavila jsem se o tom s mamkou MUDr.