Locoid. Co myslíte?

saraca
7. lis 2022

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, na kožním mi předepsali Locoid krem. Jenže v příbalovém letáku je: pokud přínos převažuje nad případným rizikem. To riziko nikdo nikde nepíše. Jsou to kortikosteroidy

barulina
7. lis 2022

@saraca jeden z nejslabších kortikosteroidu. Já je obecně nemam ráda, ale pokud fakt kůže bolí, proč ne. Nicmene se zaměřit na příčinu poruchy kuze, ne to přebijet timto. Rizika nadmerneho užívání steroidů nejsou pěkná, a kolikrát se problém prostě vraci. Vyřešit střeva😉

mysh_me
7. lis 2022

Me ho na koznim predepsali jako tehotne. Je to fakt slabe. Taky se mi to nezdalo, ale doktorka me ujistovala ze v teto davce se opravdu dostane k miminku maximalne stopove mnozstvi… jestli kojis a nemas si to mazat primo na prsa, zkusila bych. Jeste bych se bala kazdodenniho dlouhodobeho uzivani, ale kdyz se tim budes mazat treba tyden dva, nez se da kuze z nejhorsiho dohromady, neni to zadna tragedie. Resit soubezne pricinu problemu je samozrejme taky potreba…

saraca
autor
7. lis 2022

Hm tak asi mazat nebudu, protoze se mi vyskytla nejaka reakce na tetovani po 10 letech a myslim ze je to pricinou hormonu v tehotenstvi. Takze pokud nejsem schopna vyresit pricinu, tak to nema moc smysl. Podle mne to prejde az nebudu kojit nebo tak za pul roku az se telo a hormony daji do kupy po porodu. Neboli to nijak zvlast, spis se to jevi jako vystouple hrbolky. Mazat bych musela cela zada 🙈

saraca
autor
7. lis 2022

@barulina a jaka jsou vubec?