Leidenská mutace - heterozygot a antikoncepce

kobliha300
29. říj 2020

Zdravím, nevíte zda je možná antikoncepce při leidenske mutaci-heterozygot, o tělísku vím, nevím, zda by mi sedělo, tak se mi nechce tolik peněz investovat..

jitka_cv
29. říj 2020

Musí být nehormonální antikoncepce.

adel2507
29. říj 2020

@kobliha300 Při LM je vyloučená antikoncepce, která obsahuje estrogen (takové ty klasické kombinované pilulky). Takže můžeš buď nějakou nehormonální, nebo čistě gestagenní antikoncepci. Jsou to tzv. minipilulky, které je možné užívat třeba i u kojení. Moje hematoložka teda vyžaduje kontroly v případě užívání HA (po jedné se mi zvýšily D-dimery), ale většinou prý nebývá problém, zvlášť u hezerozygotní formy. Já teď beru HA Zlynda a jsem spokojená.🙂

kobliha300
autor
31. říj 2020

@adel2507 děkuji moc, já o té Zlyndě už také slyšela. Vždy, když se zeptám ,tak mi řekne, že mi nic dát nemůže.Ve čtvrtek tam jdu ,tak se zeptám..

adel2507
1. lis 2020

@kobliha300 Jo, určitě se nenech odbýt..Ségra má taky LM a obě jsme nedávno řešily antikoncepci. Přestože máme každá jiného doktora, tak nám oběma tu gestagenní HA předepsali. Možnosti opravdu jsou.🙂

kobliha300
autor
1. lis 2020

@adel2507 moje ségra právě antikoncepci bere a mutaci má taky, tak už to budu řešit.. uvažuji o změnu lékaře, vždy mi řekne, že pro mě nic vhodné není..