Jizva po císařském řezu. Jak dlouho se Vám hojila?

tynattt
31. črc 2020

Dobrý den,

vím, že je to hodně individuální, ale přes to jsem se chtěla zeptat jak dlouho se vám hojila jizva po císaři?
Jizvu se snažím pravidelně mazat i masírovat, ale i po 4 měsících je stále načervenalá a příjde mi, že i dost vystouplá.
Je to normální?

A můžu se zeptat, co se vám třeba osvědčilo nejvíc? Nyní mažu Contratubexem.

Přikládám i foto, snad nikoho nepohorším.

Děkuju!

adenka84
31. črc 2020

Ahoj . Jizvu máš krásně zhojenou. Jen keloidní, což prostě neovlivníš. Též se mi keloidní jizvy dělají. Zmírní se pravidelnou a silnou masáží.

zizkmi
31. črc 2020

@tynattt jizva je krasna. Me se " zneviditelnila" tak rok po porodu

lucka662006
31. črc 2020

Ahoj, asi taky za rok po porodu se jizva hodně zesvětlila. A další zesvětlování probíhalo ještě i další 2 roky. Asi po 3 letech už jizva byla hodně světlá. Teď už není skoro vidět - po 8 letech. Ale vidět nebyla již tak po 4 letech od porodu.

alcar
31. črc 2020

Asi rok jsem ji mela takovou divnou. Okoli necitlive a uvnitr “parek”. Ted mam tri roky po cisari a nejde uz ani citit, ani videt. Dej tomu cas. Za par let uz to nikdo nepozna.

kridav
1. srp 2020

Já nic s jizvou nedělala, a teď, skoro už po 6 letech je neviditelná, ale tak rok 2 byla vidět. Dejte tomu čas 😊

tynattt
autor
2. srp 2020

@adenka84
@zizkmi
@lucka662006
@alcar
@kridav

Moc děkuju za odpovědi a uklidnění!
Jak ji mám takovou “vystouplou” a tmavší, trošku jsem měla obavy, že už mi tak zůstane. 😔

pampelina18
3. srp 2023

Zahojená do měsíce, po půl roce nebylo znát, že jsem měla CS. Mazala jsem pouze bioilem.