Jak tvrdý je ulomený kus zubu?

britney
10. pro 2016

Ahoj, mám trochu zvláštní dotaz,nesmějte se..
Včera se mi ulomil někd vzadu kousek zubu, vypadalo to na nekolik milimetrů ale protože celkově mám skoro všechny zuby léta zaplombované, hned jsem hledala kde to může být/ definitivně někde vpravo nahoře ale nic jsem nenašla.
Ptám se jak tvrdý je ulomek zubu? Rozpadne se na prach?
Zaryla jsem do něho nehtem a doslova se rozpadl.
Nemá zub být jako kost- tvrdý? Mohl to tedy byt zub nebo jen ,, něco tvrdého " v jídle?

marcihandr
10. pro 2016

Ahoj, záleží na tom, jak dobré ty zuby jsou. Když jsou hodně zkažené a ta sklovina nedrží, tak moc pevné nebudou. Každopádně na prach by se asi rozpadnout neměly ani úlomky zkažených zubů. Spíš bych to viděla tak, že to mohla být méně kvalitní plomba, ta je měkčí a může se v malých kouscích drolit, ale asi bych s tím, byť jen preventivně, zašla k zubaři, kdo ví, co to bylo a jistota je jistota 😉

britney
autor
10. pro 2016

@marcihandr ahoj, nemyslím že to byla plomba, objevilo se mi v puse v pravo a tam mám jen amalganové stribrné plomby a ten úlomek byl jakože bílý s tmavýma tečkama ( zašlá bílá)
V pondělí se hned objednám k zubaři.
Abych to správně popsala, tak ten úlomek se rozdrobil na kousíčky.

janawei
20. pro 2016

Mně se kdysi ulomil kousek zubu ze zubu, který jsem měla hodně plombovaný, takže tam zbylo opravdu jen málo skloviny. Ale i tak to bylo dost tvrdé a nedovedu si přestavit, že by se mohl rozdrobit.