Jak probíhá mamograf?

nelinkaaaaa
23. črc 2022

Holky v úterý jdu na mamograf,sama jsem se objednala jako samoplatce . Potřebuji i přes to zadanku? A to mi sdělí výsledky přímo tam ?Primo mne nebo to někomu pošlou i když nemám zadanku ?
Našla jsem si na prsu malou boulicku,to tam taky vyšetří a řeknou mi co to je ?
Díky dik

lencaa11
23. črc 2022

@nelinkaaaaa ano dostane dotazník a pak normálně jdete na vyšetření výsledky předběžné by měli zdelit hned jako samoplatce nepotřebujete zadanku já jdu taky jako samoplatce na sono prsa to se doporučuje do 40 let pak 40+ mamograf jinak boulicku vyšetří pokud se jim něco nebude zdát pošlou vas ještě na sono

1pomnenka
23. črc 2022

Do věku 40 let u nás dělají utz, po 40 mamograf. Mamograf je srovnávání snímků, porovnávají, zda na nich není nějaká změna. Mamograf všechno neodhalí, proto se do 40 dělá utz, zaměří se na to konkrétní místo.

veroniquecz
23. črc 2022

Chodím jako samoplatce na utz a zprávu dostanu hned do ruky.

veroniquecz
23. črc 2022

@nelinkaaaaa jo jestli mas VZP, tak to proplaci v rámci prevence.

ekou
23. črc 2022

Tak to bude utz a ihned rikaji vysledky. Vesmes vsechny pojistovny tohle vysetreni proplaci

martt
24. črc 2022

@veroniquecz Ted nechci lhát, ale pokud vím tak u VZP to sice proplaci ,ale musíš mít v rodině diagnózu rakoviny prsu. Alespoň mne to tenkrát tak řekli .

martt
24. črc 2022

@nelinkaaaaa Když jdeš jako samoplátce doporučení nepotřebuješ. Pokud by jsi měla žádanku, tak by ti to pojišťovna proplatila. A když jsi si našla bulku tak nárok na proplacení pojišťovnou mas. Ale chtělo by to jít přes obvodního doktora nebo žadanku může vystavit i gynekolog.

veroniquecz
24. črc 2022

@martt to bylo možná kdysi, nevím, teď je to v rámci prevence.

až 500 Kč na ultrazvukové nebo mamografické vyšetření u žen ve věku 18-45 let, kteří si uhradí preventivní vyšetření sami (nemají vyšetření hrazeno z veřejného zdravotního pojištění) a nejsou v dispenzární péči z důvodu nemoci prsů
Stanovená věková hranice platí ke dni absolvování vyšetření.

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevk...

martt
24. črc 2022

@veroniquecz Tak to je novinka díky za info🙂. Dřív to právě bylo podmíněné tím přibuzenstvem.

veroniquecz
24. črc 2022

@martt já už tak chodím 7 let, a vždycky jako samoplatce na prevenci a bez problému vždy proplatili.

nelinkaaaaa
autor
25. črc 2022

Díky za odpovědi ,tak mi to zrušili ,ze když mi není 45 tak nemuzu jít ani jako samoplatce a na utz si mám donest prý zadanku a pak zavolat a termíny mají koncem října 🙈

minerva
25. črc 2022

@nelinkaaaaa Kam ses objednávala? Jestli máš něco v prsu, tak přece nepůjdeš až koncem října?

lencaa11
25. črc 2022

@nelinkaaaaa pokud máte něco v prsu napíše vám zadanku gynekolog hned a termín by vám měli dát do týdne já byla dneska dneska na gynekologii a říkala jsem že jsem objednana na sono (26.8.2022) a říkala že mi musí dát zadanku kde bude napsáno SAMOPLATCE "že to vyžaduji tam kam jdu že tam předemnou měla paní a taky to po ní chtěli ale z nálezem vás vezmou dřív

minerva
26. črc 2022

@nelinkaaaaa Mrkni prosim te sem a vyber si nejake centrum a objednej se.
https://www.mamo.cz/centra/

pipi_puncocha
26. črc 2022

Zkus si zavolat i jinam, já jsem šla jako samoplátce minulý týden a měla jsem termín za 5 dní (taky jsem si něco nahmatala). Žádanku se mi nechtělo shánět, moje gynekoložka měla dovolenou a chtěla jsem to mít co nejdříve za sebou, platila jsem 300kč a VZP proplácí. Držím palce.