Jak po domácku léčit kožní plíseň?

lorrelai
30. lis 2020

Ahoj maminky
Moc prosím o pomoc. Už od těhotenství mám pod prsama kožní plíseň-červené suché fleky. Někdy sou ,,jen" hnědé, někdy červené suché a svědivé. PROSÍM, řešila jste některá a poradíte čím to natírat nebo co nejíst nebo tak?? Dostat se někam na kožní je unikát! Tak než se tam dostanu, tak bych ráda vyzkoušela něco doma...??
MOC DĚKUJI za jakékoli rady.
Foto vypůjčené z internetu-ale mám to úúplně stejné 😉

zuzkasim
30. lis 2020

Synovi jsem léčila plíseň koupelemi v octu, ale měl to na nohách, takže to nebyl problém... Tady tedy nevím☹

eva118
30. lis 2020

Zeptej se aspoň v lékárně. Na něco pomůže Clotrimazol mast.

vendy30
30. lis 2020

@lorrelai a zkoušela jste masticky z lékárny? Tchán měl něco podobného a měl z lékárny canesten nebo něco na tento způsob. Měli by vám poradit.

lorrelai
autor
30. lis 2020

@vendy30 no ten Canesten mě právě taky napadl...zkousela jsem cosi- už nevím název. ale nijak zvlášt to nepomohlo...

vendy30
30. lis 2020

@lorrelai poptejte se v lékárně. Měl takové fleky, mazal masti a prý používal i nizoral, protože se to drží i ve vlasech.

simcakoc
30. lis 2020

@lorrelai mě nejlíp zabral na plíseň nizoral

sajul
30. lis 2020

Pokud máš fcb přídej se do skupina Alterna - Alternativní léčba nemocí. Vím že spousta lidí tomu nebude, možná ani nechce věřit, ale doktoři často mastickama léčí, nebo spíš potlačují následky, ale neřeší příčinu. Neříkám že jako první pomoc to není dobré, ale lepší je podívat se na to z dlouhodobější hlediska. Dozvíš že tam mimo jiné, že kůže je odrazem střev, takže vysadit, lepek, mléčné výrobky, cukr. Zároveň i doporučuji skupinu Svět non toxic, kde ti zase pořadí vyměnit klasické toxické prací prášky, aviváže, úklidové prostředky, za méně škodlivé jak pro člověka, tak pro okolí. Jsou tam opravdu moc krásné příspěvky, kdy maminky vyléčili svoje děti z ošklivých exému. Ale je to běh na delší trať. Každopádně nenutím, ale tip jsem dala, kdyby tě to zaujalo 😊

kekita
1. pro 2020

@lorrelai za me nejlepsi manuka olej- vyleci fakt vsechno od oparu, pres vyrazky, bodnuti vcelou a dokonce i bolest v krku 🙂 (ale na to je lepsi manukovy med) akorat me osobne smrdi, ale kdyz je clovek zoufaly, tak prezije vsechno...

michaelka91
1. pro 2020

Určitě bych zkusila mořskou sůl . Používám s minerály a do vany si kapnu tea tree nebo levanduli 100%, to se musí ohlídat, že můžeš použít na kůži. Tímhle asi nic nezkazíš a uděláš si relaxační koupel plus tea tree a levandule jsou antiseptické oleje. Já netrpim plísní, ale silnými ekzemy. Sice to na začátku vyleze více, ale pak se to hojí. 🙂

marketanova
7. pro 2020

Zkusila bych bylinné obklady, sůl z mrtvého moře a také doplňky přírodní, tabletky atd.