Jak docílit zahojení jizvy po císaři?

kordulka026
28. únor 2017

Ahoj holky, prosím poradíte mi, jak docilit zahojení jizvy po císaři? Ve čtvrtek jdu na vyndání stehů

z_u_z_a_n_a_1988
28. únor 2017

@kordulka026 ahoj, ja nevim, nechala jsem tomu volny prubeh, nic jsem s jizvou nedelala a sama se postupne hojila.V porodnici mi nic o nejake specialni lecbe nerikali.Jen jsem od zname slysela nazor, ze pomaha, kdyz jizvu potiras sadlem..netusim, nezkousela jsem..🙂

denisa060491
28. únor 2017

Já mažu Bephantenem na strie.po zákroku jsem měla celou tu oblast jizvy až k pupku takovou necitlivou,jako by to ani nebylo moje břicho.manžel se mě nemohl ani dotknout a díky Bepanthenu se to zlepšilo.jizvu jsem měla hodně jakoby zarudlou jak jsem začala mazat tak pomalu se to uklidňovalo. 🙂

netopejr
1. bře 2017

Dobrý fyzioterapeut to ui masírovat, aby se to hezky zhojilo. Zeny to často řeší az v dalším těhotenství, ale to už ke dost pozdě. Poptej se, nebo taky dul a PA, můžou Te správně nasměrovat. Nebo přes nějakou vhodnou organizaci, která je sdružuje ap.

bamishop
1. bře 2017

@kordulka026 tyhle materialy dava Apolinar , u me to funguje, mam tri sekce a jizva vzdy pekna, nikdy mi jednotlive vrstvy tkane nesrostly, tudiz v dalsim tehotenstvi me jizva nepnula a nebolela - https://www.facebook.com/pg/Snažilky-těhulky-ma...

kordulka026
autor
1. bře 2017

Mě se to začalo podebírat, zkusím ještě řapík, rodila sem 23.2. Tak.je to čerstvé, ale bojím se pak bolesti při vyndání stehů

bamishop
1. bře 2017

@kordulka026 a co se ti zacalo podebirat? Utiras jizvu jinym rucnikem nez spodek? Nosis sitovane kalhotky, aby to mohlo vetrat? Na fotce nevidim zadny zanet, takovouhle jizvu sem mela pokazde taky

kordulka026
autor
1. bře 2017

@bamishop nosím nízké kalhotky, dýchá to, začalo to hrozně jakoby pálit, utírám

ninive211
1. bře 2017

Vyndání stehů fakt vůbec nebolí, úplně jsem se divila, že jsem fakt nic necítila, to místo je prostě znecitlivěné.Jakmile vyndají stehy, můžeš začít mazat(teda za předpokladu, že ti to nehnisá, tohle bych ai řešila s dr., co s tím), já mazala měsíčkovou mastí, je dobrá na jizvy, ale prý je dobré i obyčejné sádlo. Ze začátku jsem byla poctivá, 2x denně, později jsem to už vcelku flákala. Je dobré také provádět tlakovou masáž, aby se jizva vyrovnala a zploštila.

riakuk
1. bře 2017

Mně doktorka poradila Lioton gel 100 000 a celkem to zabíralo. Jsem po dvou sekcích a vždy jsem měla vstřebatelné stehy. Jizvy se mi zahojily dobře, ale měla jsem několik měsíců jizvu necitlivou a pod jizvou jakoby bouličky, ale ty také po několika měsících zmizely - masírovala jsem oblast právě tímto gelem 🙂

jamia
1. bře 2017

Nezapomínejte, že sádlo, masáže, atd. se provádějí až po vyndání stehů, cca 14 dnů po zákroku. Zatím tedy nedělej nic, v porodnici by ti při vyndávání stehů měli poradit, jak na péči.

anehap
1. bře 2017

Vyborny je Hemagel, mne moc pomohl! Lehce vtirej a masiruj,muze se i na mista, co mokvaji😉 Pusobi i proti bolesti, fakt pomaha🙂

mahulena
1. bře 2017

Ahoj, jedine Contratubex, pouzivam i na jizvy detem, moc pomaha, je treba vmasirovavat, aby jozva neztvrdla. Jizvu po cisari nemam vubec videt. Sadlo jsem taky mela, ale znicene obleceni me odradilo... Masaz zpocatku nebyla prijemna, jak fyzicky, necitliva tkan, tahani, tak psychicky, dotykat se rozrizleho bricha a tak, ale vyplatilo se🙂

kordulka026
autor
2. bře 2017

Po řapíku ☹

kekulice
2. bře 2017

Měla jsem cisare 2x, nejdřive jen jemna masaž pri sprchovaní, aby se jizva dobře prokrvila a jinak drzet v suchu. Po cca 3 tydnech jsem přidala olejiček pro těhotne od Motherlove, který mi zbyl po mazaní břicha. Po pul roce už byla jizva skoro neviditelná. Duležitá je ta masaž a hlavne to udržet v suchu. Břicho nebudeš cítìt ještě dlouho.

kekulice
2. bře 2017

Jo a celé šestinedělí doporucuji sitovane kalhotky a luftovat.

soleilll
2. bře 2017

@kordulka026 Myslím, že v tomto stavu je starání se o zahojení jizvy předčasné. Nejdřív musíš vyřešit ten zánět! Takovéto mokvání kůže není normální. Hned mazej na gyndu, ať ti to ošetří! Jizva se maže (např. čistým nesoleným sádlem nebo měsíčkovou mastí) a masíruje (tlakovou masáží) až po vyndání stehů a samovolném odpadnutí všech stroupků - dřív nic!

ninive211
2. bře 2017

Nízké bavlněné kalhotky bych vyměnila za ty síťované, určitě aspoň ten měsíc jsem je nosila. Jinak teda ta fota vypadá docela děsivě, jsem zvědavá, co ti řeknou na vytahování stehů, protože mi to přijde, jako by se jizva na jedné straně úplně otevírala.

kordulka026
autor
2. bře 2017

Tak je to prý v pohodě, zánět to není a vše se prý bude ok

bamishop
2. bře 2017

@ninive211 tohle je uplne normalni, zmizi to s casem, pokud se o ni bude dobre pecovat, tak ani nebude videt