Horečka, bolest hlavy. Je lepší volat pohotovost?

natyy34
13. srp 2022

Hezký večer. Poradil by mi někdo?
Manžel včera dopoledne onemocněl, klasika zimnice, bolest kloubů, horečka a nesnesitelná bolest hlavy. Dává si paralen a měl i ibalgin. Horečka se mu pohybuje mezi 39,1 - 39,3 už od včerejška a nejde mu to srazit, dala jsem i zábaly na kotníky, ale nepomohlo. Covid test domácí negativní. Hlavně si stěžuje, že ho bolí strašně hlava, je pro něj problém se i zvednout a když už musí na záchod tak má v očích slzy jak ho to bolí když se zvedá a jde. Je lepší volat pohotovost?

palja
13. srp 2022

@natyy34 jo určitě volat záchranku. Může mít i meningitidu. Dá hlavu na prsa?

lv
13. srp 2022

Paralen dávkujete 2tbl. (pokud má nad 50kg, což asi má)? Pokud to po nich neklesá, zkuste zábal v tříslech, led v ručníku a zavolejte si na pohotovost

rencinka87
13. srp 2022

@natyy34 kamaradka ted to samy, covid test domaci negativni, PCR pozitivni. Horecky, bolest hlavy, kuze, svalu, trochu bolest v krku, tot vse.

natyy34
autor
13. srp 2022

@rencinka87 Tak uvidime. Uz je v nemocnici. Cekam na zpravy. A moc dekuji.

natyy34
autor
13. srp 2022

@palja Nedal, bolel ho tak celý člověk, že ne.

lv
13. srp 2022

@natyy34 dej pak vědět, držím palce

te_reza
13. srp 2022

Taky bych tipovala covid, my taky domácí test neměli pozitivní

rencinka87
13. srp 2022

@natyy34 tak drzim palce, at je to “jen” covid a ne meningitida nebo encefalitida..
Nemel kliste v posledni dobe?
Dej vedet a at je mu co nejdriv dobre.
Vezla ho sanitka?

klokanka31
13. srp 2022

@natyy34 Taky tipuju covid...🤔

natyy34
autor
13. srp 2022

Nevezla. Přijel pro něj kamarád a se vším mu pomohl a čeká tam sním a dali je pro jistotu do izolace než bude na řadě. Mě taky napadl hned covid, ale on není ten co by ho zmohla "rýmička" teď fakt vypadal hrozně. Čekám na info, ještě je nevzali.
Volala jsem na pohotovost, zvedla to doktorka z nemocnice od nás a po telefonu arogantní a nepříjemná, že ho máme dovést my.

lilian2111
13. srp 2022

To bude covid. Měla jsem úplně stejný průběh, horečky co nešly dolu, bolest všeho, slabost, zimnice,….test nám ukázala jen jedna značka od manžela z práce - testy z lékárny všechny negativní, pcr pozitivní. Držím pslce 😊

tasimia
13. srp 2022

@natyy34 taky tipují Covid. Bolest hlavy byla šílená, nezabraly ani léky co mam na migrénu z neuro, což je co říct.
Antigen negativní, PCR pozitivní. Tak držím palce ať je brzo líp a neni to nic vážného.

odula
13. srp 2022

@natyy34 preju všechno dobrý, snad uz je líp 🙂 kdyby nahodou, dejte pozor i na TBE

natyy34
autor
14. srp 2022

Holky moc vám děkuji všem za odpovědi. Manžel se vrátil až o půl 1 z nemocnice. Tak je to covid. Dostal injekci na bolest, braly mu krev, dělali mu test. Mě to právě začalo včera večer, to stejný co má on, ale zabraly mi alespoň prášky, kašlu a jsem taková dušnější, doufám, že budeme brzo ok. Moc vám děkuji a přeji vám hezký zbytek víkendu.

petramana
14. srp 2022

Preji obema co nejdrivejsi uzdraveni 🍀🍀 muzu se jen tak pro info zeptat, jestli jste ockovani a jestlu jste uz nekdy covid prodelali?

palja
14. srp 2022

@natyy34 tak to je ta lepší varianta. Ať to brzy a co nejlíp prekonate 🍀❤️
My máme teď taky covid, už podruhé tento rok. Malá dcera 8 měsíců má vysoké horečky už 3 den, já jsem očkovaná a mám jen bolest hlavy a zadní rýmu, starší dceři už taky začínají horečky. Manžel zatím nic, ale ten to minule taky chytl až jako poslední, až jsme měli po izolaci.

natyy34
autor
14. srp 2022

@palja My máme doma chlapečky 2,5 roku a 9 měsíců a ti jsou zatím v pohodě, taky doufám, že to tak zůstane. Covid se nám do teď vyhýbal.

natyy34
autor
14. srp 2022

@petramana Neprodělali, do teď se nám vyhýbal a očkovaní nejsme 😊