Gynprodyl - menstruace. Mám plašit?

6. kvě 2024

Dobrý den, prosím o informace ohledně braní Gynprodyl (kvůli ovulaci). Gynprodyl jsem měla začít brát 16 den cyklu po dobu 10ti dnů, ale začala jsem krvácet 5tý den od braní Gynrodylu, tak nevím jestli mám plašit a nebo se již dostavila menstruace? Děkuji moc za odpovědi

rosalindamelinda
7. kvě 2024

Ahojky. Hm, tj nějaké divné. Co ti řekl lékař, nemělo se krvácení dostavit až po dobrání gynprodylu? Jaký máš ms cyklus, vycházela ti menstruace tak, že mělo začít krvácení nebo ne? Respektive 16.dc si začala brát, 17, 18, 19 a 20.dc by bylo na ms brzo ne? Takže bych si tipla, že jt spíše špatně. Minimálně bych do ordinace svého OG zavolala a zeptala se ho na další postup.

autor
8. kvě 2024

@rosalindamelinda Ahoj, popravdě ten cely příběh byl tak, že menstruace skončila 21.4 a 27.4 byl sex, kdy jsem začala špinit (nikdy se mne to nestalo, říkám si ovulační spinění) tak 2.5 jsem šla radši k dr, ten nic nenašel a řekl, ze braním Gynorodyl (od 30.4)by se mělo spinění zastavit, ale hned druhy den po kontrole už nebylo špinení, ale krvácení, krev byla jiná taková jasná, ne jak při menstruaci, tak jsem počkala v úterý jsem volala dr a nasadil mne norethisteron, tak vůbec nevím, co se tento cyklus dělo, proč to krvácení :(

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
8. kvě 2024

Cyklus mám 25-26 dní a Gynprodyl beru teď poprvé.

rosalindamelinda
9. kvě 2024

Dobře a kolik je ti let? Cyklus 25/26 dní tj celkem dobrá délka. Možná se v tomto cyklu opravdu něco mimořádného odehrálo, to se může samozřejmě stát. Jak ženám přibývají léta, tak se ms cyklus mění a můžou v něm nastávat různé anomálie a výkyvy. V těle se zřejmě něco dělo a ještě se mu do toho zasáhlo nasazením léku, takže pravděpodobně bylo krvácení nějakou další reakcí na nasazení Gynprodylu. Počkej do dalšího cyklu a určitě si to sedne, a bude to zase lepší. Můžeš se s OG poradit ještě o nějakých vitamínech nebo výživových doplňcích, které bys mohla brát na prav.cyklus 😉

autor
9. kvě 2024

@rosalindamelinda prave doposud jsem měla cyklus, jak hodinky a jakmile jsem začala řešit “problem” s otěhotnením aniž bych něco brala (jen kyselinu listovou) tak jsem v tom cyklus začala krvacet mimo cyklus, takový paradox mne to přijde, ale každopádně, jak píšeš lidské tělo a příroda je nevyzpytatelná 🙂 bude mne už právě 35 let. Ale moc děkuji za odpověď